Capriche tegemised
Capriche tegemised
igast asjast natuke ;)

05 August 2009


Ei ole häbil otsa ega äärt, et jälle niii pikk blogimise paus on sisse tulnud.
AGA nüüd parandan selle vea.
Kudusin minagi koos teistega Haapsalu salli. Salli saamislugu on üsna pikk, sest alustasin selle kudumist juba eelmisel aastal ja kudusin ikka ühe mustrikorra kaupa vahel harva, arvasin isegi vahepeal, et ega ma seda valmis ei saagi. Lihtsalt ei tulnud sellist tunnet peale, et nüüd peaks tõsiselt seda kuduma hakkama. See oli nagu projekt projektide vahepeal, ehk kui midagi muud ei viitsinud teha, sai jälle paar rida seda salli kududa. Ja siis tuli see imeilus haapsalu salli raamat. Vaatasin ja ohkasin. Ja ei võtnud oma salli kätte Aga siis tuli külla üks inimene, kes ka oli hakanud Haapsalu salli kuduma ja rääkis sellest nii õhinal, et otsustasin salli ilma midagi vahele võtmata valmis kududa. Ja nii ta lõpuks valmiski...

Sall on veidi proportsioonist väljas, kuid kuna tegemist on esimese salliga, on ehk andestatav selline apsakas. Ka tuli veel mõni pisiviga sisse. kuna alustasin kudumist ammu enne selle ülimõnusa raamatu (Haapsalu Sall) ilmumist, sai algusesse ja lõppu kootud üks ripsirida vähem kui vaja, ehk siis 2 ripsi ja äärde sai võetud 3 silmust nelja asemel. Samuti ei tulnud äärepitsi välimine serv (silmade ülesloomisrida) piisavalt veniv, sakid ei tulnud eriti sakkide moodi, aga ... Ilus on ta sellegipoolest.
Üks äpardus juhtus veel ja ma juba mõtlesin, et metsa... Minust jääb see sall lõpetamata. Nimelt sai kõik tehtud nagu vaja. äärepits õmmeldud ja panin venitusse. Kui üle poole salli oli nööpnõeltega vaiba külge naelutatud (raami veel ei ole), avastasin, et äärepitsil oli üks silmus järgi andnud ja suuuur auk sisse tulnud... Õnneks oli see nuppudevaheline. Venitasin siis lõpuni ja ootasin et sall kuivaks. Kui sall oli enam-vähem kuiv (kannatust ju pole), hakkasin lähemalt uurima, kas saab kuidagi silmad uuesti üles kududa või peab ühe äärepitis uuesti kuduma. Õnneks sain ilusti lahtised lõngajooksud uuesti mustrisse üles kududa ja kes ei tea, et seal midagi oli, sellest aru ka ei saa. Lõpp hea, kõik hea.

Nüüd veidi tehnilist juttu ka:
Põhiosa silmuste arvuks võtsin 105 (jällegi vähem kui raamatus antud, kuid laius tuli suurem kui raamatus)
Ripsiridu tegin kokku 187 (avastasin ühel hetkel ehmatusega, et läheb liiga pikaks. Tahtsin teha vähemalt ühe asja õieti ja kududa vähemalt 200 ripsi, aga siis oleks sall ikka päris pikaks veninud, kuigi proportsioonid oleksid ehk õigeks läinud)

Lõngaks oli Merinos Extra, põhiosal vardad nr. 3, äärepitsil vardad nr. 4
Selle lõnga viga on ehk see, et ta on väga pehme. Ei hoia väga hästi vormis. Sakid vajuvad ära, kuigi põhiosa hoiab kenasti. olen kolmnurkseid rätte sellest lõngast kudunud ja pole sellist probleemi enne ette tulnud.

laius: 75 cm
Pikkus: 175

Mõned pildid ka pika jutu lõpetuseks:


Pildid on klikitavad!

Järgmine Haapsalu sall tuleb omakedratud tumedast lõngast (mitte küll minu kedratud, aga üks tuttav ise ketrab ja tahtis ka endale sellist salli). Näpud juba sügelevad. Tahaks juba tegema hakata, aga ketramine on veel pooleli....

Selleks korraks kõik ja loodame, et järgmine postitus tuleb vähem kui poole aasta pärast!
capriche posted @ 09:33 - Link - kommentaarid (7)
041076 visitors