Camurria toimetused
Camurria toimetused
Minu isetegemised
08 Aprill 2015
Kaks ühes

Alguses olid kaks trikotaažpluusi. Mõlemad mõnda aega kasutatud, kuid kulumata ja pleekimata, mõnusast vähekortsuvast materjalist.Peale tükkideks lõikamist ja uuesti kokku õmblemist sai neist seelik. Seeliku värvliks on sinise pluusi allosas olnud mõnus lai ja piisavalt tugev soonik. Seelik on põlvini ja väga mõnus. Projekti nimi võiks olla ka trikotaaži õmblemise võimalikkusest ilma overlokita, kuna kõik õmblused on tehtud tavamasinaga kasutades venivat pistet. Õmblusvarud on tepitud läbi siksak pistega. Välja kukkus üks ütlemata mõnus seelik. Ise olen väga rahul!


» Camurria posted @ 12:29 »»» - Link - kommentaarid (4)
06 Märts 2015
Kaua tehtud kaunikene
Juba ammu sai alustatud ühe heegeltööga, mis venis ja venis ja venis........
Lõpuks sai valmis:Tekike beebile mõõtudega 80x80 cm. Heegeldatud ja pitsiga ääres. Lõng pole kõige parem, akrüül, aga esimeseks ja proovitööks käib küll. Ideaalne see lõpptulemus pole, aga järgmine kord ehk läheb paremini :-)

» Camurria posted @ 13:19 »»» - Link - kommentaarid
23 Aprill 2014
Kaunilt kevadesse

Kevadesse astumiseks sai natuke aega tagasi (no siis, kui ilmad ikka märgatavalt jahedamad olid) üks hõbedakarva müts. Selline siidisest lõngast ja helkurniiti sisaldava soonikuga, et oleks lootust pimedas autojuhtidele natuke nähtavam olla (lisaks tavahelkurile, muidugi):Ühel naisterahval ei saa kevadel seelikuid kuigi palju olla, onju?! Seega sai tuunitud juba kaua aega seisnud seelik. Kuna beez pole üldsekohemitte minu värv, siis tuli seelik punasinine ehk lilla (kuna ühte tooni riidevärvi oli suure seeliku jaoks liiga vähe, siis tuli mõte katsetada kahe erinevaga korraga, bordoo ja azuur ehk siis veinipunase ja eresinisega). Tulemus sai ilus ja huvitav (ei ole täiesti ühtlane toon ja tegelikkuses on violetsem kui pildilt paistab):
» Camurria posted @ 17:27 »»» - Link - kommentaarid
05 Märts 2014
TK Värskenda oma garderoobi nr 2

Järgmine taaskasutus(garderoobivärskendus)projekt: suure inimese suvepluusist sai pisikese inimese seelik, ilus heleroheline:» Camurria posted @ 19:46 »»» - Link - kommentaarid
24 Veebruar 2014
Karbid

Mulle meeldivad ilusad karbid. Mida omapärasem ja ilusam, seda parem. Ja mul on ALATI asju, mida neise panna. Vahel tuleb olemasolevaid karpe tuunida, et nad ilusamaks saaksid. Allpool on viimase tegevuse tulemus: karp sai uue lilla värvkatte (kokku segatud hõbedasest, punasest ja sinisest akrüülvärvist) ning võõrasemast kaunistuse (decoupage). Tulemus koos esialgse variandiga (kahjuks ei osanud ilusat pilti teha ja pildil olev värv paistab tegelikkusest veidi sinisem-tumedam):


» Camurria posted @ 19:05 »»» - Link - kommentaarid
Kleit

Ostsin kunagi tuunika.....või siis kleidi, kuidas võtta, sest just sellist neutraalset musta kleiti oli mul vaja. Minu jaoks oli ta kleidike, kuigi lühike veidike, aga kuna muud ei leidnud, siis mõnda aega ajas asja ära. Siis aga tundus ta kandmiseks ikka liiga lühike. Kuna tuunikana seda ei tahtnud, oli vaja nuputada, ismoodi ikkagi keliti kanda. Teks pikemaks? Kuidas? Leidsin läbipaistmatut musta pitsi, lõikasin tuunika sabast tüki maha, õmblesin pitsi vahele ja voilaa: lühikesest kleidist/tuunikast sai normaalse pikkusega kleit:» Camurria posted @ 18:40 »»» - Link - kommentaarid
15 August 2013
Uued katted

Nii kui ma Abakhanist leidsin selle imeilusa Laura Ashley kanga teadsin, et just sellega täidan ühe kaua aega mõtteis mõlkunud soovi: panna triikimislaudadele uued katted. Mõeldud - klambrilööja abiks - ja tehtud.
Kõigepealt see kangas, mis mulle vägaväga meeldima hakkas (lisaks sellele, et see on ilus, on tegemist ka väha hea materjaliga):Esimesena "riietasin" suure triikimislaua:Teiseks väisema, käiste triikimise laua:Silmal ilus vaadata ja palju mõnusam on triikida :-)

Komplekt korraga ka:
» Camurria posted @ 16:54 »»» - Link - kommentaarid (1)
04 August 2013
Käterätt
Se oli nüüd küll juba mõnda aega tagasi alustatud, aga nüüd lõpuks sai valmis: minu esimene pitsitatud käterätik (jajaa, niipalju kui mina mäletan, ei ole ma sellise heegeldamisega kunagi tegelenud ) Ja täiesti sobivalt oli Isetegijas TK Käterätt!
Välja tuli just niisugune:Lähemalt:Mustri (kõige ülemine) leidsin netiavarustest ja kahjuks enam tõesti ei mäleta, kelle/missuguselt leheküljelt:» Camurria posted @ 07:47 »»» - Link - kommentaarid (2)
20 Aprill 2013
Pildiraam

Kaminale oli vaja panna üks pilt, üks ilus pilt hiljutisest ilusast sündmusest. Kallis mees tegi mulle sellise ilusa pildraami:Mina võtsin liimipüstoli ja veidi ilsaid mälestusi ning tegin ta natuke veel ilusamaks:


» Camurria posted @ 09:59 »»» - Link - kommentaarid (1)
27 Märts 2013
Seelik kevadeks
Juba siis, kui nägin esimest korda seda Krentu satsiseelikut teadsin, et midagi sarnast pean omale ka tegema. Aeg läks, koju tekkisisd just selle jaoks kangad ning täiesti sobivalt tekkis Isetegijasse ka TK Kevadine seelik. Ja valmis ta saigi - minu satsiseelik. Ei ole täpselt eskuju pealt maha kopeeritud, vaid sealne idee on omas võtmes rakendatud :-)

Kõik kangad on puuvillased.

» Camurria posted @ 12:45 »»» - Link - kommentaarid