Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
04 Detsember 2010

Tagasi sügisesse

Hakkasin mütsi kuduma juba siis, kui lundki veel maas polnud ja väljas olid plusskraadid. Tegelikult on õde kõiges süüdi! Tema kurtis, et tal pole mütsi ja ma siis hakkasin oma lõngavarusid revideerima. Näppu jäi üks kera, mis on pärit kolme aasta tagusest sügispakist. Kannatlikult oli see lõngakera oma aega oodanud!

Mütsi tegin ajakirja Käsitöö Sügis 2010 järgi. Vaatasin, et lõngakuluks oli antud 50 g, seega peaks välja tulema. Tuligi! 11 grammi lõnga jäi veel üle. Õigemini on see barett. Kantav mõlemat pidi. Ajakirja piltidel on pahupool pealmiseks pooleks. Mina jätsin esialgu lehemustrilise pinna väljapoole, aga ei teagi, kumb see nüüd ilusam on. Kumma teie valiksite? Kudusin lisaks ka augud alla serva ja põimisin neist paela läbi. Esimest korda elus sain hakkama ka ringvarrastega! Lõng on siis Contessa Print (50% mohääri, 50% akrüüli) ja ringvardad nr.4.

Müts pealt

Müts seest

Mida siis ülejäänud lõngast teha? Jälle lappasin ajakirju ja tuhnisin netis ja leidsin lahenduse. Olin ikka tahtnud Mrs. Beetoni randmesoojendajaid kududa. Põlva Kaubamajast sain juurde kaks viimast 25 g roostepruuni lõngakera Laines Fonty Angora (30% angoora, 70% meriino). Mõlema satsi servas on pärlid ja lisaks jällegi pael. Kudumiseks kasutasin vardaid 2,5 ja 3. Randmeosa kahekordsest lõngast. Ülimalt lihtne oli tegelikult kahe satsi ühendamine, algul ma küll kahtlesin oma võimetes. Palju abi sain Kristabi blogist.

Mrs. Beeton´s

Mrs. Beeton´s

Mõned meetrid mohääri ja arvestatavas koguses angooralõnga jäi veel üle! Tegin siis salli ka, et komplekt oleks täielik! Selline minisall tuli. Pikkust 67 cm ja laius 7 cm. Auguga salli idee pärit Ravelry´st. Otsetes on samasugused volangikesed nagu radmesoojendajatel, ainult veidi väiksemad. Lõng hakkas otsa lõppema! Algusevolang oli kootud algselt laiem. Ma siis harutasin ühest otsast ja kudusin teise otsa. Jube hea oli valest otsast harutada ja veel pealegi mohääri! Lõpuotsa volangi kudusin eraldi ja silmasin salli külge. Ei osanud küll kuidagi mustrit tagurpidi jooksma panna! Vardad nr.3 olid kasutusel.

Sall

Ja lõpuks ka kogu komplektist pilt:

Komplekt

Ahjaa, komplekt jääb ikka mulle, õele pean midagi muud tegema!

Silpsolps postitas kell 14:03 - Link - kommentaarid (20)

Sina oled 1320551 külastaja! Tule jälle!