Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
21 Veebruar 2009
MITTE TÄNA, KALLIS, MA KOON!Mudel: Sunrise Circle Jacket (oli kevadel 2008 tasuta saadaval Interweave Knits top5 hulgas)
Lõng: Beregere de France Lima, kulus ca 10 tokki
Vardad: 3,5

Mõne asjaga on nii, et tuleb silmapilk teha. Mõni asi ei saa kunagi tehtud. Ja mõne asjaga peab vaatama, et kui paari aasta pärast veel tahan, siis tuleb ära teha. Just see viimane variant oli selle jakiga. Et tahtsin ma seda teha juba paar aastat tagasi, kuid polnud juhendit. Siis kui ilmus juhend, polnud lõnga. Jaanuaris olid olemas nii lõng kui juhend ja alles ka soov seda teha. Lõnga ostsin Karoliine Hõbelõngast, kusjuures tellisin meresinist ja pildil on ta ka mu lemmik meresinine, kuid kohale saabunud lõng meenutab värvi poolest tondinahka. Piltidel on üsna õige toon. Nii see lõng ja mudel kokku saidki, tulemus täiesti rahuldab mind.


Selg kootakse tavaliselt, raglaani lõikega. Käised ka kuni kaenlaauguni. Ja siis läheb jamaks. Nimelt kasvatatakse esitükk kaenlaaugust välja sellisteks ümmargusteks hõlmadeks. Juhend on regivärsis, 8 lehekülge pikk, kummagi esitüki kohta on iga parempidi rida eraldi välja kirjutatud ja kasvatustes mingit korrapära pole. Iga rida tuli näpuga järge ajades ja silmakesi lugedes läbi kududa. Sestap kõlas ka kogu kudumise aja meie majas refrään "Ma loen silmi!". Mees sai kaunis hästi aru juba lõpuks, tuli teetassiga ja öeldes: "Aitäh, pane laua peale" asetaski tassi mu ette, mitte ei oodanud, et ma selle tema käest vastu võtaksin.Kõik ääred on tehtud nii, et parajal kaugusel on kootud üks vasakpidirida, siis veel 2 cm parempidi õmblusvaruks ja vasakpidirea kohalt õmblusvaru tagasi keeratud. Väga ilus viimistletud äär jääb niimoodi. Kuna mul oli peenem lõng ja ka numbri võrra peenemad vardad kui juhendis ette nähtud, siis ei jäänud need kahekordsed servad väga paksud. Serv lähemalt + nööp (sokikese soovil):


Selle mudeli nägemisest alates oli mul hirm, et kuidas saada paras suurus. Peast sellist valmis ei tee, aga juhendi järgi kududes kipuvad mul kõik asjad hiigelsuured tulema (stiilis koon kinnast, välja tuleb kampsun). See mudel on antud 5 eri suuruses. Õige suuruse sain sel moel, et alustasin umbes ühe numbri kudumist seljatükiga, kui kolmandik sellest oli valmis, siis oli selge, et see tuleb liiga väike. Aga kolmandiku järgi annab juba paremini vaadata, kuipalju tegelikult oleks vaja silmi üles luua, võtsingi siis sobiva numbri ja sain täiesti paraja ja hästiistuva kampsuni. Siin on näha poolik esitükk, sealt roosa markeri juurest on alustatud kasvatamist, samal ajal tehes käisele raglaanikahandusi:


Austusest meessoo vastu on jakk pildistatud vanade autokummide taustal ehk Kumus.

Freddy posted @ 17:51 - Link - kommentaarid (17)
500473 visitors