Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
27 Veebruar 2011

Lapiteki 1.plokk - üheksa-ruutMa pole oma elus veel ühtki lapitekki teinud. Kui õmblemise alafoorumis Sutsuke kuulutas välja lapiteki koosõmblemine, mõtlesin, et nüüd on aeg küps! Ühe plokiga nädalas peaks hakkama saama küll! Napilt saingi!
Esimeseks õmblesime üheksa-ruudu:

9-ruut

Silpsolps postitas kell 21:55 - Link - kommentaarid (18)

24 Veebruar 2011

Romantika, II osaMina tegin romantikapaki Mummukatele! Oli aga peamurdmist! Lugesin Mummuka blogi otsast lõpuni läbi ja leidsin, et ta oskab peaaegu kõike teha. Head mõtted, mis mul pähe tulid, olid tal juba teostatud. Aga pakike sai lõpuks siiski valmis. Kõigepealt tegin A5 formaadis märkmiku, mille kaanele tikkisin õmblejale sobiva kääride, nõelte, niidirullide ja südamega pildikese.

Märkmik

Märkmik

Siis tegin ühe lapitehnikas kaanega ja lukuga lahti käiva karbikese või toosikese:

Lapitehnikas toos

Siidiriidest, organzast ja pitsist pross:

Pross

Ühtses stiilis kaart ja küünal. Küünlale siirdasin salvrätipildi uuel moel. Olen teinud mõne küünla kunagi salvrätilakiga, nagu siin enamus teevad. Ühe küünla proovisin nn. lusikatehnikas, kus pilt siirdatakse küünlale teeküünla kohal kuumutatud lusikaga. Mummuka küünla tegin aga kõige lihtsamalt, mis on kirjas ka samas õpetuses: kõigepealt vajutad pildi, millelt on eelnevalt tagumised kihid eemaldatud, küünlale hoolikat küünega siludes. Siis kuumutad küünalt koos pildiga kuuma pliidi kohal. Minul on elektripliit. Kuumuse mõjul tungib vaha pildist läbi - see on nagu lusikagagi, ainult mu meelest saab ühtlasem. Väga üle ei tohi kuumutada, küünal deformeerub ja vähese kuumusega ei jää pilt kinni. See on tunde küsimus! Väidetavalt võib selliseid küünlaid põletada ja pole süttimisohtu. Ise pole veel järgi proovinud.
Kaart on tehtud Päikesekiire õpetuse järgi ja lisaks kasutasin väikeseid pitsilise servaga koogipabereid.

Kaart

Küünal salvrätitehnikas

Kogu pakike siis selline roosa-kirsipunane:

TKV Romantika

Silpsolps postitas kell 15:32 - Link - kommentaarid (23)

23 Veebruar 2011

Romantika, I osaMina sain eile imeilusa paki Josefiinelt! Kõigepealt, kui paki lahti tegin, avanes selline vaatepilt:

TKV Romantika

Siis hakkasin karbikesi ja pakikesi avama. Küll oli põnev! Kõigepealt üks pisem pildike, mille ma kohe ristisin ''õmbleja unenäoks''! Siis veidi suurem roosiline pildike. Mõlematel oli ka tagumine pool kenasti kujundatud.

TKV Romantika

TKV Romantika

TKV Romantika

Josefiine enda maalitud jäneseaastale pühendatud pilt. Mulle nii meeldib! Selgituseks juures kiri: See on sinu Õnnejänes. Sinu õnn külitab su õue peal. Hoia seda nägemisulatuses, siis ta toob õnne! Ma usun sellesse!

TKV Romantika

Fantastiline nõelapadi:

TKV Romantika

TKV Romantika

TKV Romantika

Loomulikult ei puudunud ka ehted. Olen Josefiine ehete suur austaja! Nüüd on ka minul üks komplekt:

TKV Romantika

TKV Romantika

Pakis oli ka kaart ilusate soovidega:

TKV Romantika

Veel pakk salvrätikuid, roosidega magnet ja mu lemmikšokolaad, mida suutsin pildistamiseni hoida, aga nüüd on ta otsas! Josefiine oleks nagu teadnud, et ma unistan roosaromantilisest käsitöötoast ja et mulle meeldivad lepatriinud. Suur-suur aitäh Sulle, Josefiine!

TKV Romantika

Silpsolps postitas kell 20:25 - Link - kommentaarid (22)

21 Veebruar 2011

Eesti sünnipäevaksTänane postitus tuleb sini-must-valge! Vabariigi sünnipäeva projekti raames tegin kaks asjakest. Esiteks esitlen vaasikaunistust 40 cm kõrgusele vaasile. Hea idee sain ajakirjast Minu käsitööd 11/2008 ja mugandasin selle projekti jaoks sobivaks. Edaspidi tahan veelgi neid vaasiümbriseid teha erinevates värvides, et saaks vahetada vastavalt aastaajale, pühadele, toasisustusele või lillede värvusele vaasis.

