Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
29 November 2006
SÄÄRISED
Teen veel ühe posti. Ei saa ju uhkustamata jätta - tütar sai just valmis koolitööks olnud säärised. Kuna ta sokki kudus eelmisel aastal iseseisvalt, siis neid ei viitsinud ta enam teha. Otsis ise Isetegija foorumi kaudu omale mustrid ja esimest korda elus kudus kahe värviga.
Freddy posted @ 20:10 - Link - kommentaarid (13)
BOOLERO JUHEND
Panen üles eilse boolero õpetuse ja oma tähelepanekud selle kudumise osas. Kootud 2*2 soonikus, lõin üles 90 silma nr. 4 varrastega (lõng on üsna peenike). Kudusin 10 cm, siis võtsin vardad nr. 3 ja kudusin 35 cm peenemate varrastega ja siis uuesti 10 cm jämedamatega. Valmis mõõdud - pikkus 52cm ja laius 41cm(keskelt), 59cm servast. See sobib mu 12-aastasele tütrele, täiskasvanule jääb väikeseks. Ilusam jääb peenemast lõngast, jäme on liiga kohmakas. Õige mõõdu saamiseks tuleks umbkaudu see ring seljas ära mõõta ja siis proovilapi järgi silmad välja arvutada.
Õpetus on siin:


Leitud kusagilt Honghuemi põhjast.
Freddy posted @ 19:49 - Link - kommentaarid (1)
28 November 2006
BOOLERO
Mind ei ole haaranud jõuluhüsteeria ega -paanika. Vastupidi, november ju alles ja aega maa ja ilm. Kingitusi küll vaikselt nikerdan, kuid see on puhtast huvist uute asjade tegemise vastu, mitte hambad-ristis-midagi-peab-tegema-kingituseks.
Sain valmis boolero (juba omanikul seljas, jõuluvana pühkigu suu puhtaks). Lõng leitud meheema varudest ja kunagi on see juba midagi olnud, seega väikestviisi "vanast uus". Ei raatsinud nimelt uut lõnga võtta, sest ei uskunud, et kandilisest tükist saab ümmarguse asja kokku panna. Aga üllatus-üllatus, sai küll. Originaal on siin:

Selgasaamisega on raskusi, iga kord mõeldakse, et kas üle pea või ühest käisest sisse-teisest välja, aga muidu täitsa vahva jupp.


Freddy posted @ 20:58 - Link - kommentaarid (12)
26 November 2006
Mütsid
Kõigepealt suur-suur aitäh Muhvile! Ta oli nii lahkelt nõus mind blogikujundamisel aitama ja veidike olengi juba asja paremaks saanud! Eks ma püüan tema abi nahhalselt kasutades edasi areneda, seniks aga vaadake jälle paari pilti. Seekord mütsidest.
Esimene müts on kootud kunagi Islandilt toodud lõngast, siis sellist meil veel ei müüdud. Arvasin naiivselt, et tuleb ühest tokist välja, aga nagu alati... Njah, tuli siis käepäraste vahenditega puudujääk asendada (nagu Pipil, et sinisele kleidile punased lapid). Miskipärast inimene muutub (hmm, imelik). Mul on küll alati see jama, et asi, mis eelmisel aastal sobis, tänavu enam ei lähe mitte. Aga mütsi tõmbas hiljuti kapist välja tütar, pani pähe ja sinna see jääbki.


Teise mütsi tegin hiljuti endale. Lõnga ostsin Kosmose vastast lõngapoest, oli pooli peal ja miski akrüülisegu vist. Aga kuna selline rohekassinine on mu lemmikvärv, siis ei suutnud vastu panna. Jope ostsin hiljem lõngale juurde. Kootud 1*1 soonik, kuni kahanduse lõppemiseni ei teadnud veel isegi, mis selle tipuga peale hakata, kuna murumütsi just ei soovinud. Äkki tabas inspiratsioon - kasvatasin järelolevad silmused uuesti 3-kordseks ja heegeldasin teiste värvidega pitsi otsa. Nagu lill, mis?
Freddy posted @ 12:43 - Link - kommentaarid (7)
24 November 2006
Blogida ma ei oska. Täielik tumba. Teen omameelest nii nagu õpetustes on. Kommentaare ma vist parem ei hakka lugema nii igaks-juhuks.
Freddy posted @ 15:37 - Link - kommentaarid (10)
Nuppe, palmikuid ja viklit
Esimene kampsun on tehtud Vogue Knitting 2002 Winter numbrist, ajakirja ennast mul pole, kuid kodulehel oli see kampsun väljas kui workshop. Pilt on vilets, kunagi must-valgega välja trükitud ja nüüd uuesti sisse skännitud.

