Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
24 Aprill 2011

Kolmas konkursitööVeel nädal tagasi ei olnud mul mingit ideed. Konkursi reeglid ütlesid kolmanda vooru kohta: Tegu on vaba teemaga kus on soovitatav kasutada mittetradisioonilisi köitematerjale, esemest peab aru saama, et tegu on raamatuga, kuid ei pea olema praktilise eesmärgiga. Mina aga olen täiesti fantaasiavaene inimene ja ideede puudusel olin juba valmis loobuma. Mõned ideed küll olid, aga teostamiseks mu jaoks liiga keerulised. Hakkasin siis mõtlema teisest otsast - raamatu sisust ehk lehtedest. Mis see võiks olla, mis poleks tavaline paber, vaid midagi erilist ja huvitavat? Kui olin mõttes kõik võimalikud materjalid läbi käinud, siis järsku sähvatas: papptaldrikud! Järgmised 2 päeva mõtlesin detailselt, kuidas sisu ümber vormi tekitada ja ühel õhtul saigi kõik teoks! Siin ta nüüd siis on. Tutvustan teile oma raamatut SÖÖK SOOJA.

Köites kokku 3

Pealmine taldrik on kummuli ja kui sinna alla piiluda, siis näete, et seal on söök soojas!

Köites kokku 3

Köites kokku 3

Köites kokku 3

Köites kokku 3

Ülejäänud taldrikud ootavad oma toitu. Köögi sahtlis oli mul peotäis erinevaid retsepte, kirjutatud küll ostutšekkidele, vihikulehtedele või paberilipikutele. Valisin neist välja 3 soolase toidu ja 3 koogiretsepti, printisin need kollasele paberile ja nii sai iga taldrik ühe maitsva roa. Viimase taldriku jätsin tühjaks. Igaks juhuks.

Köites kokku 3

Köites kokku 3

Nüüd aga veidi tehnilisest poolest ka. Materjalid leidsin kõik kodunt. Nii nagu ka kahe eelneva vooru tööde materjalid. Ainuke asi, mille ma konkreetselt selle konkursi pärast pidin ostma, oli ühekordne söögiriistade komplekt sooja toidu letist - kahvel, nuga, lusikas ja kollane salvrätik. Pealmine taldrik on kaetud päevalilledega salvrätiga ja seestpoolt salvräti teise kihiga. Järgmine taldrik sai päevalillelise servamustri. Ülejäänud on kaunistatud vaid retseptidega. Kaanel on kaunistuseks paar kunstpäevalille. Taldrikute läbimõõt on 18 cm ja neid on raamatus 9.

Kaane all oleval taldrikul on söök soojas! Algul mõtlesin kasutada vaid nuga ja kahvlit. Midagi jäi puudu! Jälle panin oma ajud tööle, et mis sinna taldrikule siis võiks sobida. Maitseaineid? Mõni ilus toidupilt ajakirjast? Mingid kunstviljad? Kust neid võtta? Kuni jõudsin makaronideni! Tükk tööd oli nende kinniliimimisega. Kasutasin algul liimipüstolit, aga ikka kukkusid osad makaronid taldrikust välja. Viimased liimisin Momendiga. Jäid paremini pidama. On ju mu raamatuke mõeldud köögiseinale riputamiseks.

Üsna keeruliseks kujunes raamatu kokkuköitmine. Mõtlesin nii ja naa. Lõpuks võtsin kahepoolse teibirulli, lõikasin ühe otsa taldrikukujuliselt kaarjaks ja kleepisin taldriku tagumise poole peale. Ülejäänud liimise osa peale kleepisin kollase paberi. Samuti eemaldasin teiselt poolt teibi kaitsekile ja katsin vana pakkepaberiga. Köitmisstiili ma ei oskagi öelda. Ehk jaapani köitele põhimõtteliselt natuke sarnane. Augud tegin naaskliga. Neli auku. Ja põimisin nööri nii, et sinna vahele saaks kohvilusika pista. Ah jaa, katsin raamatu selja enne veel söögiriistade komplektist pärit kollase salvrätikuga. Nii et kõik on lauda istumiseks valmis!

Köites kokku 3

Lõpetuseks. Aitäh konkursi korraldajatele! Sain uusi kogemusi ja uusi ideid. Köitmises olen küll pigem algaja, aga kusagilt peab ju alustama!

Silpsolps postitas kell 02:11 - Link - kommentaarid (28)

Sina oled 1254612 külastaja! Tule jälle!