Capriche tegemised
Capriche tegemised
igast asjast natuke ;)

04 Jaanuar 2012
Mõista-mõista mis on pildil


Tahan näidata veel ühte eelmisesse aastasse jäänud tegemist. See oli suurprojekt, mille organisatoorne pool mulle jäi.
Soov oli saada 200 paari labakindaid. Valged ja sinise mustriga käe seljal. Pärast kolme näidiskinda saatmist (üks silmatud, üks roositud ja üks vabakäetikandiga) selgus, et valge lõng on kinda jaoks ikka liiga valge, määrdub ju liiga kiiresti. Et ehk saaks kirikindad. Kuna tellimuse teostamiseks oli täpselt 1 kuu, leidsime, et see ei ole eriti hästi teostatav.
Kompromissi korras said need kindad siis endale sellise välimuse, nagu piltidelt näha.
Ei saa ma mainimata jätta, et ega need valged kindad sealt peopesast nüüd tumedamaks küll ei läinud
Sinised kindad siis meestele ja valged naistele.
Sellised seiklused nendega siis seekord...


Ja siin siis peaaegu 150 paari, sest 52 esimest paari läksid varem teele.


Materjaliks kasutasime Novita 7-Veljestä lõnga ja vardad vastavalt käekirjale nr. 2,5-3,0
200 paari kindaid kudusid kuu ajaga 14 kudujat. Aitäh neile!
capriche posted @ 19:16 - Link - kommentaarid (7)
Jõuludeks sooviti ühele pisitüdrukule Lottet. ´Mina muidugi kohe nõus tegema ka, arvestamata niigi piisavalt suurt töökoormust, mis mul juba selleks hetkeks oli.
Õnneks läks nii, et vajati seda tegelast alles 26. detsembri hommikul, mis tähendas muidugi seda, et 24 ja 25 mina usinalt heegeldasin, sest varem lihtsalt ei jõudnud.
Selline ta lõpuks sai:


Materjaliks erinevad puuvillased lõngad, välja arvatud kõrvad ja juuksed. Täiteks padjatäidis.
Edaspidi plaanis teha üks seeria pisikesi loomakesi.
capriche posted @ 18:56 - Link - kommentaarid
06 Detsember 2011
Tere üle pika pika aja.
Pole pea kaks aastat ühtegi postitust teinud ehkki käed ei ole üldsegi paigal püsinud.Püüan jõudumööda nüüd oma asju ka siin näitama hakata. Enamus tehtud töid rändab nii ruttu uute omanike kätte, et pildid tegemata.
Täna tahaks näidata vastvalminud sõrmikuid oma 8-aastasele tütrele.Lõng: 100% villane
vardad: nr 2,0
Muster: raamat "Selbuvotter"

Nikerdamist oli aga tütar igati rahul, mis ju ongi peamine.
capriche posted @ 17:31 - Link - kommentaarid (3)
08 Detsember 2009
Näitan ammu lubatud tööd, mis valmis tegelikult juba oktoobrikuus.
Tegemist on nimelt käsitsikedratud ühekordsest lõngast kootud Haapsalu salliga. Lõnga ketras Jaani talu perenaine Julika, kes tahtis näha, milline võiks tema lõngast valminud sall välja näha. Veidi juttu selle kohta ka tema blogis Ja tuli ta siis selline:
Vardad: nr.3 ja nr.4
Mõõdud: 60cm x 170cm
lõnga kulu: ca 100g

Järgmine kord püüan panna mõne pildi käsitsi kedratud koera-lambavillasegust kootud kätistest, mis on juba mu emale ära kingitud...
capriche posted @ 18:49 - Link - kommentaarid (3)
23 November 2009
Aeg läheb nagu linnu tiivul. Käsitööd on küll saanud tasapisi nokitseda aga mitte väga olulistes mahtudes. Kui mahti saan, teen mõne pildi ja panen ka üles. Täna aga tahan jagada ühte kõige armsamat isetehtud poissi Rasmust, kes sündis meie perre 19. novembril (peas tal paraku roosa satsidega müts, kuna see oli ainus piisavalt väike müts, mis talle pähe istus, kuna poja oli kannatamatu ja otsustas ilmale tulle 4 nädalat enne tähtaega...)


