Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
24 Juuni 2007
VÕÕRAD SULED

Omatehtud asjadega seekord eputada ei saa, sest unustasin tikandist pildid tegemata ja Vogue'i pitskleidikese kõige alumine sats edeneb ka visalt. Ring on ligi 400 silma ja sats peaks tulema üle 20 cm lai, veidi üle poole on siiski juba tehtud.

Aga täna on siia lisada hulgaliselt mitte-omatehtud asju.
Nimelt, nagu Muhv oma blogis juba mainis, oli mul vahepeal sünnipäev. Kuna ma poekotivahteuses ei osalenud, siis polnud mul ka lootust kusagilt kotti saada ja käisin juba pikemat aega ringi mõttega, et tuleks vist üks suvine variant ise teha endale. Hea, et ma mõttest kaugemale ei jõudnud, sest midagi sellist, nagu ma Muhvilt sain, poleks ise nagunii teha suutnud. Mõlemad kangad on absoluutselt minu maitse - fännan 50-ndate mustreid ja toone täiega, vanad ema kleidid on mu ihaldusobjektid olnud juba aastaid. Muhv on mu maitse ikka viimaseni ära tabanud - kangas, koti suurus, sangade pikkus ja laius - parim! Ma pole viisakas, mulle see kott nii meeldib!!! Emal ja tütrelgi kukkus suu lahti, et kust said? Ja siin ta on, kuigi Muhvi blogist juba ka nähtud:

AITÄH SULLE, KALLIS MUHV!

Sünnipäevaks sain ma veel kingitusi. Tütar meisterdas ehted:
Käevõru:

Pange tähele - niit, millele on aetud pärlid, on ketiga ühendatud rõngastega - päris hea idee ju, eks ole?
Kaelakee:

Talisman - tehtud rabast leitud oksast, millesse on noaga nikerdatud õis ja lehed:

Kaart ka:


Mari Marikeselt sain juba mõni aeg tagasi samuti sünnipäevakingi - paua-ripatsi. Ajasin selle ise paelale:

Aitäh, see äratas tähelepanu!

Aga mul on esitleda veel tütre tehtud tikand - kaunistus tema tulevasele rannakotile:


Hääbepiste, millega mina olen eluaeg hädas olnus ja mis oli ka selle nädala piste, tuli temal igatahes mängleva kergusega välja.
Freddy posted @ 14:19 - Link - kommentaarid (6)
17 Juuni 2007
KAHE NÄDALA KOKKUVÕTE
Suvel pesitsen ilma arvutita suvilas. Tegelikult ei põe, tööl saan veel foorumisse piiluda ikka kuni puhkuseni, aga blogi täita õnnestub ainult vahel harva linnakodus arvutisse pääsedes.
Sellest tulenevalt jääb rohkem aega aiatööks ja käsitööks muidugi kah!

TIKKIMISEST

Jätkan trükimustrilise kotiküljega.
Kõigepealt viljapeapiste ehk wheater stitch. Üks ütlemata ilus ja mõnus piste, mulle meeldis:

Ja siis prantsuse sõlmpiste ehk french knot:

Päris kena seegi.

POSU EHTEID
Kolleeg tõi mulle katkenud türkiisikee, ütles, et poolita ära, pool anna tagasi, ülejäänu võid endale jätta. Imelik oli niisama neid tagasi anda, pusisin nad metallpärlite- ja kapslitega kordamööda nöörile. Väga ilus tuli, paistis, et kolleeg jäi rahule. Kee sõitis igatahes temaga koos Türki puhkusele.