Hakkas kohe meeldima. Endale selline ei sobi, ja kuna tütar kodust võtta, siis tegingi kohe temale. Otsisin veel mustreid kokku mööda igasuguseid kudupiibleid ja muid raamatuid. Kuskilt nägin ka kampsuni autori nime - James Coviello. Teeb lahedaid moode, selline boheemlasšikk. Disainib tihti ka keerulisi kudumeid
James Coviello koduleht
Minu variant sellest sai selline:

Detaile näeb ka:

Kampsun on tegelikult kootud juba 3 aastat tagasi, maavillasest lõngast. See vahetas veel keset selga tooni ja ega neiu seda eriti kanda taha, kuna "sügeleb". Aga eksperiment pakkus mulle igatahes rahuldust.
Niisiis jätkasin sel sügisel nuppudega. Jälle tütrele. Seekord disainisin ise. Lõnga leidsin meheema peaaegu lõpututest varudest, peaks koosnema lambast-koerast-angooraküülikust. See ei "sügele" ja seda kantakse mõnuga.Paar kohta lähemalt ka:

Lähen nüüd edasi nikerdama, muidu pole varsti enam midagi näidata.

Freddy posted @ 15:29 - Link - kommentaarid (10)
22 November 2006
Teine katse siis.
Esimene läks üsna aia taha - ei lubanud kellelgi kommenteerida, pildid laiutavad. Aga huvitav on see, et tööarvutis paistavad pildid normaalse suurusega, praegu kodus aga üüratud ??? Ei saa aru.
Infoks neile, kes mulle privaatsõnumi saatsid ja Pääsusaba lõnga ja varraste kohta küsisid:
lõng on Liannist ostetud Titan Wool Winner, 100% meriino, 50g 160m. Vardad olid nr 5 ja nendega oli tõsiselt vastik neid Nuppe kududa. Aga muidu läks kähku, 4-5 päevaga. Ja olen hästi rahul, mõnus pehme ja elastne. Ma ei kannata nahal üldse maavillast, seetõttu väldin.
Aga prooviks siis täna ka midagi näidata.
Tegin vilditud koti. Heegeldasin heidest, lill on kootud ja vilditud samuti kahekordsest heidest. Lillevars tikitud ja lehed kootud. Sangale õmblesin alumisele poolele riba kunstnahka, et õlalt maha ei libiseks. Tegin lukuga välistasku ka, hea võtmeid hoida. Pealt käib ka lukuga kinni. Oi ma olen rahul selle kotiga ja nüüd tõsisesse heidesõltuvusse sattunud. Paar asja on veel valmis ja mõned ideed juba kummitavad. Kõike ei saa näidata enne jaanuari, teadagi.
Pilt valmis kotist:

ja lille toorik enne viltimist (selle keerutasin kokku ja õmblesin põhja tugevalt kinni)

Loodame, et täna läheb paremini.
Freddy posted @ 18:00 - Link - kommentaarid (13)
21 November 2006
Tere minugi poolt!
Võtsin julguse kokku ja hakkasin blogikest nikerdama. Kui täitsa puusse panen, ehk tulete siis appi ja teete punasest puust ette, kuidas asjad tegelikult käivad.
Olen IT-st saanud juba tohutult ideid. Käsitööd olen küll lapsest peale armastanud ja seda ka palju teinud, kuid viimasel ajal on häda sellega, et kõiki väljakaevatud ja internetis ette jäänud ja meeldima hakanud ideid ei jõua kuidagi teostada.
Hakkan nüüd siia pilti pusima, et kuidagi seda blogi ka õigustada

Ja lähemalt

See on siis leili33 lahkelt jagatud pääsusaba-rätt. Aitäh Sulle!
Nii. Huvitav, kas midagi välja ka tuli?
Freddy posted @ 18:21 - Link - kommentaarid (2)
500683 visitors