Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
26 Veebruar 2012

Veebruar - punane nagu armastusKuu algul olid suured plaanid, aga mida lähemale kuu lõpp jõudis, seda väiksemaks kahanesid ideed! Päevakorras on veel sallikudumine, kaarditegu ja muud huvitavad projektid, nii et ajaga läheb kitsaks...

Kogemata kombel on veebruari töö jälle Tiimari vildist. Daalia või jorjen - kuidas keegi soovib:

Daalia

Daalia

Õpetus asub siin. Ma ei teinud täpselt õpetuse järgi. Ei viitsinud liimiga jamada ja õmblesin kroonlehed aluse külge. Samuti jätsin ära tagumise salatasku foto jaoks. Lille diameeter on 11 cm.

Kui juba punaseks läks, siis lisan siia projektiväliselt veel ühed punased puuri pistetud pärlid, millest said kõrvarõngad.

Kõrvarõngad

Silpsolps postitas kell 18:28 - Link - kommentaarid (17)

25 Veebruar 2012

Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale #12

Selle nädala teema oli päevakajaline - Osake minu rahvusest (klikates lingil näete ka teiste esitatud töid). Oleks kangesti tahtnud kaardi eilseks valmis saada ja kõigile head vabariigi aastapäeva soovida, aga nagu ikka tuli idee alles viimasel minutil. Algselt oli üks teine idee, aga see ei läinud käiku. Osa valmistatud materjali aga küll!

Eestiteemaline kaart

Eestiteemaline kaart

Osake minu rahvusest olen siis seekord mina ise! Foto lapsepõlvest, kus ma olen rahvuslikus stiilis riietes. Kaardi tegemisel kasutasin sinist kartongi ja lainepappi, valget paksemat mustrilist paberit, servalõikurit, kunstrukkililli, musti helmeid lillesüdamikuks, valgeid rosette, hõbedasi pärlikapsleid, mis meenutavad sõlgi, valget pitsijuppi, õhukest ja paksu kahepoolset teipi, pulgaliimi pitsi liimimiseks ja Momenti rukkilillede, helmeste ja pärlikapslite liimimiseks.

Rosettide tegemine hakkas mulle päris meeldima. Kindlasti kasutan neid ka edaspidi. Vaata siia, nad on nii ilusad!

P.S. Selle kaardiga õnnestus mul võita väljakutse! Aitäh disainimeeskonnale, kes mu töö välja valis!


Silpsolps postitas kell 15:54 - Link - kommentaarid (16)

19 Veebruar 2012

SallimüsteeriumTänaseks on valmis 3. vihje ja osa 4.-ndast. Ehk jõuan õhtul 4. vihje ka valmis, tahtsin pilti päevavalges ära teha. Värvid on senini jooksnud justkui mõõdetult - 4. vihjet alustasin taas pruuniga.

Sallimüsteerium

Silpsolps postitas kell 14:06 - Link - kommentaarid (26)

11 Veebruar 2012

Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale #10

Selle nädala väljakutseks oli teha kaart Armsale sõbrale! Kui mul eelmisel nädalal jäi kaart tegemata idee puudumise tõttu, siis seekord teadsin kohe, mida teha.

Kaart sõbrale

Kaart sõbrale

Kõigepealt oli tekst ja siis otsisin juurde pildid. Puhhi teemalised pildid on tasuta allalaetavad blogist Friendly Scrap. Taustaks paberid Tiimarist. Punase sametise mustriga paberi peal proovisin servade töötlemist, nii nagu õpetab August. Tõsi küll, õhema paberi peal kukkus see hoopis paremini välja. Teksti printisin roosale paberile. Seekord kasutasin pildikihtide ühendamiseks õhukest kahepoolset teipi, mis on tõesti väga mugav. Puhh ja Notsu on kaardile liimitud paksema teibiga. Midagi oleks nagu tahtnud veel lisada, aga kõik tundus ülearune...

Silpsolps postitas kell 15:47 - Link - kommentaarid (17)

05 Veebruar 2012

SallimüsteeriumMa ei ole üldse suur kuduja. Igasugused sala- ja muud kooskudumised on mind senini külmaks jätnud. Salle ja rätte ma ei kanna ka, kuigi teiste omi ikka imetlen. Olen vaid ühe suure Shetland Triangle kudunud ja paar Annise salli.

Nüüd tulin ühel päeval töölt koju ja avastasin, et foorumisse on uus teema tekkinud. Ise murdsin veel pead, et kuidas ma seda varem pole näinud, mitu lehekülge juba postitusi, aga mina alles nüüd avastan! Ma ju sirvin foorumi teemad iga päev läbi. Selgus, et olidki kõik selle päeva postitused! Mõnedel nobenäppudel juba pildidki üleval. Ja mina olin ka hetkega ''ära tehtud''. Lõnga ostma sain minna alles nädala lõpus. Nüüd on teinegi nädal möödas ja jõudsin teistele järele.

Sallimüsteerium

Tagantjärele on mul ülimalt hea meel, et tol laupäeval lõngamüüjat turul polnud ja ainuke normaalne valik oli Raasiku 1-kordne lõng käsitööpoest. Villane on ikka villane! Kartsin küll, kuidas need värviüleminekud jäävad, aga algus on väga hea! Õnneks läheb kohe ka heledamaks! Koon tavaliste pikkade nr.3 varrastega. Näis, millal küll mina ringvarrastega kudumise ära õpin... Kõigepealt tuleb vist ühed korralikud ringvardad osta.

Meka koostatud juhendid on nii selged ja arusaadavad, et minu kartused, kas ma saan hakkama, osutusid asjatuiks. Kooskudumisel on ka see hea eelis, et saab igal ajal nõu küsida ja kogemusi vahetada. Loodan, et suutsin veel mõne kuduma meelitada!

Silpsolps postitas kell 20:49 - Link - kommentaarid (17)

Sina oled 1319620 külastaja! Tule jälle!