Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
28 September 2010

Pärliussi uued variatsioonid

Kunagi sattusin Flickris sellist kaelakeed nägema. Jätsin meelde. Nüüd hiljuti sain Tsunftist pärlmutterhelmed, 2 cm läbimõõduga. Aitäh Sulle, SametSiil! Mõtlesin tükk aega, mida nende lapikute helmestega peale hakata, kuni välja mõtlesin! Ostsin need helmed tegelikult kindla eesmärgiga ühe rohelise pluusi juurde. Aga kui kee valmis sai, siis ei sobinud see pluusiga mitte kokku. Pluus on liiga tavaline või siis hoopis kee tuli liiga pidulik! Aga mul on neid rohelisi helmeid veel, kasutasin ju vaid 3 ära, saan midagi lihtsamat ja igapäevasemat ka teha. Ainult et nüüd on uusi riideid vaja selle kaelakee jaoks...

Roheline kaelakee

Roheline kaelakee

Roheline kaelakee

Kee tegemisest veel niipalju, et kõige rohkem kartsin ma ussi ringiks ühendamist. Selle sain nüüd täitsa selgeks. Abiks õpetus (pdf-fail). Esialgu pusisin niisama, aga kui ikka midagi välja ei tulnud, otsisin selle õpetuse üles ja lõpuks sain aru! Lõnga ei pea mitte helmestest läbi viima, vaid lõngast, mis tuleb läbi helme. Ja parem on seda teha nii, et ühendad esialgu lõdvalt, jättes niidid pikaks - umbes-täpselt nii nagu õpetuses joonisel B näha on. Kui kohe niidiga tugevalt ussi otsad kokku tõmmata, ei pruugi enam aru saada, missugune see järgmine helmes on. Siis nõela abil pingutasin lõnga, sõlmisin niidiotsad kokku ja peitsin töö sisse.

Kõige peadmurdvamaks osutus hoopis selline häiriv ja ettenägematu asi, et need lapikud helmed pöörasid ennast pärliringi sees risti. Nii kuis ise tahtsid. Kui keegi teab head nippi, kuidas need helmed sinna liikumatult kinnitada, siis andke aga teada! Praegu just hakkasin mõtlema, et kas 4 auguga helmeid ka olemas on? Selliseid lapikuid. Mina lahendasin asja ära, kuigi ei pea seda heaks variandiks. Ei pruugi püsida ka. Tegin helme servad liimiseks ja rihtisin paika. Tagumise poole peal on natuke liimijälgi näha, seetõttu saan kanda keed vaid ühtepidi. Aga see pole ju probleem! Mul ongi väga hoolikalt need 3 mustrit kokku sobitatud. Iga helmes on teisest erinev ja veel mõlemalt poolt erineva mustriga.

Ussitamise isu on ikka veel peal, aga vahepeal tuleb vist muude asjadega ka tegeleda... Mõned väiksemad ja suuremad projektid on käsil!

Silpsolps postitas kell 19:07 - Link - kommentaarid (35)

Sina oled 1324900 külastaja! Tule jälle!