Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
26 Oktoober 2006
Susa kirjutas foorumisse just täna ühe käsitööliste Murphy seaduse:
Quote:
Kui sul on palju ideid, pole sul aega, et neid teostada. Kui sul on palju aega, oled ära unustanud need ideed, mida enne teha tahtsid!

No täpselt nii ongi!!! Minu kohta kehtib praegusel hetkel just see esimene pool: on palju ideid, on tahtmist teha, aga aega pole! Öeldakse küll, et kõigil on aega ühepalju - 24 tundi ööpäevas - aga kuidagi ei tule välja sellega. Viimasel ajal annab väsimus tunda, eks selle võib vist sügise süüks ajada...

Tasapisi olen ikka nokitsenud. Šveitsist ostetud lõngast (vaata 2 postitust tagasi) sall on ammu valmis, seisis teine paar nädalat ja ootas narmaid külge. Tavalisi narmaid ei tahtnud ja ei suutnud sugugi otsustada, mis ma sinna salli otsa panen. Lõpuks tegin sellised spiraalnarmad ja jäin rahule. Veel nädal aega vedeles see sall mul siin silma all. Tahtsin ikka kaelas pilti teha, aga küll polnud tegijat ja kui oli, siis polnud poseerijat ja nüüd ise ennast pildistades ei saanud hää. Tegin siis täna ühe klõpsu ära, eks hiljem saab kaelas ka tehtud.

Sall on veidi üle 2 meetri pikk. Kootud nr.6 varrastega ja üks-ühele soonikus. Sellega oli veel selline lugu, et proovisin nii parempidist kui ripskudet ja isegi heegeldamist, aga heegeldades jäi minuarust jäik. Tahtsin, et oleks mõlemalt poolt ühtemoodi. Juures on veel lõng Steinbach Wolle Jumbo. 2 rida on kootud koos mõlema lõngaga ja 2 rida ainult rohelise Jumboga. Nii vaheldumisi, ainult alguses ja lõpus on 6 rida mõlema lõngaga koos. Ma ei tahtnud väga paksu ja karvast salli, nii et pärast ei saa pead keerata! (Nagu see siin!) Laiust on sallil ca 12-14 cm. Ja narmad on siis tehtud nii, et heegeldatud 50 kettsilmust ja igasse silmusesse 2 kinnissilmust. Nüüd Tartus Liannis käies sain ka Explosion-lõnga hinna teada ja mul on hea meel, et natu-natuke sain Šveitsist ikka odavamalt: seal 49, siin 54 krooni. Seda lõnga kulus umbes 1,5 tokki. Šveitsi müüjanna küll arvas, et kahest tokist saab väikse salli, aga ma oskasin päris suure teha! Nüüd jäi pool tokki üle ja Liannist sain ühe täitsa hea idee, kuhu see ülejääk ära kasutada!

Eelmises postituses mainitud kindad on mõlemad niikaugel. Peopesas pole veel midagi... Pusin edasi.

Tartus käisin siis ka lõpuks turul onu käest ajakirju ostmas. Ta rääkis, et eelmisel päeval olla üks Pärnu naine ta käest kogunisti 8 ajakirja ostnud. Ma kohe mõtlesin, et kas see mitte Susa polnud! Mina piirdusin neljaga. Ja poest võtsin veel sokiraamatu juurde:


Nüüd liiguvad mõtted juba pontšo poole. Ja eelmisel aastal alustatud sall vaja lõpetada. Talv hakkab kätte jõudma. Aga enne veel kotivahetuse kott ja päkapikukingitus teha. Mõlema jaoks ideed ja materjalid olemas, nädalavahetusel leiab vast aega kah!
Silpsolps postitas kell 20:47 - Link - kommentaarid (12)

Sina oled 1235851 külastaja! Tule jälle!