Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
21 September 2013

Ei ole kellelgi nii uhket ülikonda

Sai ära proovitud üks ammune mõte. Esimesega oli parasjagu mässamist, järgmiste juures oskan juba arvestada, kuidas paremini saaks ja mida teistmoodi teha. Sellest kirjutasin Paberipalavikus.

Pintsakuga kaart

Pintsakuga kaart

Pintsakuga kaart

Silpsolps postitas kell 14:02 - Link - kommentaarid (4)

20 September 2013

Veel meestekaarte

Olen täitsa meestekaartide lainel ja lõppu ei paista veel tulevat! Kui algul oli ideede puudus, siis nüüd ei jõua enam kõike ära teha. Internet on nii vahvaid ideid ja õpetusi täis. Lähed sa ühte uurima, saad 10 veel lisaks! Täna ma siin pikka juttu ei tee ja panen ainult mõne pildi. Näpud sügelevad ja järgmised kaardid juba valmivad! Nii et homme jälle!

Tänastest ümbrik-kaartidest saab rohkem pilte näha ja lugeda mu paberiblogist:
Mereröövlile
Roheline uunikum

Meestekaart

Roheline auto

Silpsolps postitas kell 13:06 - Link - kommentaarid (3)

18 September 2013

Aeg ei peatu...

Järgmine meestekas! Selline neutraalne, sobib tegelikult ka naistele, kes lilli ja liblikaid ei armasta! See kaart on ka saadaval.

Kellaga kaart

Kellaga kaart

Paberipalavikust loe lisaks. Seal on ka viide õpetusele.

Silpsolps postitas kell 13:59 - Link - kommentaarid (5)

16 September 2013

Aastad veerevad kui autorattad...

Meestele ma kaarte teinud praktiliselt ei olegi. Parandan kohe selle vea ja lähiajal tuleb nii mõnigi kaart tänasele lisaks. Kes soovib rohkem teada saada kaarditegemise köögipoolest, see kiikab Paberipalavikku. See kaart on saadaval.

Aastad veerevad...

Aastad veerevad...

Aastad veerevad...

Silpsolps postitas kell 12:14 - Link - kommentaarid (3)

12 September 2013

September - värvimine, maalimineEi ole mul joonistamise, veel vähem maalimise annet. Võtsin siis appi metsaservalt korjatud puu/taimelehed ja spikerdasin! Suureks abiks olid muidugi ka Kaire õpetussõnad. Taimetrükiks oleme me seda asja nimetanud, aga tegelikkuses ei ole siin trükkimisega eriti pistmist. Töö käib ikka pintsli ja värvidega. Mul tekstiilivärve pole, katsetasin akrüülvärvidega. Kontuurid tegin tekstiilimarkeriga. Lillakasroosad õied T-särgi markeriga. Pihlakad aga hoopis naelapeaga! Kokku sai 3 pildikest. Pildi suurus (maalitud osa) on 12x18 cm. Mis neist edasi saab, pole veel teada.

Sügis tuleb
Sügis tuleb

Pihlakad
Pihlakad

Metsaserval
Metsaserval

Silpsolps postitas kell 22:01 - Link - kommentaarid (12)

09 September 2013

Sinine käekott-karp

Eelmise postituse õmmeldud kotikesele vahelduseks veel üks paberist kinkekott-karp!

Mõni aeg tagasi sooviti minult sellist kotikest tüdrukule sünnipäevaks. Mõtlesime siis, et kuidas nii õrna asja postiga saata. Või saadan ainult šabloonid või väljalõigatud detailid? Lõpuks lahendasin asja nii, et tegin karbi peaaegu valmis, lisasin kahepoolse teibi ja tellijal ei jäänud muud teha kui ainult teibi kaitsepaber eemaldada ja karp kokku voltida. Saatsin tavalises A5 ümbrikus. Tellija jäi väga rahule!

Kui on soovi, siis võtan edaspidigi tellimusi vastu. Värvide ja materjalide osas saame kokkuleppele. Võimalik on lisada kotikesele kaunistusi, tekstiga silte, kingisaaja nime vms.

Sinine käekott-karp

Sinine käekott-karp

Paberipalavik

Silpsolps postitas kell 12:43 - Link - kommentaarid (4)

08 September 2013

August - õmblemineJah, september juba ammu täies hoos ja minul veel augusti töö näitamata. Tegin selle 31.augustil ja foorumisse jõudsin ka pildi õigeaegselt üles panna. Tahtsin aga oma ridiküli veel täiendada - lisasin õlarihma, magnetkinnise ja roosi. Nüüd on kõik lisandid ka paigas. Kotikese pealmiseks pooleks on pitsiga kaetud kangas, sees must voodrisiid ja vahel õhemaks triigitud vatiin. Kõik need kolm kihti ühendasin tepingutega ja kantisin kokku sellesama voodrisiidiga. Tagumisel poolel on ka tasku. Magnetkinnise oleks pidanud küll enne kihtide ühendamist paigaldama, aga kuna ma hakkasin sellele mõtlema alles peale koti valmimist, siis lahendasin asja kangast roosiga. Roos varjab siis kinnise teist poolt. Kinnis on taaskasutus ühelt vanalt kotilt. Rihm on kannapaelast, mis on pooleks murtud ja läbi õmmeldud.

Ridikül

Ridikül

Ridikül

Ridikül

Verev kurereha

Koti idee ja lõige on pärit siit.

Silpsolps postitas kell 07:40 - Link - kommentaarid (7)

Sina oled 1315625 külastaja! Tule jälle!