Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
28 August 2010

Kott iseendaleMinu kott sai alguse sellest iibistega kangast (kanga servas on kiri - Design Elsbeth Kupferoth - kollektion miniatur - ibis):

Lapikott

Sain selle kanga kaltsukast tasuta, kuna seal oli vaid 16 cm laiune riba, aga see-eest 2,2 meetrit! Peale selle veel paar sama pikka, aga poole kitsamat riba. Mõte liikus kohe lapitöö peale... See oli paar kuud tagasi.

Nüüd otsisin enam-vähem sobivad kangad kokku, mis kodus leidusid. Mõned uued kangad ja üks vana lemmikpluus. Iibistega kangast ei raatsinud kuidagi enam väiksemaks lõhkuma hakata, seepärast said ruudud lõigatud 15x15 cm. Õmblesin lapid kokku. Koti laiuseks oleks tulnud ca 54 cm. Ei, liiga suur ikka! Tahtsin küll suuremat kotti, aga mitte nii suurt! Aga mu diivanilaud saab nüüd endale liniku! See ongi näha eelmise postituse viimasel pildil, kuigi mitte veel valmis. Sellega tegelen hiljem.

Lõikasin siiski uued lapid 11x11 cm. Kokku 30 ruutu - 5 erinevat kangast, igat 6 tk. Koti pinnalaotus nägi välja selline:

Lapikott

Teppisin ruudud läbi kahelt poolt õmblust:

Lapikott

Alla ja pärast ka üles lisasin puuvillase pitsi. Algselt mul pitsi polnud plaanis, aga tundus, et see lõi koti särama. Õmblesin selle, kui koti küljed juba koos olid.

Lapikott

Vooder sai ühest tumedamast kangast ja taskud valgest triibulisest. Üks suur tasku ja väike mobiilitasku:

Lapikott

Koti sangad õmblesin ülemise serva vahele ja siis ülemise serva koti külge. Enam-vähem selle õpetuse järgi, ainult mina ühendasin koti ja voodri kõigepealt, siis kõigele sellele õmblesin otsa sangadega serva - algul paremale poolele, siis kinnitasin pitsi ja siis õmblesin sisemise poole ka kinni, pealt lappide ja pitsi vahepealt täpselt teppides. Sestpoolt nii täpselt ei saanud, aga vast keegi nii väga sisse ei vaata! See oli ka ainuke õmblus, mida pidin enne traageldama. Ma tavaliselt hoidun sellest tegevusest!

Kaks poolikut päeva läks koti valmimiseks. Ja siin ta on:

Lapikott

Veel mõned tehnilised andmed. Koti suurus 46x44 cm. Sangad 74 cm, valmislaius 3,5. Ühe ruuduploki suurus 48x30 cm ja koos koti põhjaga (nii nagu esimesel pildil näha) 48x80 cm. Põhjatükk 48x24 cm. Panen need andmed siia eelkõige enda jaoks, aga ehk on veel kellelegi abiks.
Kott on tepitud õhemale vatiinile, sangad ka. Lappidel ja sangadel on ka liimiriie taga. Peal kinnist ei ole. Mõtlesin küll lukku panna, aga lõpuks loobusin. Seekord siis nii.

Hea ja mahukas kott tuli välja! Võib-olla jõuan projekti raames veel mõne väiksema koti ka teha!

Silpsolps postitas kell 20:25 - Link - kommentaarid (27)

Sina oled 1324960 külastaja! Tule jälle!