Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
12 Mai 2008

Emadepäev ja ema aed

Juba ammu olin tahtnud paeltikandit proovida. Ja ema rääkis kunagi, et tal on uut nõelapatja vaja. Oligi emadepäeva kingiidee olemas! Tahtsin küll minna Tartusse isetegijate kokkusaamisele, kui Laantelaps käis paeltikandit õpetamas, aga jäin tookord haigeks. Nüüd oli mul vaid ''Paeltikandi piibel'' ja Susa nõelapadi silme ees! Lehitsesin raamatut küll eest taha ja tagant ette ega osanud kusagilt alustada. Algusest lugeda ei viitsinud... Raamatu lõpuosast jäi silma üks imeilus pilt ''Koduaed'' ja sealt omakorda kivine aiatee. Selle tee tikkisingi alustuseks oma lapile. Siis tegin lehed ja roosid. Lõpetuseks veel sõlmpistes lillekesi looklema. Kõik selle tikkisin Tiimarist ostetud õhukesele vildile. Enne kokkuõmblemist nägi pilt välja selline. Pärast kokkuõmblemist selline:Veel mõned pildid siitpoolt ja sealtpoolt. Muster kujunes töö käigus ja eneselegi ootamatult avastasin, et tikand võttis ema aia kuju: looklev aiatee, roosid, meelespead ja kannikesed! Lisaks tekkis keskele peaaegu südame kujutis. Emale meeldis nõelapadi väga!

Seekord tegin kaardi koguni kolmele emale! Esimese kaardi sai minu ''vahetusema'' Hiie33 (vaata 7.mai postitust), teise kaardi sai ema...... ja kolmanda ämm:Kuna emale meeldivad väga kannikesed, siis komandeerisin mehe pühapäeva hommikul metsa kannikesi otsima, ta oli just nädala sees neid näinud. (Endal oli hirmus kiire veel kingituste lõpetamisega.) Tema korjas metsast peale kannikeste veel muudki ja tegi ka kimbud valmis. Ema kingitus sai selline:Ka minu lemmiklilled on kannikesed ja just need õrnlillad sookannikesed:Mul tuleb nende lilledega alati meelde Heli Läätse laul ''Kannikesed emale''. Olengi alati püüdnud emadepäevaks kannikesi korjata, aga alati nad õigel ajal ei õitse. Seekord läks õnneks!

Lõpuks veel üks pilt ema aiast, mis on tehtud eile maja ees, tänava pool:Silpsolps postitas kell 20:16 - Link - kommentaarid (19)

Sina oled 1254567 külastaja! Tule jälle!