Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
18 November 2006
Jõulud lähenevad seekord kuidagi eriliselt tohutu kiirusega. Kahe nädala pärast on juba I advent! Ja mul käis juba päkapikk! Ju ma siis hea laps olen! Minu lapsepõlves ei käinud päkapikud. Näärivana hoopis. Viimasel ajal olen millegipärast eriti tihti mõelnud ennast tagasi lapsepõlveaegadesse ja muuhulgas ka nendesse armsatesse asjadesse, millest nii mõnigi on siiani alles püsinud. Ma olen õnnelik, et mu vanaisa oli suur fotohuviline. Tundide kaupa istusin ta kõrval pimikus ja ootasin, millal järgmine pilt paberile ilmub. Nüüd on hea vaadata ja meenutada. Näiteks oli mul vanaema pool suur loomaaed. Ja siin on üks aastavahetuse pidupilt, millest tahaksin pikemalt rääkida:

Need riided - vest ja seelik - on mu ema jutu järgi tehtud minu vana-vana-vanaema rahvariidevööst. Küll ma olen otsinud, aga pole leidnud mingit viidet taolisele vööle. Kui keegi oskab sõna sekka öelda, siis oleksin tänulik! See pidi olema küllalt lai ja need narmad seal vesti allääres olidki nõndamoodi vöö ääres. Igatahes on see sajandivanune (ma ise arvan nii) materjal jõudnud ringiga tagasi minu kätte. Kahjuks väga halvas seisukorras. Aeg ja koid on teinud oma töö. Praegune pilt siis selline. Kangas lähemalt. Mulle tohutult meeldivad need värvitriibud. Eelmisel aastal oli see nähaolev pilt oma lähedastele jõulukaardiks! Meistedasin kahe poolega kaardid, kuhu kleepisin peale vanast ja uuest kokkumiksitud foto ja sinna veel mõned kuldsed tähekesed-kleepsud lisaks. Ilus sai ja meeldis kõigile!
Need riided ma hoian alles. Kahju küll, et keegi neid enam selga panna ei saa, aga ma vahel võtan kapist välja ja vaatan ja meenutan. Ah jaa, peaaegu oleksin unustanud: mu ema ise õmbles need mulle!
Silpsolps postitas kell 01:07 - Link - kommentaarid (10)

Sina oled 1320463 külastaja! Tule jälle!