Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
28 Jaanuar 2007
BOOBHOLDER E. MINISVIITER
Valmis teine neljast korraga varrastel olnud kampsunist. Seekord boobholder. Mudel lelitud Glampyre knits'i kodulehelt. Ma enam ei mäleta, kus ta mulle algselt silma jäi, igatahes keerles peas tükk aega. Ükskord turul käies sobrasin järjekordselt nendes maavillastes lõngades, mida seal 100 kr. kilo müüakse ja sattusin fantastilise värvi peale - nimelt bakla˛aan. Seda tooni lõnga või kangast leiab eriti harva, kuid lilladest toonidest meeldib see mulle ainsana. Toon on tunduvalt tumedam, kui piltidel paistab.
Esimest korda kudusin ka raglaani ülevalt alla, ja see hakkas mulle väga meeldima. Üldiselt on see äärmiselt lihtne ja vahva õpetus ja tulemus on ka armas ja naljakas. Tore oli teist teha. Lõng on jäme nagu lont ja vardad olid nr. 5.

Teadsin lõngal ainult kaalu, pikkust muidugi mitte. Käiseid kudusingi nii, et ühest ja teisest otsast kordamööda, et ikka ühepikkused tuleks. Lõpp oli selline:

Lõnga jäi üle selle 10 cm jagu, mis ülaloleval pildil kahe käise vahel paistab. Õpetust muutsin niipalju, et kudusin kehaosa veidi pikema ja käised on paar rida jälle lühemad (tulenevalt lõnga nappusest) ning käised kudusin ringselt.
Üks pilt ka ilma minuta

Siin on hästi näha nunnud kaarega eesääred. Üldse üks armas asi, olen rahul, homme panen tööle selga. Sobivat nööpi pole veel talle leidnud, pross peab asja esialgu ära ajama.

NUKUSAAGA VOL. 2
Jätkub järjejutt, mis algas siin. Nukk on saanud pähe näo (tikitud) ja jalad. Ainus asi, mida ma tütrel sealjuures teha aitasin, on kingade nina- ja kannaosade ning äärepalistuse õmblemine masinal. Aga kingad pole ka koolis kohustuslikud, nii et anname andeks, eks ole.

Saaga jätkub.
Freddy posted @ 14:08 - Link - kommentaarid (4)
500748 visitors