Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
30 Jaanuar 2007
JACK SPARROW' JÄLGEDES
Täna on pealuud tegijad. Muhv tegi sõrmikud, mina kudusin mütsi. Vaatasin mõni aeg tagasi Põrgukizi ja sealtkaudu Sirtsuka blogis mütse. Tütar sattus peale ja hakkas omale ka sellist tahtma. Mustri leidsin siit. Tütar täiendas seda roosa tutiga (ikkagi noor daam ju!) ja austusest Johnny Deppi kui oma suure lemmiku (kes ka taustal piilub) vastu kuldhambaga.
Müts on selline, kudusin selle eile õhtul:
.
Panen siia ka õpetuse üles, tuletasin selle ise, erineb kokkuvõtete osas Põrgukizi pibost:
Suurus 55 cm peaümbermõõdule, vardad 3,5, lõngaks Jil (must, läks alla toki), veidi valget ja roosat lõnga ning kandiline kuldne litter.
Kootakse edasi-tagasi. Loo 90 silma, tõsta esimene silm kudumata, siis 2 parempidi*2 vasakpidi soonikut rea lõpuni, rea lõppu jäävad vasakpidised silmad+ääresilm. Koo 2 cm soonikut.
Jätka nii: koo 32 silma soonikut, siis 24 silma parempidi ja edasi rea lõpuni soonikut. Parempidi kootud alale tuleb muster. Jälgi, et kummalegi poole seda ala jääks üks vasakpidine silm. Enne mustri alustamist koo kaks rida mustrialal parempidi. Koo muster (poisimütsil võib tuti ära jätta), jätkates kummalgi pool mustriala soonikut. Peale mustri lõppu koo mustrialal veel 2 rida parempidi, siis jätka soonikuga 2,5 cm. Nüüd kahanda, kududes parempidised silmad parempidi ja vasakpidised silmad vasakpidi kokku. Koo järelejäänud silmadega 1*1 soonikut 2 cm. Edasi kahanda 2 parempidi kokku (vasakpidised silmad kaovad) ja koo veel parempidi 1 cm. Katkesta lõng, jättes u. 50 cm pikkune ots. Tõmba see läbi allesjäänud silmade, pinguta ning tee sama lõngaga tagumine õmblus. Paiguta kuldhammas sobivasse kohta.
Kahandused on näha pildil (loodetevasti), ja täiendatud muster:

Nukust on valmis ainult pea ja jalad, järelikult riideid on veel raske õmmelda. Aga mütsi küll! Tütre tehtud pibo:
Freddy posted @ 18:01 - Link - kommentaarid (6)
500752 visitors