Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
29 Detsember 2011

Puutöö

Ma ei osanud uneski ette näha, et satun puutöö kursusele. Aga just nii juhtus! Ühel heal päeval helistas mulle Remike ja ütles, et lähme... 2 kohta olla vabaks jäänud. Esimene kursuse päev oli niisiis juba toimunud. Aga kolm oli veel ees.

Mul pole puutööga mitte mingisugust kokkupuudet varem olnud. Puit ei ole mulle isegi väga meeldinud. Ja nüüd ma siis istusin Vastseliina Gümnaasiumi poiste tööõpetuse klassis ja mõtlesin vaikselt omaette, et millega ma küll hakkama olen saanud... ja miks ma siin olen? Õpetaja tundus sümpaatne. Geenart Nagel pole mitte juhuslikult õpetaja Lauri tiitliga pärjatud. Ta kohe ongi selline - rahulik, tagasihoidlik, sõbralik. Oskas asja huvitavaks teha ja tuli appi, kui oma mõistus otsa sai.

Ja nii see algaski! Päevad olid meil pikad - enne 6-7 õhtul koju ei saanud. Kursuse korraldas Räpina Rahvakool, enamus rahvast oligi sealtkandist. Meie Remikesega käisime kaks korda novembris ja viimane päev oli 17.detsember.

Iga kursusepäev algas teoreetilise osaga, kus tutvuti näiteks tappide eri liikidega, saagide ja nugade teritamisega, puidu kaunistamise võimalustega. Siis aga algas praktika.

Ongi aeg ette näidata oma valminud tööd. Esimesel korral tegime väiksed kaanega karbikesed ja kandiku. Minumeelest kandiku tegemine oligi kõige raskem ja töömahukam. Aga olen oma tulemusega väga rahul! Kandik on veel vaja linaõliga üle õlitada. Karbid peitsisin punaseks.

Kandik

Kaks karpi

Teisel kursusepäeval valmis veidi suurem tappidega karp ja puidust raam klaasiribadega. Karp sai jälle punane ja raam kollane. Tappide eest sain kiita ka! Tulid päris hästi välja.

Tappidega karp

Tappidega karp

Puidust raam klaasiribadega

Puidust raam klaasiribadega

Kolmanda päeva kohta mul pilte polegi. Midagi ei saanud valmis. Tegin kaks kella - ühe seina ja ühe lauakella. Mõlemad jälle kollased. Vaja on veel kell kaunistada ja mingil moel numbrid peale tekitada. Ideed on juba olemas, ehk uue aasta algul jõuan ka tegudeni. Kellamehhanismid ja seierid saime kursuselt kaasa. Teiseks tegime pudelilambi. Sel polnud küll puutööga mingit pistmist, aga ütleme, et jõulu-eri! Õpetaja näitas vaid ühe ette, ülejäänud jäi kodutööks. Kahele pudelile puurisin augud sisse, nüüd on vaja veel lülitiga juhe osta ja kusagilt jootekolbi laenutada! Pudeleid mõtlesin ka natuke disainida. Mõned tegid veel kolmandaks tööks pusle, aga meie Remikesega lõikasime sel ajal vineerist raamatukaasi välja ja puurisime augud ka sisse. Belgia peidetud piste tuleb sealt kunagi...

Ma ei peagi vist lisama, et olen täiesti vaimustuses! Ja lõpetuseks veel üks väike pildiline kokkuvõte meie kursusest. Alguses on küll hoopis klaasitööde pildid, aga neid rippus seal klassis igal pool!P.S. Kuna IE-ga mul millegipärast slaidiesitust ei näita, siis lisan siia ka pildialbumi lingi. Andke teada, kas teie näete? Ma ise kasutan Google Chrome´i ja Firefox näitab ka.

Silpsolps postitas kell 17:44 - Link - kommentaarid (18)

Sina oled 1293992 külastaja! Tule jälle!