Nüüd me kosume ja kasvame
capriche posted @ 15:38 - Link - kommentaarid (31)
04 Oktoober 2009
Natuke mänguaju siis seekord. Kuna lapsed on täielikud Välgu multika austajad ja koera pole mina kaubandusest leidnud, tuligi jälle näppudel käia lasta. Kuna lapsi kaks, siis ka soove kaks: ühele välgu koer ja teisele välgu kass. Aega võttis ag avalmis ma sain ja nüüd saab ehk mõneks ajaks jälle kergemalt hingata (kuniks uus multikas välja tuleb ).

tegelased tulid minul välja seekord sellised:Järgmisel korral jälle uued asjad!
capriche posted @ 13:35 - Link - kommentaarid (20)
28 August 2009


Sain ka oma elu esimese lapitööga maha. Vigu tuli päris mitu sisse aga esimese töö kohta olen üsna rahul
See tekike pidi mu talvel sündivale pojale tulema aga kuna ta tuli lõpuks palju suurem ja raskem kui plaanitud, jääb see ootele. Saab esialgu kasvõi lapse teki peale panna
Juurde tegin ka padja. Tegelikult oli padja plokk esimene ehk proovitöö, et teaks kas julgeb tekiteo ette võtta.
Pildid siin:Tagumine pool on mustriline kangas.
Teki suurus tuli: 100x73 cm

Usun, et see ei jää mu viimaseks lapitamiseks.
capriche posted @ 16:47 - Link - kommentaarid (4)
05 August 2009


Ei ole häbil otsa ega äärt, et jälle niii pikk blogimise paus on sisse tulnud.
AGA nüüd parandan selle vea.
Kudusin minagi koos teistega Haapsalu salli. Salli saamislugu on üsna pikk, sest alustasin selle kudumist juba eelmisel aastal ja kudusin ikka ühe mustrikorra kaupa vahel harva, arvasin isegi vahepeal, et ega ma seda valmis ei saagi. Lihtsalt ei tulnud sellist tunnet peale, et nüüd peaks tõsiselt seda kuduma hakkama. See oli nagu projekt projektide vahepeal, ehk kui midagi muud ei viitsinud teha, sai jälle paar rida seda salli kududa. Ja siis tuli see imeilus haapsalu salli raamat. Vaatasin ja ohkasin. Ja ei võtnud oma salli kätte Aga siis tuli külla üks inimene, kes ka oli hakanud Haapsalu salli kuduma ja rääkis sellest nii õhinal, et otsustasin salli ilma midagi vahele võtmata valmis kududa. Ja nii ta lõpuks valmiski...

Sall on veidi proportsioonist väljas, kuid kuna tegemist on esimese salliga, on ehk andestatav selline apsakas. Ka tuli veel mõni pisiviga sisse. kuna alustasin kudumist ammu enne selle ülimõnusa raamatu (Haapsalu Sall) ilmumist, sai algusesse ja lõppu kootud üks ripsirida vähem kui vaja, ehk siis 2 ripsi ja äärde sai võetud 3 silmust nelja asemel. Samuti ei tulnud äärepitsi välimine serv (silmade ülesloomisrida) piisavalt veniv, sakid ei tulnud eriti sakkide moodi, aga ... Ilus on ta sellegipoolest.
Üks äpardus juhtus veel ja ma juba mõtlesin, et metsa... Minust jääb see sall lõpetamata. Nimelt sai kõik tehtud nagu vaja. äärepits õmmeldud ja panin venitusse. Kui üle poole salli oli nööpnõeltega vaiba külge naelutatud (raami veel ei ole), avastasin, et äärepitsil oli üks silmus järgi andnud ja suuuur auk sisse tulnud... Õnneks oli see nuppudevaheline. Venitasin siis lõpuni ja ootasin et sall kuivaks. Kui sall oli enam-vähem kuiv (kannatust ju pole), hakkasin lähemalt uurima, kas saab kuidagi silmad uuesti üles kududa või peab ühe äärepitis uuesti kuduma. Õnneks sain ilusti lahtised lõngajooksud uuesti mustrisse üles kududa ja kes ei tea, et seal midagi oli, sellest aru ka ei saa. Lõpp hea, kõik hea.

Nüüd veidi tehnilist juttu ka:
Põhiosa silmuste arvuks võtsin 105 (jällegi vähem kui raamatus antud, kuid laius tuli suurem kui raamatus)
Ripsiridu tegin kokku 187 (avastasin ühel hetkel ehmatusega, et läheb liiga pikaks. Tahtsin teha vähemalt ühe asja õieti ja kududa vähemalt 200 ripsi, aga siis oleks sall ikka päris pikaks veninud, kuigi proportsioonid oleksid ehk õigeks läinud)

Lõngaks oli Merinos Extra, põhiosal vardad nr. 3, äärepitsil vardad nr. 4
Selle lõnga viga on ehk see, et ta on väga pehme. Ei hoia väga hästi vormis. Sakid vajuvad ära, kuigi põhiosa hoiab kenasti. olen kolmnurkseid rätte sellest lõngast kudunud ja pole sellist probleemi enne ette tulnud.

laius: 75 cm
Pikkus: 175

Mõned pildid ka pika jutu lõpetuseks:


Pildid on klikitavad!

