Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
05 Veebruar 2010
VARIATSIOONID ÜMMARGUSELE PASSELE e.KARUKÄPPMudel:minu
Lõng: Sofil, 100%vill, 200 grammine tokk tumesinist kaltsukast
Patons Jet, vill+alpaka, 5 tokki erinevaid siniseid ja valget, Karnaluksist
Vardad: nr. 5

Tänavune talv on ideaalne paksude soojade villaste asjade kudumiseks ja kandmiseks. Minu selle talve "mall" tundub olevat ümmargune passe, kootud alt üles või ülevalt alla, vahet pole.
Käesoleva variandi põhimuster on "karukäpp", pärit halliste kinnastelt, lisaks väiksemaid mustreid mulgi kindarandmetelt ja sukkadelt. Kõik mustrid on võetud raamatust "Mulgi kirikindad ja kirisukad". Kootud alt üles, ringselt, ilma ühegi õmbluseta.Kehaosa tumesinise lõnga 200-grammise toki sain kaltsukast, mustrilõngad on Patons Jet, villa ja alpaka (70/30%) segu. Väga soe ja pehme lõng, hästi mõnus oli kududa. Pilte tegin 10-kraadise külmaga, poseerimine kestis üsna tükk aega ja isegi jahe ei hakanud. Julgen soovitada, kui kellelgi on vaja kvaliteetset jämedat lõnga.


Seda karukäpamustrit hoian juba ammu nö soojas. Tahaks selle mustriga kindaid teha, kuid mustri laius on koos vahevõrgustikuga 32 silma, et saada kinda ühele küljele 2 mustrit, peaks olema ligi 130 silma ringil. Nii peenikest lõnga pole aga veel leidnud kahjuks.
Freddy posted @ 19:53 - Link - kommentaarid (20)
500473 visitors