Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
27 Aprill 2008

XIII Eesti käsitööpäevad Põlvas, 25.-26. aprill 2008

Kui selline üritus koju kätte tuuakse, siis ei saa ju mitte rahulikult kodus istuda! Tore on, et üsna paljud isetegijad olid ka platsis! Olen lugenud juba nii mõndagi ülevaadet neist päevadest ja igaühel on oma, erinev vaatenurk. Täiendan siis omalt poolt ka veidi nende päevade muljeid. Ise sain käia ainult laupäeval. Paar õhtut olengi siin vaid pilte töödelnud ja netti üles riputanud. Lõpuks saan neid teiega jagada!

Alustan muidugi oma armastatud õpetajast Heli Raidlast. Õmblejapisik on mul küll vist emapiimaga kaasa antud, aga see ehk andiski tõuke keskkoolis õmbluseriala valida. Ja praegu töötan ka õmblejana, ehkki masstöös. Väga-väga tahaks lähemalt tutvust teha lapitööga ja saladuskatte all võin öelda, et praegu ongi üks asi valmimas! Siin aga fragment Heli Raidla lapitekist:Väga inspireerisid mind Maaja Kalle rahvuslikus stiilis disainitud särgid:

Kui ma ei eksi, siis ka vilditud ja tikandiga kaunistatud pallid ja linnud olid ka Maaja Kalle kätetöö:

Veel Põlva meistrite lapitekke:

Kulla Altmäe värvirõõmsad ja rahvuslike motiividega fantastilised vaibad:

Ja muidugi kõige krooniks Eesti Vabariigi 90. juubeliks tikitud vaip, mille pani kokku Marja Matiisen, aga lapid tikkisid osavad nopenäpud üle Eesti:

Käsitööliidu selle aasta teemaks ongi tikkimine. Samuti olid seekordsed käsitööpäevad pühendatud tikkimisele. Õpetati küll seto tikandit, tülltikandit (millest mina väga vaimustusin, aga seekord piirdusin pealtvaatamisega), Lõuna-Eesti särgi tikandit. Näitustelgi oli näha palju tikitud asju:Endale ostsin raamatu ''Seto tikand'' ja kera linast niiti käteräti äärepitsideks. Kõiki muljeid siia kirja panna ei jõua, olge lahked ja külastage mu Flickr'i fotoalbumit!

Silpsolps postitas kell 20:25 - Link - kommentaarid (14)

Sina oled 1294266 külastaja! Tule jälle!