Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
31 Mai 2007
MÕÕDUTUNDETU KOTIHOOLIK TEGUTSEB

Kui juba kaks korda päevas tekib olukord, et blogisse on vaja lisada uus viltkott, siis on asi ikka päris hull. Tõenäoliselt vajan tugevatoimelisi rahusteid, võõrutuskuuri, jalutamist värskes õhus ja muud tervistavat. Tuleb oma rulluisud kapipõhjast üles otsida ja vaadata, kas rattad veel liiguvad ja kerge 15 km jalgrattaga heidekotis tuhnimise asemel ei teeks ka paha.
Aga enne seda kõike, mida ma hakkan tegema suvilas, kuhu saab kolitud silmapilkselt peale homset tunnistuste jagamist, panen üles selle:

Pika ja lühikese sangaga valgest heidest kott, millele kaunistuseks heegeldasin heidest meelespead ja veel ühe roosa lille, mille nimetan tinglikult tsinniaks. Taha kinnitasin prossialused, et saaks neid kotil vahetada ja ka juustesse või rinda kinnitada:

Sees on tasku telefoni ja pudi-padi jaoks:

Lisakinniseks on trukk.
Ilmselgelt on neid kotte siginenud liiga palju, sestap otsustasin selle valge kaunikese oksjonile panna. Pakkumisi saab teha siin.
Freddy posted @ 19:02 - Link - kommentaarid (9)
KOTIHOOLIK TEGUTSEB

Järjekordne kott. Olen nende tegemisest nii sõltuvuses nüüd, et ei saa kuidagi pidama. Seekordsele heegeldasin klapiks "pitsi" - väga armas jäi. Vanutasin ära ka kaunistuseks oleva heidest iiri roosi - samuti mu meelest nunnu. Sangale tegin kettsilmadega sakid äärde, aga need vanusid masinas nii kokku, et enam auke sisse venitada ei õnnestunud, seetõttu on äär lihtsalt veidi ebatasane.


No nii. Nüüd tuleb küll nende viltidega vahet pidada ja midagi suvisemat sehkendada omale.
Freddy posted @ 07:36 - Link - kommentaarid (10)
25 Mai 2007
VABA ÕHTUPOOLIKU MÕNUD
Harva, väga harva tuleb ette vaba aega. Täna olin üle mitme aasta üksi kodus, sellist luksust näeb nagu oma kõrvu. Välja arvatud telefon, mis siiski järjekindlalt helises, ei seganud mind mitte keegi. Lobisesime Sibulaplixiga mõnusasti msn-s ja klaverdamise vahele tegin veidi näputööd.
Kott, mis juba varem valmis oli, sai tikandid:

See selline tibatillu tibikott, võiks vist paigutada projekti "Kasutame ära lõngajäägid" alla, kuna üks heidelõpp sai sinna sisse küll heegeldatud.
Üks peotäis ammutehtud cernitimumme kah tamiilile aetud. Mummud tegin Karnaaksu blogist pärit kannikesepärlite õpetuse järgi. Vahepärlid kuuseehteid meenutavad plastmassist jullad:
Selle viimasega nägin kõige rohkem vaeva. Aru ma ei saa, kuidas kõik iga päev mitu ehet kokku suudavad keerata, mina nägin selle paari pärli keti külge väänamisega mitu tundi vaeva. Aga tulemus oli siiski seda väärt, olen väga rahul. Pärlid Helmehaldjast ja kodusest esivanemate lagunenud keede kastist, pärlikübarad Silverpointist ja ketiks kasuka riputusaasad.

Freddy posted @ 19:05 - Link - kommentaarid (12)
23 Mai 2007
TIKIME, IKKA TIKIME
21. nädala piste on ristkaldsämppiste ehk crossed buttonhole stich. Lähemalt ja kaugemalt:


Mõnus piste, kena mulje jätab mu meelest.

Tütar (kes on nüüdsest ametlikult mu ihuekspert käsitöö, moe ja asjade kokkusobivuse alal) otsustas, et alljärgnev kott on nüüd valmis (mis tikkimisse puutub). Vooder ja lukud on panemata, aga varti-varsti (loodetavasti) pusin need ka külge. Igatahes, siin ta on - minu esimene vabatikandiga kaetud ese:


Külgedelt:Üks kaelajubin ka, pärlid nikerdas tütar:

Freddy posted @ 17:40 - Link - kommentaarid (23)
16 Mai 2007
19. JA 20. TIKKIMISNÄDAL (ei või olla!)

Kas tõesti?
Järelikult. Registreerisin ennast ametlikult ka sellesse tikkijate ringi (vaata blogi vasakpoolset veergu) - nüüd on kohustus enam-vähem iga nädal midagi näidata, muidu visatakse välja.
Niisiis, 19. tikkimisnädal. Tikkimispiiblist ma selle ega järgmise piste eestikeelset vastet ei leidnud, piirdun ingliskeelsega.
Basque stitch - tõlgiks siis omavoliliselt baski pisteks - on kasutusel olnud Hispaanias baskide aladel, Portugalis ja Lõuna-Prantsusmaal:

Butterfly chain stitch - liblikatega kettpiste?:

Koos:


Aluseks võtsin elu esimese märgvilditud lapikese. Täistikituna leiab ta koha sellel heidest heegeldatud koti klapil:


Tikkimine meeldib endiselt. Tikiks rohkem, kuid ei jõua nii palju kotte alla heegeldada ja neile kasutust otsida kui tarvis tuleb. Varsti on mul ka Trika sündroom - igas nurgas passivad kotid ja nõuavad kandmist.
Freddy posted @ 18:54 - Link - kommentaarid (5)
15 Mai 2007
JÄRJEKORDNE BOOBHOLDER
Talvel kudusin oma esimese boobholderi. See oli esimene ülalt alla raglaan mu elus ja mulle hirmsasti meeldis seda kududa. Tundub, et selline mudel sobib ka suvejupiks:

Lõng puuvillane, ostetud kaltsukast. Neli tokki oli ja see läks ka viimse meetrini ära. Vardad nr. 3. Silmade arvu tuli originaaliga võrreldes kõvasti suurendada.
Tahtsin asja juurde ka veidi pitsi, mustri leidsin Knittyst - Isabella nimeks. Siit paistab hästi:


MILLEFIORI

Tellisin Helmehaldjast viis kandilist millefiorit. On ilusad tõesti. Kaelakaunistus neist sai veidi dekadentlik (või on see ülisuur kunstiline liialdus?):


NOTTING HILL

On üks selline film - te ju teate? Julia Roberts mängib iseennast (laias laastus). Ja seal on stseen, kus ta jookseb paparazzode eest peitu, kuna välja on kaevatud vanad aktifotod temast. Ta karjub vaese raamatupoemüüja peale, kui see püüab teda lohutada, et järgmisel päeval on tänased ajalehed prügikastis: "Need fotod kaevatakse ALATI välja. Iga kord, kui minust räägitakse, mainitakse ära ka SEE! Seda EI UNUSTATA kunagi!" - või midagi sarnast.
Paraku see kehtib igal ajal ja igal pool. Midagi pole teha, aga olen kurb. Sellepärast, et Laari seostatakse alati pumppüssiga, Savisaart võiladudega, Ansipit pronkssõduriga ja nüüdsest Aasta Ema rehepappidega. Olen kurb, et see heidab varju Eesti Naisliidule, kõigile eelmistele selle tiitliga pärjatutele, kaudselt ka meile Isetegijatele. Millegipärast ootan, ise mitteusklikuna, kirikuinimestelt tavakodanikega võrreldes kõrgemat moraali, ja mulle torkavad eriti silma just nende vääratused, kes peaksid ühiskonnas eeskujuks olema. Kohtuotsus on tehtud, karistus mõistetud - kuid seoses nii auväärse tiitli vastuvõtmisega oleks tulnud mõelda, kas on õigust siduda see oma perekonna minevikuga ja lasta minevik uuesti ajakirjanduse hammasrataste vahele ning kurvastada sellega ikkagi väga paljusid inimesi. Mul on kahju meist, see tekk, mida tegime nii suure õhinaga, tekitab nüüd vastuolulisi tundeid.
Lihtsalt arhiveerimise mõttes lisan siia pildid, tehtud siis, kui arvasime veel, et tiitel ja tekk on auväärsetes kätes:

Viimane lõik on puhtalt minu arvamus. Võib-olla liiga hukkamõistev. Aga minu eetikapiir on ületatud.
Kes ei tea, siis link on siin.
Freddy posted @ 17:04 - Link - kommentaarid (13)
11 Mai 2007
CERNIT JA TEKILAPID
Sellised cernitimummud tegi mõni aeg tagasi tütar:

Neist tegin sellise kee sellise pluusi juurde:


Lapid isa tekile on ka valmis:


Lõngaks oli Titan Wool Winner. Minu meelest on selle sinine toon üsna lähedane lipusinisele.
Tulid üsna lihtsa mustriga, aga mehelikule tekile midagi väga ekstravagantset ei sobiks vist panna.
Freddy posted @ 18:13 - Link - kommentaarid (10)
08 Mai 2007
18. TIKKIMISNÄDAL

Eelmise nädala pisted olid ringikujulise põimpiste 2 varianti - woven wheel ja whipped wheel - tuntud ka ämblikuvõrrgu nime all:


Mulle meeldib see rohkem, millel peal "vorstikesed" on, teise tegin vist liiga tiheda, on selline jumpsakas ja hästi reljeefne.
Päris valmis kott veel pole, veidike tuleb lisada litreid ja pärleid ning mõnda kohta veel veidi tikkida. Seetõttu praegu üldpilti ei näita.
Palju sinna ei mahu, tegin juba uue koti, millel jätkata:
Freddy posted @ 17:33 - Link - kommentaarid (14)
01 Mai 2007
KULDSED KUUEKÜMNENDAD
Väga varasest noorusest peale on mulle meeldinud 60-ndatel aastatel ARS-is toodetud hõbeehted. Mäletate?

Kuna ema pole mul suur ehtekandja kunagi olnud, siis tegelikult mul neid päranduseks saadud pole, mõned asjad ostsin kunagi komisjonipoodidest.
Aga tänapäeval on ju kõik võimalused ise suurt ehtekunsti teha! Püüdsin siis tabada 40 aasta tagust hõngu. Cernitipärlid tulid sellised:

On ju veidi retro?
Kokku panin nad mustade seemnepärlite, mustade püramiidide ja paari vildipalliga. Tulemus selline:

Kaelas-käe ümber ka:
Freddy posted @ 17:55 - Link - kommentaarid (16)
498922 visitors