Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
20 August 2008

Olümpiafiniš!!!Kõigepealt soovin palju õnne meie tublidele poistele Gerdile, Jürile ja Tõnule! Palju õnne meile kõigile taasiseseisvuspäeva puhul! Veel kestab see päev. Ja palju õnne soovin ka endale käsitööolümpia finišijoone ületamise eest! Eilne ja tänane päev on olnud väga emotsionaalsed ja sündmusterohked: Kanteri kuld, öölaulupidu, tänane medalitseremoonia... Ilusad asjad toovad mulle miskipärast pisarad silma! Rõõmu pärast muidugi!

Nüüd siis oma olümpia juurde! Panin kirja ennast alale, mida polnud varem teinud. Et saaks ka ennast tõestada! Algus oli suht vaevaline. Lugesin läbi kogu pärliussi puudutava teema foorumis ja asusin katsetama. Esimene katse ebaõnnestus, helmed kippusid kuidagi puseriti jääma. Teine katse ka ebaõnnestus - muidu juba kena, aga liiga jäik. Siis ei jäänud enam muud üle kui targematelt nõu küsida. Tänud kõigile proffidele, kes mind aitasid, tagant utsitasid ja usku võidusse süstisid! Kolmas katse õnnestus! Edasi läks juba lauluga! Suurema osa heegeldasingi öölaulupidu vaadates ja Kanteri kullast innustust saades. Isegi olümpiamänge hakkasin vaatama!
Mina finišeerisin täna pärliussikee ja käevõruga. Kee pikkuseks koos kinnitustega 48 cm ja käevõru 21 cm. Tehtud heegelnõelaga nr 1,5 läbipaistvatest seemnehelmestest 9/0 ja puna-mustast värviüleminekuga heegelniidist. Helmeid oli üks pakk ja niidil 4 m. Veidi jäi üle veel. Ringis on 6 helmest. Heegelniiti ei kulunud ka tervet kera. Heegeldasin aassilmustega. Kinnissilmustega proovisin, aga ei tahtnud hästi õnnestuda, helmed kippusid töö sisse lipsama. Kaunistuseks heegeldasin ühe lillekese õpitoas oleva juhendi järgi. Helmed lille serva õmblesin pärast täitsa tavalise üleloomispistega. Lille saab ka ära võtta, lihtsalt üle kee tõmmates. Ajasin helmed niidile ja moodustasin neist aasa.
Nüüd siis pildid. Esimene, musta taustaga, on loomulikus valguses, siis ei paista heegelniit väga läbi. Välguga ja õhtul tulevalgel paistab komplekt värvilisem!

Pärliuss

Pärliuss

Pärliuss

Pärliuss

Silpsolps postitas kell 20:26 - Link - kommentaarid (32)

Sina oled 1294266 külastaja! Tule jälle!