Järgmine Haapsalu sall tuleb omakedratud tumedast lõngast (mitte küll minu kedratud, aga üks tuttav ise ketrab ja tahtis ka endale sellist salli). Näpud juba sügelevad. Tahaks juba tegema hakata, aga ketramine on veel pooleli....

Selleks korraks kõik ja loodame, et järgmine postitus tuleb vähem kui poole aasta pärast!
capriche posted @ 09:33 - Link - kommentaarid (7)
05 Veebruar 2009
Täna näitan teist kooli meenekonkursile tehtud tööd, mis sai tegelikult juba esmaspäeval ära antud.
Ühelt poolt

ja teiselt poolt

mõeldud siis mobiilikotina, aga võib olla ka mingi meenekotike.
Kasutatudpeyote tehnikat

Kuna töömaht oli üsna suur, ei jõudnud teist kotikese poolt pärlitest teha ja ainus värvi poolest sobiv materjal oli kodus linane riie. Kasutasin seda koti põhjana....
capriche posted @ 18:24 - Link - kommentaarid (4)
04 Veebruar 2009
üle pika aja sai ka veidi FIMO-ga mässatud. Oli vaja teha kiiresti kingitus ühele noormehele. Kuna olen kaelkeede tegemise tuhinas, mõtlesin teha tallegi kaelaehte. Selleks oli mul vaja elevandiluu sarnaseid pärleid ja kuna neid mul ei olnud, üritasin ise teha. Esimese elevandiluukatsetuse kohta jäin üsnagi rahule.
Sellised siis.


Pärlid tegin kaelakeeks makrameetehnikas sõlmides, kasutades kahte erinevat tooni puuvillaseid paelu. Kuna mul oli paelu üsna piiratud kogus, jäi tumedamat pruuni veidi väheks, seetõttu ka väike erinevus kaelaehte otstes.
Pilt ise selline:


Valmis sai veel üks ehe, mida eksponeerin juba järgmises postituses!
capriche posted @ 13:11 - Link - kommentaarid (3)
29 Jaanuar 2009
Sain ka kaelaehte valmis. Lubasin ka siin eksponeerida, eks ma nüüd püüan. Kuna modelli hetkel käepärast pole, sai pilt selline nagu ta sai.

ja see koht kus ussike hargneb, on siis selline (pilt on nagu ta on).
capriche posted @ 16:39 - Link - kommentaarid (3)
28 Jaanuar 2009
Nüüd vahelduseks jällegi teistsugust käsitööd. Kaelakee meisterdamise vahele kiirprojekt kella näol. Osaleb see elukas kooli meenete ideedekonkursil (öökull on siis kooli märk). Eks näis, kuidas läheb.


Varsti ka kaelaehe valmis, järgmises postituses on ehk lootust juba sedagi näha...
capriche posted @ 12:25 - Link - kommentaarid (2)
24 Jaanuar 2009
Sain täna valmis sellise ussikese jupi. Katsetasin esmakordselt värvi üleminekut aga kuna jupp on üsna lühike, ei ole effekt nii hea. Siiski esimese korra kohta olen üsna rahul. Varsti näitan ka, mis sellest edasi tuleb, kuna tehtud on see kindla projekti tarbeksPeatse kohtumiseni
capriche posted @ 20:05 - Link - kommentaarid (3)
22 Jaanuar 2009
Sain valmis teise tüdruku kindad. Üks oli juba ammu valmis, aga tuli ju vahepeal nii palju põnevat tegemist vahele.... Nüüd on igatahes ammu igatsetud südamekindad olemas Kuna omanik juba magab, tegin pildi ilm aomanikuta.Veel on valmis saanud ka kampsunid kummalegi plikale, aga pole suutnud veel pildile püüda. Ehk homme õnnestub....

Päikest!
capriche posted @ 20:47 - Link - kommentaarid (5)
09 Jaanuar 2009
Tere sellel uuel aastal.
Minu selle aasta esimene suurem töö sai valmis. Selleks on õlarätik mu emale. Selle kudumine oli tõeline nauding, ehkki lõpuread olid väääga pikad.
Muster ja idee saadud SIIT teemast

Mõned pildid ka:ja lähemalt:

Pildid on klikitavad!

Minu jaoks kõige keerulisem selle räti juures oli venitamine Tegelikult pildi pealt on näha ka, et veidi on nihu läinud see venitus, aga ma liigutasin neid nõelu veidi veel...
capriche posted @ 14:30 - Link - kommentaarid (13)
041205 visitors