Paar kaelakeed veel kettidele keeratud pudi-padist. Metallist rahasid nägi tütar juhuslikult Kangadžunglis müügil, olen üliõnnelik, neid on nii tore ehetele lisada. Punase kee rõngas on Muhvilt saadud pärlmutterratas, mis talle miskipärast ei meeldinud ja ma kauplesin selle kohe omale. Punased teokarbikillud on samuti pärit Kangadžunglist:


PRELÜÜD VOGUE'I PITSKLEIDILE

Suguvõssa sündis aprillis väike preili. Suvel on plaanis katsikule minna. Siis on vaja ka midagi kaasa võtta ometi. Nokitsesingi siis pisikese pitsjakikese. Kuna aga oma laps on juba titeeast ammu väljas ja ma harjunud ikka suuri asju tegema viimasel ajal, siis tuli see jakike ka nii pakun umbes aastase lapse mõõtu. Noh, pole hullu, peaasi, et väike pole:

Nööpe pole veel sellele leidnud. Lõngast ei tahaks teha neid, sest need ei püsi hästi kinni. Kudusin teda ka ikka kauem kui viimased kaks nädalat.

SUVEPROJEKT \"VOGUE PITSKLEIT\"

Niisiis. Nädal tagasi oli asi niikaugel:

Aga ma olen ikka usin olnud ja täna hommikul oli pilt selline:

Teise käise ülemisest osast on ka pool kootud.
Seelikuosa jaoks heegeldasin kõigepealt pitsi, võtsin servast silmad üles ja ülevalt silmasin ta vööosa pitsi külge. Samamoodi on tehtud ka vööst ülevalpool olev osa. Kaelusepitsid on veidi kitsamad kui kehaosal ja käistel. Praegu on pilt igatahes ilus, näis, kuidas ta lõppkokkuvõttes istuma jääb.
Lõngaks on mingi meriinosegu villane, vardad nr. 3. Koon ilma juhendita, sest nagunii pean kõik silmad jm. ümber arvutama ja selle kootud pitsi mustrit, mis originaalis on, mul ka tegema hakkamise hetkel polnud.

HARJUKATE KOKKUTULEK 10. JUUNIL MINU SUVILAS

Eelmisel pühapäeval kogunesid Harjumaa vahvad isetegijad minu juurde, et veidi piknikutada, grillida, loba ajada ja käsitööd teha. Aitäh kõigile, kes tulid ja selle päeva nii vahvaks ja meeldejäävaks muutsid!


Veel pilte SIIN
Freddy posted @ 13:05 - Link - kommentaarid (13)
03 Juuni 2007
LÕNGAJÄÄGID KASUTUSSE!
Panin sinna projekti ennast eluks ajaks kirja, sest tundub, et mul on neid jääke rohkem kui selliseid lõngu, millest terve ühevärvilise asja valmis saaks. Igatahes sellesse tütre kampsunisse kulutasin ära ühest kampsunist ja vestist üle jäänud lõnga. Muidugi tuli selleks juurde osta teisi lõngu. Need jäid nüüd omakorda ootama selle projekti raames millegi tuletamist. Ära on kulutatud siis see kehaosa rohekas lõng. Kampsun kootud jällegi ülevalt alla raglaan, vist juba neljas asi, mida ma niimoodi kudunud olen.


TIKKIMISEST

Selle nädala piste oli madalpiste. Uhh, ma ei salli seda. Kunagi pole mul midagi ilusat madalpistes teha õnnestunud. Lisaks ei suutnud ma seda pistet ette kujutada vildil. Aga paar posti tagasi lubasin nagunii vildid suveks nurka panna ja leida mingi muu materjali, mida kottideks teha. Seisiski mul kapis juba mõnda aega üks Abakhanist ostetud trükitud mööbliriide tükk. Võtsin siis selle käsile. Mõnus, muster juba ette joonistatud. Lõikasin koti külje välja, otsisin kapist oma vana tikkimisraami (jumal, mis värki ikka elu jooksul kappi koguneb!) ja katsetasin. Ja juhtus jällegi täiesti uskumatu asi - ma sain hakkama madalpistega! Ja päris korrektselt isegi ( oma meelest)


Here is my sample of Sharon B's satin stitch. I didn't like this stitch earlier, but Sharon's wonderful challenge inspired me to give it a try and I succeeded! I'm so proud of myself and - thanks again, Sharon!

Aga minu suveprojekt on Vogue pitskleit. Minul tuleb roosa. Vahepitsid heegeldan , ühesõnaga jälle teisendan veidi. Aga kas pole väärt proovimist:
Freddy posted @ 15:34 - Link - kommentaarid (11)
500473 visitors