Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
05 Juuli 2008
VÄRVIMISORGIA TÄEIS HOOS

Kõigepealt kodumaine katsetus. Õunapuukoortega siis. Leotasin koori mitu päeva, siis keetsin u. 3 tundi. Nokkisin koored värviveest välja ja panin lõnga asemele, veidi maarjajääd ka. Tulemus - üsna tugev ilus "tsitroni-kollane" lõng, nagu ka igivana "Norra värviraamat" lubab:


Mehele meeldis see lõng kohe nii väga, et käskis sellest endale kampsuni kududa. Lõngaks Raasiku 8/3.

Edasi veidi eksootilisem kraam.

Krapp:


Vasakult 1. on Raasiku 8/3, esimene keedus, keskmine (millest ka alustatud sall) Liisu (mis oli eelnevalt värvitud õunapuukoortega) ning kolmas peenike kammvillast lõng. Keskmine ja viimane lõng on teine keeduvesi. Peitsiks maarjajää ja viinakivi. Temperatuur läks vist liiga kõrgele, siis hakkavad krapist ja madarast eralduma kollased pigmendid. Peab veel katsetama, et saada seda ahvatlevat krapipunast.

Košenill:Vasakult paremale:
1. Raasiku 8/3, košenilli esimene keeduvesi (täitsa sirelililla)
2. Sangaste villavabriku 8/2 lambahall, teine keeduvesi (fuksiaroosa)
3. Sangaste villavabriku 8/2 valge, lillakasroosa, kolmas keeduvesi
4. Sangaste villavabriku 8/2 valge, punakasroosa, neljas keeduvesi
5. Raasiku 8/3, mis oli talvel värvitud pasapruuniks kuusekäbidega (seda oli mul liiga palju, katsetasin ülevärvimist), viies keeduvesi + krapi keeduvee jääk
6. Sangaste villavabriku 8/2 valge, viies keeduvesi + krapi keeduvee jääk

Hämmastav on see,, kuidas iga järgmine sats andis absoluutselt teist tooni lõnga, esimene oli sinna sinaka poole, järgmised keedused läksid aina roosamaks-punasemaks. Väga tugevalt ja hästi võttis värvi külge Sangaste villavabriku lambahall lõng (nr. 2). Peitsiks kõigil maarjajää ja viinakivi. Ilusamad toonid tulid siis, kui jätsin lõngad ööseks värvivette jahtuma ja pesin välja alles hommikul. Krapp, košenill ja viinakivi on tellitud Liisilt. Košenilli kulus selle lõngahulga peale u. 25 grammi, viimast värvivett ei raatsinud ära visata, ehk ponnestab sellest veel ühe heleroosa tooni välja.
Freddy posted @ 10:54 - Link - kommentaarid (10)
01 Juuli 2008
HAAPSALU SALLMustrid: Põhiosa muster Leili Reimanni "Pitsilised koekirjad" nr. 65, ääremuster Pääsusaba rätiku äär.
Lõng: Titan Wool Merinos Extra, kulus u. pool tokki.
Vardad: nr. 3 Addi bambusringvardad.
Mõõdud: 70x150.

No mis ma oskan öelda. Ise ka ei uskunud, et nii ilus ja õrn asi tuleb. Lapsena ma ei sallinud neid haapsalu rätikuid, minu jaoks tähendas see vanadust. Kingiti neid ju enamasti 50. sünnipäevaks ja kanti siis sellest vanusest edasi, ikka krimpleenkleidil juubelitel/pulmades/teatris/matustel. Nüüd hakkab tutvus- ja sugulasteringis tulema järjest just seda 50-nendat verstaposti, mistap tegin sellegi kingituseks ühele armsale sugulasele. Ta armastab punast, niisiis sai ka sall talle punane.
Keskmise osa mustri tegemisest jõudsin totaalselt ära tüdineda, tundus, et ei saagi valmis. Aga sai ikka. Kesmise osa silmade arv on 118, äärele korjasin üles umbes 700 silma. Hea oli, et jaanipäev juhtus vihmane, istusin diivaninurgas ja korjasin neid silmi ning sättisin mustrit.
Läbi sõrmuse mahub ikka ka:
Üks pilt "blokkimisest" ka:

Freddy posted @ 10:21 - Link - kommentaarid (25)
500473 visitors