Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
24 September 2011

Tarvikute kottSain oma esimese kotikese valmis. Kasutasin erinevaid kangajääke, mis kodus leidus. Ruuduline riba jäi järgi laudlinast ja sees on õhuke linase moodi kangas., mis on kunagi kellegi lapse vest olnud. Vahel vatiin. Ja nüüd kõige põnevam osa: kaunistamine. Meil käis Käsitööklubis kursust andmas hästi tore lapitöötegija Elle Ikävalko. Õppisime masinaga vabajalaga tikkimist-teppimist ja muid huvitavaid lapitöö nippe. Sellest saad lugeda ja pilte vaadata siit. Olen sellest kõigest nähtust ja õpitust siiamaani vaimustuses ja seepärast oligi kohe hea selle väikse kotikese peal kätt harjutada. Idee on lapitöö ajakirjast Quilting Arts. Lilled on kummalgi küljel veidi erinevad. Koti mõõdud: pikkus 20, kõrgus 8 ja põhi 5,5 cm. Koti tegin õmblusmasina tarvikutele. Sel aastal olen kuidagi õmblusmasinaga rohkem sõbraks saanud!

Tarvikute kott

Tarvikute kott

Tarvikute kott

Tarvikute kott

Sutsukese koostatud tarvikute koti õmblemise juhend foorumis.

Silpsolps postitas kell 17:35 - Link - kommentaarid (31)

12 September 2011

Triibukeed ja veel üks kiisu

Heegeldasin ühe jutiga kaks kaelakeed. Ühe jämedama, teise peenema. Juba juulikuus. Asi seisis otste ja kinnituste taga. Nüüd sain midagi sobivat ja lõpetasin keed ära. Muster on Põlva rahvarõivaseeliku järgi. Triibukeede idee autor on hunditädi.
Jämedama Põlva triibukee (8 helmest ringis) mustri leiab siit. Peenema (6 helmest ringis) jaoks tegin uue mustri. Helmed on ikka 9/0 ja heegelnõel 1. Pikkus mõlemil ca 45 cm.

Triibukeed

Triibukeed

Üks tüdruk nägi mu mobiili küljes kiisuripatsit ja talle hakkas see meeldima. Kuna mul teine kiisu oli veel tagavaraks, siis saan varsti kedagi üllatada!

Mobiiliripats

Silpsolps postitas kell 19:16 - Link - kommentaarid (8)

11 September 2011

KellukadSee tikand seisis mul poolikuna juba aprillikuust saati. Valisin tookord kellukatega mustri, sest neid ei olnud ma veel tikkinud. Nüüdse projekti raames sain valmis tikandi, aga ei teagi veel, mis sellest lõpuks tuleb. Mobiilikotiks on veidi suur, prillitoosi mul vaja veel ei ole!

Muhu tikand

Tikkimises veel arenguruumi on, ise ma väga rahul ei ole. Järgmisena tahaks proovida maasikate tikkimist.

Silpsolps postitas kell 16:23 - Link - kommentaarid (10)

05 September 2011

Äärepitside viimistlemisest...

Quote:
Kuidas viimistlesid? Õpeta algajat...

Päris mitmed küsisid, kuidas ma pitse viimistlen. Pean kahjuks teile kurvastusega teatama, et mul ei ole mingeid nippe! Lihtsalt triikraua ninaga lükkan kõik sakid ilusti sirgeks ja ühtlaseks. Silma järgi - et ilus oleks peale vaadata!

Ma arvan, et kui heegeldamine on tehtud korrektselt, siis ei olegi viimistlemisega probleeme. Need pitsid heegeldasin ma käteräti külge. Kõigepealt harutasin lahti käteräti palistused ja triikisin sirgeks. Siis tõmbasin ca 1 cm kauguselt ühe koelõnga välja. Selle järgi oli pärast hea heegeldada, serv jäi ühtlane. Nagu te juba aru saite, siis murdsin serva vaid ühe korra tagasi ja heegeldasin üle. Natuke vaeva tuleb näha ka mustri paigutamisega, et rea lõppu mingit poolikut mustrikorda ei jääks. Ma ikka natuke harutasin ka. Jälgisin, et sakke tuleks võrdselt mõlemale poole keskkohta. Ja lõpuks on tähtis ka heegelniidi ja -nõela sobivus, mis sõltub ka heegeldamistugevusest. Mulle näiteks ei meeldi sellised lötakad lõtvade silmustega heegeldised, neid ongi raske pärast vormi saada.

Lõpetuseks veel kauneid äärepitside mustreid ühest venekeelsest blogist, kust ka minu omad pärit on:
1, 2, 3, 4, 5
Ja seal on neid veel...

Silpsolps postitas kell 19:06 - Link - kommentaarid (6)

04 September 2011

Äärepitsid

Pole juba tükk aega blogis midagi näidanud. Mõned asjad on pooleli puuduolevate komponentide tõttu. Õnneks leidsin sobiva kanga lapiteki vaheribadeks, aga no ei tule vaimu peale, et õmblema hakata...

Vahelduseks heegeldasin mõned äärepitsid. Mustrid on pildil ülevalt teine punane ja alumine oran˛, skeemidena vastavalt kõige ülemine ja alumine. Heegelniiti Ancora kulus kahe käteräti pitside peale alla ühe kera ehk ca 35 grammi. Heegelnõel nr 1.

Äärepitsid

Äärepitsid

Äärepitsid

Silpsolps postitas kell 16:48 - Link - kommentaarid (23)

Sina oled 1315618 külastaja! Tule jälle!