Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
20 September 2009
KOIDEL ON HEA MAITSE

Kord astusid nad sisse prantuse restorani, mil nimeks “United Colors of Benetton”:

Nad tellisid prae, mis valmistati neile parimast toorainest - villast ja angoorast:

Nad olid viisakad ja kombekad, ei löönud hambaid sisse keskele, vaid maitsesid algul servast. Siis neid segati, eine katkes, nad pidid lahkuma.
Eine serveerija vaatas seda näksitud praadi ja pidi ta juba ära viskama. Kuid siis hakkas kahju heast toorainest ning kaunist värvist ja tähelepanelikumal vaatlusel selgus, et seda saab ehk uuesti käiku lasta. Kui näksitud servad ära lõigata ja lisada veidi uut garneeringut.
Ja voila! Elegantse liigutusega asetame koide ette värskendatud roa:

Garniir: MyPicot, ääremuster nr. 3017
Tooraine: Ogre 28/2, võetud kahekordselt
Valmistusriist: hästi peenike

Äraseletatult oli see siis täiesti tavaline soonikäärtega kampsun, mille koid ära augustasid. Eriti usinalt just ääred e. soonikud. Need lõikasin maha ja heegeldasin pitsi asemele. Esiservadele ja kaelaauguäärele tegin ka lainelise heegelserva. Karnaluksist sain koledate musta-valgekirjude särginööpide asemele, mis tal enne ees olid, tumesinised ehtsast pärlmutrist nööbid, mis kaunilt läigivad. Mõnes kohas, mida maha lõigata ei andnud, tegin pisut peennõelumist ka, tumedal asjal ei paista eriti välja.

Kampsun on pärit kaltsukast, olekski kaltsuvaiba materjali kotti läinud, kui materjalist poleks kahju hakanud.
Ma pole suurem asi vanade asjade totaalne muutja, harva, kui midagi õnnestub viisakalt ümber teha.
Freddy posted @ 14:35 - Link - kommentaarid (6)
03 September 2009
NUPPUDEGA SIRELILEHESALLMustrid: A.Edasi, S.Reimann. Haapsalu sall. Nuppudega sirelilehekiri (lk. 86), äärepits: lk. 180, nr. 2.
Vardad: nr. 3
Lõng: Ogre 32/2, naturaalvalge, u. 50 grammi
Keskosal 86 silma, 168 rida ripsi, pool äärepitsi 334 silma. Sallis on 820 7-silmalist nuppu.
Mõõdud: 57x150 cm
Mida öelda? Minu jaoks on 32/2 liiga peenike. Mitmed mustrid, mida katsetasin, sellega ilusad ei jäänud - õhksilmused venisid kohati hiigelsuurteks aukudeks. Samas on Ogre lõng nii mõnusalt karm ja tugev (ja lambasitalõhnane), võrreldes lödide meriinodega ikka väga hea kududa ja venitada. Ka sellel sallil on osa auke vist liiga suured, aga paremini ei tulnud mul välja. Äärepitsi juures meeldib mulle väga, kui enne lõpetamist on see auguline rida. Teeb minu meelest mustri selliseks vanaaegsemaks.
Sõrmusest (nr 17,5) läheks selliseid läbi kaks tükki korraga.

Eelmine sall tuli liiga suur, sestap tegin nüüd põhiosale vähe silmi - ainult 86. Et õiget proportsiooni - 1/3 saada, nuputasin raamatus antud silmade ja ripsiridade põhjal välja ka valemi - ripsiridu pikkuses peab olema umbes poole rohkem kui laiusesse on silmi loodud.
Venitamisraami mul pole, ja ei kavatse seda ka muretseda. Venitan nagu teisigi salle põrandal vaibale laotatud linal ja nööpnõeltega. Aime Edasi ütles kursusel, et nii võib ka.

Et sallist pilte saata, saatsin tibid selle ja fotokaga sessioonile. Nad said päris kenasti hakkama, mõned pildid siin:
Freddy posted @ 19:32 - Link - kommentaarid (12)
500578 visitors