Vaasiümbris

Vaasiümbris

Vaasiümbris

Teiseks tööks sai rahvusvärvides sõrmus. Esimese sõrmuse pusisin valmis paar aastat tagasi eria juhendamisel. Selle järgi tegingi nüüd uue.

Sõrmus

Sõrmus

Ja projektiväliselt, kuid teemasse sobivat juttu ka veidi! Meie käsitööklubi pannoomeistrid käisid reedel linnapea vastuvõtul, kus jagati tunnustust eelmise aasta tublidele tegijatele. Meil oli ka au kuuluda paljude tunnustust väärivate tegijate hulka. Tõime ära sellise karika:

Pannootegijate auhind

Kolmapäeval avatakse näitus Põlva kihelkonna muistendid tekstiilis Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis. Nii et huvilised, kasutage juhust ja minge vaatama! Edasi rändab näitus aprillikuus veel Elvasse, Tartumaa Muuseumisse.

Laupäeval, 26.veebruaril, tulge aga kõik Põlvasse suurele käsitöö õppepäevale, kus on õpitoad alates vöökudumisest lõpetades leivaküpsetamisega. Täpsemat infot leiab Käsitööklubi blogist.

Silpsolps postitas kell 21:37 - Link - kommentaarid (14)

19 Veebruar 2011

Esimene konkursitööÜsna viimasel minutil otsustasin ikka Viki korraldatud konkursist osa võtta! Varem lihtsalt ei olnud aega ja ei lootnudki, et tähtajaks midagi valmis jõuan. Täna aga, peale seda kui olin romantikapaki teele saatnud, oli üle hulga aja üks täitsa vaba päev ja nii mu konkursitöö sündiski. Romantiliste mõjutustega loomulikult! Tegelikult ma ei kujutanud isegi ette, mida võiksin teha. Vaatasin kodus veidi ringi ja siit-sealt näppu jäänud detailidest sündis tasapisi idee. Teostus oli juba lihtne! Meisterdasin valmis väikese A6 märkmiku long stitch binding tehnikas. Kaanteks kasutasin Tiimarist ostetud õhemat fuksiaroosat vildilehte. Kaunistuseks leidsin heegelniitide karbist paar juba väga ammu heegeldatud arvatavasti tassialust, millele ma polnud siiani rakendust leidnud. Nüüd siis sai üks neist ära kasutatud. Lisaks kunstlilleõis, mille originaalsüdamiku asendasin pitsi ja südamenööbiga. Märkmik on kokku köidetud valge iirisniidiga ja kaante sisemistele külgedele on kleebitud tumeroosa õhem kartong.

See märkmik sobiks hästi minu roosaromantilisse käsitöötuppa, kui ma kunagi sellise toa endale saaksin. Unistada ju ikka võib! Kui on märkmik, küll tuleb siis tuba ka!

Vildist kaantega märkmik

Vildist kaantega märkmik

Vildist kaantega märkmik

Loodetavasti saan nüüd järgmistele konkursiteemadele rohkem aega pühendada ja midagi erilist välja mõelda!

Silpsolps postitas kell 20:41 - Link - kommentaarid (30)

13 Veebruar 2011

Põlvakad tikkisid paeltega

Eile said põlvakad taas kokku ja Remike õpetas meile paeltikandit. Ma olen natuke küll omal käel ja raamatu kaasabil seda proovinud, aga peale ämblikuvõrguroosi ma suurt midagi ei osanud. Kui keegi ikka ''puust ette ja punaseks'' teeb ja raamatust näpuga järge ajama ei pea, saab asi oluliselt selgemaks. Hea seltskond veel peale selle! Tore oli näha ka uusi nägusid meie hulgas!

Püüdsin üles pildistada kõikide katsetused, aga näib, et kellegi töö jäi ikka kahe silma vahele - üks on puudu! Tunnistage üles, kes peitis oma töö ära! Huvitav on, et kuigi õppisime samu pisteid, on kõigil nii erinevad ja omanäolised tööd. Selle tikandiga pole võimalik kahte ühesugust asja teha! Kõikide katsetused on albumis, siin mõned näited:Viimane on siis minu algjärgus töö. Mul oli vaja kõike muud teha, kui tikkida: pilte klõpsida, kohvi keeta ja raamatuid uudistada! Aga õhtul kodus tegin kõik järgi! Valmis küll veel ei saanud. Valisin ka päris tiheda riide ja näpud olid valusad nõela tirimisest. Kodus olin targem ja tegin naaskliga augud ette, läks ladusamalt.
Nüüd on inspiratsioonilaks käes ja tahaks aga veel ja veel teha. Enne aga pean oma romantikapaki valmis saama. Sellega läheb juba kiireks!

Silpsolps postitas kell 08:32 - Link - kommentaarid (17)

Sina oled 1315957 külastaja! Tule jälle!