Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
27 August 2007
AUGUSTIEHTED

Vaatasin eile täiskuud ja mõtlesin, et pole ma kunagi sattunud Haapsallu Valget Daami vaatama. Mõtlen just seda varju seinal, mitte etendust. Ometi inspireeris ta mind tegema kaelakeed

VALGE DAAMValged pärlid pärit Silverpointi võrratutest segudest, metallist keldipärased vahelülid tõi kolleeg mulle Türgist.

SEEBA KUNINGANNA

Kevadel tegin juba ühe sellise, kolleegilt saadud türkiisikee jäänustest. Siin siis ülejäänud osad, pluss veidi metalli vahele:


See kass pole loomulikult mingi Seeba kuninganna, vaid naabrite röövel-kõuts Tuus. Ühel suvehommikul saabus ta meie ukse taha, pea paistes ja silmalaud tagurpidi. Mine tea, kellele ta ette jäi - linnule, kivile? Igatahes tohterdasin teist mitu päeva, pigistasin haavadest mäda ja panin salvi. Ajas küüsi välja ja hoidis hammastega mu pöidlast kinni, kuid nurrumootor töötas täie võimsusega. Kaks korda päevas tuli ilusti ravile. Nüüd on pea täitsa terve ja ta lubab endale protesteerimata ehteid kaela riputada. Kartsin küll, et ta laseb mu türkiisidega jalga, aga ei. Paremat modelli annab otsida. Istus paigal ja poseeris.
Freddy posted @ 08:58 - Link - kommentaarid (6)
25 August 2007
ORDENID

Mu blogi on saanud kaks auhinda!
Kõigepealt leili33-lt:


Mina annan omalt poolt selle edasi:
mann
Dragonfly
Sussimemm
Mannu
Pisihaldjas
Kastan
Liisbet

Teie blogidest leiab alata midagi ilusat. Ja minu poolt saab selle tagasi ka leili33 ise. Aitäh!

Mari Marike pidas mind rokitüdrukuks:


Selle märgi saavad minult igati rokkivad
Kikukas
Essi
Ruta
Põrgukiz
Trika

Ning muidugi ka Mari Marike ise, aitäh Sullegi!
Mõlemad märgid saab minu poolt ka Muhv, ilma kelleta seda blogi mitte keegi ühegi auhinna vääriliseks ei peaks. Eraldi suur aitäh Sulle!
Üldse on see auhindade jagamine, nagu mitmed enne mind on tõdenud, väga raske. Minu poolt kõigile siinse foorumi kasutajatele ning blogipidajatele ja selle blogi lugejatele suur ja soe kalli! Te kõik olete väga armsad ja suure tunnustuse väärilised! Edu teile!

TIKKIMISTEISIPÄEVAD


Ammu pole neid pisteid näidanud, nüüd siis tulevad korraga:

Harjaga ahelpiste ehk Crested chain stitch
See siis roheline leheäär.

Keerdsõlmpiste ehk Scroll stitch


Portugese stem stitch Selle eestikeelset nimetust ma kahjuks oma "Tikkimispistete piiblist" ei leidnud:


Nööpaugupistes aasad e. Cast on stitch - neid tehakse, nagu looks vardale silmi üles:


Ja veel üks vana võlg - nimelt kinnituspiste e. Couching. Kavas oli see juba märtsis. Mina tegin selleks sämppistet, mõte on selles, et suvalise pistega kinnitatakse kangale kas paela või lõnga:

Freddy posted @ 16:56 - Link - kommentaarid (4)
03 August 2007
RAHVARIIETEST
Nonii. Algus on tehtud. Pluusikaeluse põimpilu on niikaugel:

Kui siia satub juhuslikult mõni professionaalne rahvariidetikkija, siis palun mitte minestada. Olen korra juba seda pilu alustanud ja suure uhkusega ühele sellisele näidanud. Mind tehti maatasa. Ikka polevat nii ja polevat naa. Sinna see tegemine tookord jäigi. Aga kuna olen üsna jäärapäine, siis otsustasin seekord hambad risti suruda ja teha selle komplekti nii, nagu MULLE MEELDIB ja välja tuleb.
Olen tihti mõistatanud, et kaeluse äärde pilu küll, aga kuidas need sisselõigatud kaelaaugu otsad siis tehakse? Konsultatsioonis käies sain teada - otstesse tehakse "lukk". Püüdsin seda siis ka teha, tulemused on fotol ja see võibki kerge ehmatuse esile kutsuda, sest võib-olla on ta mul täiesti valesti tehtud. Aga mis siis. Egas vanasti ka kõik ühtemoodi ja ülikorralikult ei teinud neid asju, ikka nii, nagu oskused võimaldasid. Veel sain teada, et pilutamisels on kõige parem nr. 10 niit. Õnneks leidsin seda vanadest kodustest varudest.
Aitäh eelmise postituse julgustavate kommentaaride eest! Eriti teretulnud on kõik nõuanded, aitäh Siuu ja El-Johanna! Arvangi, et puusapõlle tikandi teen vaba käega, need ei saanud ju ka olla ometi kõik ühesugused. Lihtsalt üks on vanast ajast muusumis säilinud ja nüüd seda tira˛eeritakse. Tikkimislõnga suhtun loominguliselt - peenvillast pole ju enam kusagilt saada, ostsin sobivaid toone välismaiseid villaseid ja kuna need on neljakordseks korrutatud, siis harutan lihtsalt pooleks. Taimedega peaks ju seda maavillast värvima, aga ei, nii suur mu pühendumus ka pole. Potisinist, liiatigi, mis on selle tikandi põhivärv, pidada tehtama lambauriiniga. Kuigi mul on tuttavad lambad küll olemas, ei hakka ma neil siiski purgiga sabas roomama.

TEISIPÄEVASED TIKKIMISED

Teen ikka neid kah muude suurprojektide vahele.
Siin siis sämppistes ringid ehk Buttonhole Wheel Stitch:


Mul juba mõtted liiguvad, kuhu selliseid ringe veel tikkida...

Ja veel ka Arrowhead Stitch ehk eesti keeli vast nooleotsapiste?


VESTIKE

Ja mis suvi see on, kui sügiseks suveriided valmis ei saa?
Üritasin ka teha seda selle suve hitti ehk kümnest ruudust koosnevat vest-boolerot. Osutus hullemaks pähkliks kui Vogue'i capecho. Küll ma harutasin ja jamasin, no ei saanud kuidagi õiget suurust sellele ruudule. Lõpuks paningi kaenla alla lisatükid ja tegin alläärde ühe lisarea lappe, et ta veidi suurem kui sall ikka oleks. Värv on kah tunduvalt türkiisim kui piltidelt paistab.


KOTID

Paar tükki valminud:

Mulle ei meeldi üldse üleminekutega heided. Aga siin leiutasin mooduse, kuidas saab sümmetriliselt teha: heegeldasin ovaali, millest moodustuvad koti tagakülg ja klapp, esitükiks on pool ovaali. Nii kõlbab. Triibulisena üleminekutega heie ( ja ka lõng) mulle ei kõlba.

Ja lõpuks väike puänt:

Väike tõesti, masinas vanus lapse suuruseks.
Kaugel see taligi enam on!
Freddy posted @ 06:06 - Link - kommentaarid (15)
500473 visitors