Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
04 Veebruar 2007
ARISAIG. ARISAIG? FREDDYSAIG!
Sain lõpuks oma Arisaigi valmis, mis oli neljast pooleliolevast kampsunist kolmas. Arisaigiks on seda muidugi patt nimetada, sest originaaliga on tal ühist ainult muster ja esitüki kaarjas äär, seepärast ristin ta pidulikult Freddysaigiks.

Originaalist erinemine tuleneb lõnga vähesusest, nagu piltide järgigi aimata võib. Käib jälle üle pea, sest topeltsoonik poleks välja tulnud, samuti ei jätkunud lõnga pikkade käiste jaoks. Aga kuna mul kusagil ajusopis virvendas unistus puhvkäistest, siis sai need siinkohal teostatud. Käised on enamuses teisest lõngast, järelikult tuli neid kuidagi kehaga siduda. Otsisin esitükkide äärtele pitsilist mustrit ning leidsingi foorumi kaudu siit.

Esitüki kaarjas äär istub ülihästi, ei vaju laiali, nii et kel soov hõlmikkampsunit kududa, soovitan soojalt kasutada seda juhendit.
Mõlemad lõngad on ostetud kaltsukast. Tumedam oli peenike, keritud 3-kordseks. Vardad nr. 3, mis on minu jaoks ikka ülipeenike. Alustasin kudumist novembrikuisel harjukate kokkutulekul, niisiis läks 2,5 kuud. Kuid samasse perioodi jäävad veel jõulukingid, paar kampsunit, keerusalli lõpetamine ning lõngakonkursi jaoks on valminud üks lõng, ese sellest ja teisest lõngast pool ning ese alustatud. Pooleli on ka Vogue'i pentagoonia, pidulik kampsun tütrele (mis seisab esitüki idee puudusel) ning Freddysaigi käiselõnga ülejäägist üks Pääsusaba. See Isetegija on ju üks nuhtlus, niikui midagi näed, tuleb kähku tegema hakata. Mis siis, et pooleli asju terve rida ees.

NUKUSAAGA VOL.3
Tütre nukk hakkab juba ilmet võtma. Keha on koos. Justkui kemoteraapia järgset kiilast pead varjab esialgu pibo, aga küll need juuksed ka varsti kasvavad. Jakk on nukul juba ka olemas.

Vol. 1
Vol. 2

PS.
Mu blogi on vähem kui kolme kuu jooksul, mil siia sissekandeid olen teinud, külastanud üle 10 000 huvilise ja väga paljud on toredaid positiivseid kommentaare kirjutanud. Aitäh teile, sõbrad!
Freddy posted @ 13:21 - Link - kommentaarid (11)
500752 visitors