Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
01 Aprill 2007
Mina võitsin! Mina võitsin!

See tundub küll ikka veel uskumatu, et ma lõngakonkursi ära võitsin. Eile päeval käisin veel piilumas ja olin õnnelik, et teine koht on kindel! Kui Susa õhtul tulemused üles pani, lugesin ikka mitu korda läbi, kas mu silmad mind ei peta...
Aga nüüd siis minu lõnga tegemise lugu. Alustasin hoopis teise lõngaga ja lõng iseenesest sai päris huvitav ja hoopis teisest materjalist kui see praegune, aga kudum või heegeldus sellest oli kole. Minu meelest. Mees küsis ka, et kas teed nuustikut või... Olin valmis juba käega lööma, aga siis viimasel hetkel tuli meelde, et sügisel sai ostetud tavalist värvimata villaloori. Uus idee küpses! CD-kedervars oli juba esimese lõnga jaoks valmis meisterdatud.
Esimest korda elus hakkasin lõnga ketrama:

Siis oli vaja lõng värvida. Olin endale pähe võtnud, et kui teised värvivad vildikatega, siis mina olen kaval ja kasutan vanu veneaegseid vildika täitmise värve. Imekombel olid need mul veel alles jäetud. Algul läks kõik kenasti, värvid ka ilusad kirkad:

Häda hakkas loputamisega. Värvi muudkui tuli ja tuli ja jäigi tulema, kuigi oli äädikaga kinnitatud. Panin siiski lõnga lõpuks kuivama. Järgmisel päeval kuiva lõnga käe vahel libistades jäi käsi sinilillaks... Otsustaval sammul suundsin kööki, ajasin vee keema (esimese korra ajal päris keema vett ei lasknud) ja pistsin lõnga sisse... ja kõik mu ilusad toonid olid kadunud. No muidugi tagantjärele tarkus, et ikka oleks eri purkides seda pidanud kordama. Aga natuke kirju sai lõng lõpuks siiski:

Mulle endale tundub, et värvi andis vaid must värv, mis muutus templivärvi moodi lillaks juba esimesel korral, ei jäänud ilus must.
Olin natuke pettunud, et jälle... Vaatasin siis oma natukese lõngatagavara üle, et leida mingit rõõmsamat lisandit juurde. Vaid üks lõng sobis ja veel kui hästi! See oli kunagi Susa lõngapoest tellitud Dolunay nimeline efektlõng. Ketrasin nüüd kaks lõnga taas kedervarrega kokku:

Ja oligi lõng lõpuks valmis, selline rõõmus:

Mulle meeldivad värvid ja selle lõnga nimeks panin tegelikult Vikerkaar, aga Susale kirja saatmise ajal polnud see hetkel meeles...
Asja valmimisega raskusi enam polnud, kuna asja idee oli juba enne lõnga olemas!

Kudusin nr 8 varrastega väikese kotikese, mida hea kaela riputada või üle õla visata. Algul oli plaanis küll parempidine kude pealpool, aga kudumise käigus vaatasin, et pahempidine on efektsem ja vahet ju polnud, mispidi kott kokku õmmelda! Alustasin kolmnurksest klapist ja lõpetasin siis, kui lõng otsa hakkas lõppema. Küljed kokku, nöör keerutada, lilleke ka peale ja valmis! Rohkem ja suuremalt näeb pilte minu fotoalbumis.

Nüüd ootan juba järgmist konkurssi! Lõngategu hakkas kohe meeldima ja uusi ideid on ka juba! Teiste tööd olid ka väga vahvad! Erilised lemmikud olid lõngad Koo mu käpikuisse päikest, Jääkuum, Rohe-Sina, Südamelõng, Paljude nööpidega lõng, Villavati kirju ja hall lõng ja Villavati tupsudega lõng.
Aga nüüd siis lõngapoodi lõnga valima!
Silpsolps postitas kell 07:21 - Link - kommentaarid (18)

Sina oled 1235200 külastaja! Tule jälle!