Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
01 Märts 2010

Shetland TriangleAlgus oli vaevaline. Valisin oma olümpiatööks Šetlandi salli. Sellise lihtsa tavalise salli lainelise mustriga. Arvasin, et enne olümpiat trenni teha pole vaja ja ei vaevanud ennast tööproovidega. Kui olümpia käima läks, avastasin, et see pole ikka see, mida ma tahan. Kuna kirja sai pandud just šetlandi sall, siis hakkasin kähku uut mustrit otsima. Päevad möödusid. Teine muster sai ka ära proovitud. Ikka polnud ma rahul. Pöördusin tagasi esimese mustri juurde. Kudusin veidi ja hakkasin harutama. Nädal sai läbi ja mul olid laual vaid vardad ja lõngakera. Kusagilt hakkas vaikselt kostma: Shetland Triangle, Shetland Triangle, Shetland Triangle...

Sellest sai minu esimene kootud kolmnurkne sall. Algus läks uskumatult libedalt. Nelja päevaga sain põhilise osa sallist valmis. Vabariigi aastapäeval kudusin silmused maha ja arvasin, et nüüd ongi valmis! Mees vaatas salli ja arvas, et liiga väike on! Nojah, ma olin ise ka seda salamisi mõelnud, aga ei tahtnud endale tunnistada ja arvasin, et käib küll esimese salli kohta! Tol hetkel oli pikema serva pikkus kusagil 1,5 m kanti.

Viimased read kudusin täna iluuisutamise galat vaadates. Minu jaoks oli see sallitegu küll rohkem maratoni mõõtu! Aga valmis ta sai ja tulemusega võin rahule jääda. See, et ma salli suuremaks kudusin, mõjus eriti hästi värvilahendusele (muidu oleks sall punase värviga lõppenud). Servamustrist jätsin viimase rea ära ka just värvi pärast. Kollast serva ei tahtnud!

Pildid on nii nagu nad on. Päevavalgust siis enam ei jagunud, kui ma töö lõpetasin.

Shetland Triangle

Shetland Triangle

Shetland Triangle

Shetland Triangle

Tehnilised andmed
Muster: Evelyn Clark Shetland Triangle
Lõng: 2-kordne villane üleminekuga lõng (vist oli Leedu päritolu)
Vardad: nr.4 (kudusin 2 vardaga, ringvarrastega pole ikka veel sõbraks saanud)
Mõõdud: 190x90 cm, 17 mustrikorda
Kaal: 200g


Lisatud 7.märtsil:
Olümpiapronks on nüüd käes! Suur tänu korraldustiimile ja kohtunikele! Sain täna lõpuks ka väljas päevavalguses pildid tehtud. Mannekeenid leidsin metsast!

Shetland Triangle

Shetland Triangle

Shetland Triangle

Shetland Triangle

Shetland Triangle

Silpsolps postitas kell 00:41 - Link - kommentaarid (28)

Sina oled 1320764 külastaja! Tule jälle!