Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
28 Veebruar 2009

Päev täis pärleid ja palju lund!

Täna käisime taas Himmaste naistel külas ja õppisime Aire (meie eria) juhendamisel tegema pärlitest roosi, organzast lille ja lõpuks veel liithelmeid. Väga tegus päev oli! Jõudsin ikka nokitsemise kõrvalt natuke pilte ka teha!
Aire kõrval on meie Margis:

Uurime näidiseid

Margis sai vist ainsana pärlitest lille päris valmis:

Margis tegi

Aire näidisena valminud organzalill:

Aire tegi kohapeal

Mina sain valmis liithelme ja sõrmuse:

Malle tegi

Malle tegi

Sõrmus

Sõrmus meeldib mulle eriti! Lilli hakkan nüüd kodus edasi tegema, põhimõtted said selgeks. Ülejäänud pildid meie tegemistest on siin.

Elamusi jätkus tänaseks veel! Nii kui koju jõudsin, läksin kohe fotokaga õue, sest sellist ilma olin ma terve talv oodanud! (Kuigi jah, Airel tuli meieni jõudmiseks nii mõndagi üle elada! Autojuhtidele selline ilm just rõõmu ei valmista, aga mina ei tea autojuhtimisest midagi!) Sain oma kauaoodatud talvepildid lõpuks kätte. Vaata siit!Silpsolps postitas kell 22:53 - Link - kommentaarid (5)

27 Veebruar 2009

Ämblikmehe müts

Palju õnne sünnipäevaks, Marko! Sa vaata, see müts on ikka natuke ämblikmehele sarnane küll!

Ämblikmehe müts

Ma nägin ikka rasket vaeva selle mütsiga... Kuna lõng oli suhteliselt jäme, tuli pilt päris suur. Suurem kui ma oleks tahtnud. Ja kasutades ristpiste mustrit tuleks edaspidi meelde jätta, et kudumi peal kipub see laiusesse venima!!! Nii et siis natuke ümarama näoga ämblikmees kukkus välja! Ma vahepeal tahtsin töö käest visata ja lubasin mehele kõva häälega, et jätan käsitöö tegemise üldse maha, et midagi ei tule välja nii nagu vaja ja...
Kui ma valmis mütsi endale pähe venitasin, siis mõtlesin, et kui ma poiss oleksin, siis kannaksin seda küll!

Lõng on Novita Anni (40% villa, 35% akrüüli ja 25% polüamiidi). Lõngavööl on märge: masinpesukindel. Hästi mõnus ja pehme lõng, vähemalt kududes. Kandmiskogemust pole. Vardad nr.3 soovitusliku 4 asemel. 55 cm peaümbermõõdu jaoks lõin vardale 102 silma. Kudusin soonikut 2:1, mis pildilt eriti välja ei paista. Lõpetuse tegin p6rgukiz´i pibo õpetuse järgi. Väga lihtne ja ilus lõpetusviis. Muster on peale silmatud. Kui veel kunagi midagi sellist teen, siis prooviks mustri sisse kududa.

Õde lubas ämblikmehefännist pilti ka teha, eks siis lisan hiljem siia!

Lisatud 4.märtsil 2009:

Marko

Silpsolps postitas kell 21:33 - Link - kommentaarid (10)

18 Veebruar 2009

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu 80. juubelipidu

Laupäeval käisime Põlva Käsitööklubi naistega päälinnas peol. Võrratu päev ja fantastiline üritus!!! Iga sekund oli minu jaoks väärtuslik aeg! Võiksin vaid ülivõrdes seda kõike kirjeldada - sain sedavõrd positiivse laengu, et jätkub kohe tükiks ajaks. Moeetendus oli niivõrd hästi lavastatud, tantsijad-modellid nakatasid oma rõõmu ja loomuliku olemisega. Pilte sai plõksitud ka üksjagu. Pooled pildid rändasid küll prügikasti ja teine pool piltidest oleks võinud sinna järgneda - no ei tahtnud fotokas minuga koostööd teha! Aga mõnikord on emotsioonid, detailid, mälestused piltidel olulisemad. Vaata siia või klikka pildil!Silpsolps postitas kell 23:52 - Link - kommentaarid (6)

15 Veebruar 2009

Sõbrapadi

Üks isetehtud sõbrapäeva kingitus on täna ette näidata! Seadused on küll nii karmiks läinud, et autorikaitse ei lubanud tuvastatavaid nägusid siia üles riputada!

Sõbrapadi

Padja materjaliks kasutasin Abakhanist ostetud vilti (22x22cm), riidele siirdatud fotot, natuke puuvillast pitsi, ühte roosiõit ja kokkuõmblemiseks iirisniiti.

Küll tahaks teiega veel jagada muljeid eile Tallinnas Estonia kontserdisaalis toimunud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu 80. juubeliaasta tähistamisest, aga seda vast homme-ülehomme koos piltidega. See oli üks eriline päev. Kasvõi sellepärast, et esimest korda elus käisin Estonias! Esimest korda elus käisin Karnaluksis! Ja Pika tänava käsitööpoest tõi üks tore klubikaaslane mulle kõik seal leiduvad värvitoonid peenvillaseid tikkimislõngu (ise ei saanud Karnaluksist kaugemale)!

Silpsolps postitas kell 21:24 - Link - kommentaarid (11)

10 Veebruar 2009

Arhailine tikand

Laupäeval Tartus alustatud riideribake sai nüüd täis tikitud! Kuna mul mingit konkreetset ideed veel polnud, siis keson´i randmepaela nähes mõtlesin endale ka alustuseks ja harjutamiseks midagi taolist teha. Selline ta siis sai:

Arhailine tikand

Arhailine tikand

Arhailine tikand

Ausalt öeldes, mõni aeg tagasi, kui isetegija foorumis ja eriti rahvuslikus projektis paljud arhailist tikandit hakkasid tegema, ei arvanud ma sellest midagi... Hoidusin kõrvale! Noh, minuga ongi nii, et alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama! See raamat ootab juba laual!

Silpsolps postitas kell 22:04 - Link - kommentaarid (24)

07 Veebruar 2009

Tartukate kokkusaamine

Käisin siis minagi täna Tartus arhailise tikandiga tutvust tegemas. Natuke tikkinud olen, aga keson´i põhjalik ülevaade oli väga hea ja hariv! Mulle ei meeldi asju niisama teha, tahaks ikka tausta ka teada. Siis teed hoopis teise tundega!
Nii kui koju jõudsin, kohe tikkima hakkasin! Varsti hakkab tulema ka pihuloomi - ostsin raamatu ja olen vaimustuses. Aga esialgu lõpetan oma randmepaela ära, mis Tartus sai alustatud. Täna seda veel ei näita. Mõned pildid kokkusaamisest:

keson

Silpsolps postitas kell 22:20 - Link - kommentaarid (2)

01 Veebruar 2009

Hiired

Suuremate tööde vahepeal sai valmis üks väike hiirepere! Idee leitud ajakirja Käsitöö (Talv 2007) tagakaane sisekülje reklaampildilt. Hiired on umbes 9 cm pikkused.

Hiired

Hiired

Hiir

Täienduseks 10.veebruaril 2009: Leidsin sessu blogist ka hiirte heegeldamise õpetuse. Natuke erinev minu tehtust, aga proovin ise ka kunagi veel selle õpetuse järgi!


Silpsolps postitas kell 08:02 - Link - kommentaarid (54)

Sina oled 1319616 külastaja! Tule jälle!