Freddy toimetised
Freddy toimetised
Millega veedavad oma aega need, kes käsitööd ei tee? Ei tea. Aga tahaks, et mul oleks nende aeg ka.
27 Aprill 2009
PLAGIAAT JA KÕÕRUD

Pole vist kedagi, kes ei teaks neid vahvaid rahvuspapusid. No minu südame võitsid loomulikult just mulgid. Mõtlema panid aga kaks asja - esiteks hind ja teiseks see, et kohe ei saagi, peab tellima ja siis lõpuks täna on nad Eestis. Üks mõte hakkas veel idanema - misasi on kaaruspael ja kuidas seda tehakse. Nii need kolm asja kokku saidki - võõras idee, Seppälä poole odavamad tennised ja minu õpihimu tulemusel valminud kaaruspael (hargi tegi mees mulle imekähku - juba järgmisel päeval tuli töölt, hargike peos).


Pael on hargil tehtud ja tennistele peale õmmeldud.

Väga tore artikkel kaaruspaelast ja mulgi kuubedest on siin.

Tegin ka veel ühed halliste sukad:Muster: kõõrukiri, raamatust "Mulgi kirikindad ja kirisukad".
Vardad: nr. 2
Lõng: puuvillane jämedam heegelniit Abakhanist.

Hallistes oli kasutusel ainult kaks sukakirja: viie silma päält sarvik nagu minu sukkadel ja kõõrukiri. Kõõr on siis mulgi murdes ring või ratas:


Nagu just uudistes rõhutati, rahvarõiva juurde rahvustennis ei kõlba. Aga ainult mulgi sukaga võiks ju täitsa passida:


Ja 15-aastane paneb sihukesed vabalt jalga ning on uhke päälegi, et ema tegi.
Freddy posted @ 18:41 - Link - kommentaarid (20)
04 Aprill 2009
KEVADJAKK

Krentu kaunis jakk tuletas mulle meelde, et minulgi vedeleb üks poolik töö riidepuul ning ootab, et keegi ta ometi valmis teeks. Alustasin seda juba aasta tagasi, aga tookord jäi seisma. Ju oli ajapuudus ja muud olulised tegurid (näiteks, et õmblusmasin oli mingil põhjusel tarvis kasti ära panna eest). Krentu jakk oli aga "äratus", võtsin oma jaki välja ja vaatasin, mis tegemata veel on. Polnudki palju, kõigest vooder pealsega ühendada ja nööbid ette.

Lõige on võetud "Burdast", vist november 2007 (päris kindel ei ole). Pean jällegi tõdema, et küll "Burda" lõigete järgi on hea õmmelda. Ei mingit muret, kõik klapib ja istub, edukalt annab ka kohendada ja ümber teha. Armastan "Burdat", tellisin lausa koju käima.


Riie on toodud u. 25 aastat tagasi Leedust, seisis kapis ja ootas oma aega. Meeldis ta mulle kangesti selle poolest, et tal on armsad roosad ja tumepunased träpsud sees.Nööpaugud ja vööpandla öösid lasin teha, mu enda masin ei tee paksu riide sisse ilusaid nööpauke. Nööbid on pärit meheema "vintage"-varudest. Õhuke vatiin on ka, see, mida müüakse voodriga kokku tepituna. Küll seda on mugav kasutada, voodri ja vatiini ühendamise peavalu jääb ära.Sellised pisut armeelikud jakid on mulle alati meeldinud ja olen tulemusega kohe väga rahul.

Freddy posted @ 14:18 - Link - kommentaarid (12)
500583 visitors