Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
27 Veebruar 2010

Tikitud kaart

Täna oli meil järjekordne kokkusaamine Käsitööklubis. Seekord teemaks tikitud kaardid. Aitäh õpetajale! Mina tulin koju ja tegin oma kaardi kohe valmis. Selline ta sai!

Tikitud kaart

Selle kaardi ja veel paljude kaartide tegemisjuhised leiab siit!

Nüüd aga jälle kuduma! Minu iluuisutamine tükib küll maratoni mõõtmeid võtma! Loodan, et homsega saan ikka valmis!

Silpsolps postitas kell 17:18 - Link - kommentaarid (11)

23 Veebruar 2010

Järjehoidja

Üks väike vahepala enne olümpiafinišit!

Järjehoidja

Silpsolps postitas kell 15:50 - Link - kommentaarid (5)

14 Veebruar 2010

Lapikudumisest

Mõni aeg tagasi leidsin lapikudumise õpetuse ja selles tehnikas kootud kindad kriuks2 blogist. Ega ma nüüd midagi erilist selles vallas veel korda saatnud pole, aga lapikudumine on väga lihtne ja mõnus tehnika. Esimesena said mul kootud Posey sokid ja nüüd enne viimast põlvakate kokkusaamist valmis väike lõngajääkidest kotike. Tegin seda õppimise ja õpetamise eesmärgil. Tegelikult alustasin pajalapi kudumist, aga näete, mis välja tuli! Lihtsalt töö käigus hakkasin mõtlema, et villane pajalapp on küllaltki ebapraktiline ja pealegi ei meeldinud mulle töö tagumine pool. Kahekordset ei viitsinud hakata kuduma. Valmis sai käsitöökotike, mõõdud ~15x20 cm. Sangaks sobis hästi mu esimene kõlavöö katsetus ja kotisuus on ka punutud paelad kokkutõmbamiseks. Sanga järgi ma tegelikult sobitasingi suure ruudu värvid.

Dominotehnikas kotike

Dominotehnikas kotike

Ükskord tahaks muidugi ka kindad kududa ja seelik on hinge peal. Domino seelikuga oli mul kindel plaan käsitööolümpial osaleda, aga viimasel minutil mõtlesin siiski ringi.

Lisan siia ka mõned head lingid lapikudumisest. Mulle arusaadavamas saksa keeles! (Tegelikult olen ma koolis ikka inglise keelt õppinud!) Pildid on eestikeelsed!

Piltidega õpetus

Erinevad lapikudumistehnikad - lehekülje lõpus on õpetused. Kliki pildile ja avaneb piltidega õpetus! Näiteks vesti kudumise õpetus. Kes saksa keelt valdab, võib lugeda ühest imetlusväärsest mehest, Horst Schulz´ist, kes tegeleb juba 20 aastat lapikudumisega! Tema mudelid leiategi sellelt lehelt!

Ja muidugi on meil foorumis ka teema Koome koos Domino tehnikas (lapikudumine). Sealt leiab veel häid linke ja meie isetegijate kauneid töid!Lisan siia lõppu veel viimasel kokkusaamisel õpitu põhjal tehtud tööproovi, seda hakkan järjest täiendama:

Erinevad koepinnad


KAUNIST SÕBRAPÄEVA!

Silpsolps postitas kell 17:04 - Link - kommentaarid (18)

11 Veebruar 2010

Põlvakad käisid koos kudumas

Varsti saab juba nädal sellest, kui põlvakad taas kokku said. Vahepeal käis mu arvuti jälle remondis ja siis remontisin ennast! Praegugi veel natuke tõbine. Kokkusaamine oli meil huvitav. Käpake käis külas ja rääkis kudumisest, lõngadest, lõnga värvimisest. Muidugi proovisime kohe kududa ka mõningaid mustreid. Pärast õpetas margis meile veel islandi vitsa kudumist ja mina lapikudumist - niipalju, kui olen õppinud. Proovides erinevaid lapikudumise nüansse (poolikud ruudud jt.) sain enne kokkusaamist ühe väikese kotikese valmis. Sellest aga pilti veel pole jõudnud teha. Luban, et teen varsti ühe lapikudumise postituse.

Ülejäänud pilte saab näha siit!

Vastseliinas külas

Eelmisel laupäeval käisime Käsitööklubiga külas Vastseliina Käsitööühingu naistel ja Pireparmul. Oli väga tore kokkusaamine. Pikemalt saate sellest lugeda ja pilte vaadata Põlva Käsitööklubi blogist. Isetegijatega plaanime Pireparmu juurde lapitööd õppima minna 6.märtsil. Minul igatahes hakkasid küll näpud sügelema. ei tea, millal küll ise õmblemise käsile võtan!

Silpsolps postitas kell 22:49 - Link - kommentaarid (2)

Sina oled 1315618 külastaja! Tule jälle!