Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
17 Jaanuar 2007
KALTSUVAIBAD JA LAUDLINA
Endiselt toimub äge lõngakeerutamine ja parallelselt on pooleli 4 kampsunit, enamusel neist jäänud koera saba ehk siis kokkuõmblemine ja servakantide tegemine, lisaks ka veel üks poolik sall. Seetõttu midagi uut pole ette näidata.
Aga kuna vajadus blogida on suur, siis panen paar pilti järjekordsest läbipõetud "hullusest". Mulle tundub, et mu "hullused" on nagu lastehaigused, põen korra eriti raskelt läbi ja siis rohkem külge ei hakka (vt. Kaffe Fassett ja Lapitekid). Ei usu, et nendesse tõbedesse enam nakatun.
Paar suve põdesin kaltsuvaibahullust.
Alguse sai kõik sellest, et mu abikaasal olid vanaema ja tädi, kes tegid väga ilusat ja mitmekesist käsitööd. Neist olid keldrisse jäänud kangasteljed. Abikaasa leidis, et kui on teljed, peab neil ka kuduma (Tšehhov, eksole, muidu tekib veel "tahaks Moskvasse"-sündroom, kui naisele järjest keerulisemaid kodutöid kaela ei lao). Niisiis. Said teljed keldrist päevavalgele veetud. Aga oh häda - pooled tükid ää mädand. Mis muud - mees tegi uued asemele. Ma lootsin ikka pikalt, et ehk läheb see karikas minust mööda, aga ei...
Nojah, tore, teljed on, KALTS KA ON (tahaks tõesti näha majapidamist, kus seda poleks), lõimelõng ka on, aga kuidas neid ühendada - seda pole. Leidsin lõpuks sõbranna kaudu ERKI kangastelgede ruumi perenaise, kes kõigepealt kääris lõime üles, siis tuli meile, ja leides, et on alles veel esivanematest kudumata jäänud mahavõetud lõim, pani esialgu selle peale ja käskis ära kududa. No kudusingi. Niimoodi:

Pildilt võib ähmaselt aru saada, et need heledamad osad on uued.
Kui vana lõim otsa sai, tuli tädi jälle ja aitas uue peale panna. Ülejäänud vaibad said laiemad.
Kudusin vaipu kaks suve. Siis kasvas tütar võrevoodist välja ja teljed enam tuppa ei mahtunud.
Esimese suve vaibad on sellised:

Pilt on küll ähmane, kuid vist saab aru, et osad vaibad on kitsamad. Kõige ees olev roheliste triipudega vaip on mu suurimaid lemmikuid. Kaunistab suvilatuba. Ja oh mis nunnu auto meil siis oli!
Teisel suvel tegin sellised:

Vasakpoolset hallitriibulist kududes mõtlesin murelikult, et kuhu küll selline sünge vaip peaks sobima. Aga tegin ikka, sest sellist plassi kaltsu lihtsalt jäi kõigist teistest üle. Praegu on ta aukohal antiikse laua ja parketi vahel ja samuti mu lemmikute hulgas:

Veel meeldib mulle teksastest kootud vaip. Teksariie tõmbab rulli, nii et vasak pool jääb välja ja seetõttu on vaip heledam kui teksased. Punased vahetriibud on kitlist ja seelikust:

Antiiklaua peal on kunagi heegeldatud linik:

Selle muster:

Kardan, et kaltsuvaipadesse "nakatun" ma millalgi veel, igatahes ootamas on juba umbes 10 musta kotti materjali.
Freddy posted @ 18:48 - Link - kommentaarid (15)
500752 visitors