Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
22 Juuli 2011

Ikka õmblemise lainel12.plokk - palkmaja
Selle plokiga oli natuke raskusi. Esiteks tegin ta ilma alusriideta, teiseks tahtsin aega kokku hoida ja lõikasin 3,5 cm pikad ribad valmis, et siis järjest aga otsast õmmelda ja lõigata. Nii aga ei tulnud ruudud täpsed, plokk ei tulnud mõõtu ja lainetas pealekauba. Harutasin kõik lahti, mõõtsin ja lõikasin üle ja õmblesin uuesti kokku, vahepeal ruute üle mõõtes. Palkmaja ei ole mu lemmiktehnika!
Hiljem võtsin ploki veelkord lahti. Mind häiris ploki liiga tume keskosa ja kuna viimastele plokkidele oli just mõni tume riba puudu, siis asendasin need siin heledatega. Plokk enne ja nüüd:

Palkmaja

16.plokk - karukäpp
Väga mõnus plokk! Selle tegemine läks lauluga!

Karukäpp

19.plokk - hommikutäht
Ilus plokk. Tegemine meeldis ka, ainult et mul ei tahtnud need 9 väikest ruutu kokku sobida. Jälle harutasin. Juhendis oli üks oluline lause, millele ma algul tähelepanu ei pööranud: Saadud ruudud triigi ja kontrolli kas kõik on õiges mõõdus 11,5x11,5. Kontrollisin, lõikasin ja sain kokku ilusa ploki!

Hommikutäht

20.plokk - triibulised ruudud
Alusriide asemel kasutasin paberit, mille pärast eemaldasin. Neid plokke on mul tegelikult kaks. Esimese ploki tegin suvalise laiusega ribadest. Ei meeldinud väga. Kuigi kangast on napilt, ei andnud süda rahu ja tegin uue ploki.

Triibulised ruudud

Silpsolps postitas kell 22:03 - Link - kommentaarid (21)

Sina oled 1241322 külastaja! Tule jälle!