Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
14 Oktoober 2006
Mina sain ka näpud villaseks! Juba ammu tahtsin nõelviltimist proovida ja nüüd sai siis algus tehtud! Just peamiselt sellepärast läksingi täna Põlvas toimuvale ökofestivalile Rohelisem elu. Minu esimene katsetus Maaja Kalle juhendatud õpitoas näeb välja selline:

Ostsin endale kaks viltimisnõela ja natuke materjali lubati ka koju kaasa võtta katsetusteks. Raamatuletist ostsin veel ühe raamatu:


Kohe viltimistoa kõrval õpetati käsitsi paberi valmistamist:


Need on Anneli Kaasiku maalid ja mitte ainult seinale:Oi kui palju asju oleks seal veel võinud õppida, aga kahjuks pidi tegema valiku, sest paljud asjad toimusid üheaegselt. Nägin veel seentega värvimist, linade kupardamist - kuni lõnga ketramiseni välja. Ja üks uus teostamist ootav idee kummitab nüüd peas. Need on sõrmedeta sõrmikud, heegeldatud. Jäid kohe silma ja hakkasid meeldima. Osta ei raatsinud, aga kuna õpetussõnu jagati igale soovijale, siis püüan järgi teha:
Põhimõtteliselt käib asi nii, et kõigepealt heegeldatakse käeseljale lillemotiiv, selle külge 4 sõrme, siis teise poole motiiv külge ja sinna kuhugi vahele pöial. Alla serva veel rida sambaid ja nööbiga kinnitus. Tuleb lihtsalt katsetama hakata.

Selline sisutihe päev mul siis täna ja pikim postitus kindlasti!

Silpsolps postitas kell 16:36 - Link - kommentaarid (13)

Sina oled 1236031 külastaja! Tule jälle!