Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
28 September 2010

Pärliussi uued variatsioonid

Kunagi sattusin Flickris sellist kaelakeed nägema. Jätsin meelde. Nüüd hiljuti sain Tsunftist pärlmutterhelmed, 2 cm läbimõõduga. Aitäh Sulle, SametSiil! Mõtlesin tükk aega, mida nende lapikute helmestega peale hakata, kuni välja mõtlesin! Ostsin need helmed tegelikult kindla eesmärgiga ühe rohelise pluusi juurde. Aga kui kee valmis sai, siis ei sobinud see pluusiga mitte kokku. Pluus on liiga tavaline või siis hoopis kee tuli liiga pidulik! Aga mul on neid rohelisi helmeid veel, kasutasin ju vaid 3 ära, saan midagi lihtsamat ja igapäevasemat ka teha. Ainult et nüüd on uusi riideid vaja selle kaelakee jaoks...

Roheline kaelakee

Roheline kaelakee

Roheline kaelakee

Kee tegemisest veel niipalju, et kõige rohkem kartsin ma ussi ringiks ühendamist. Selle sain nüüd täitsa selgeks. Abiks õpetus (pdf-fail). Esialgu pusisin niisama, aga kui ikka midagi välja ei tulnud, otsisin selle õpetuse üles ja lõpuks sain aru! Lõnga ei pea mitte helmestest läbi viima, vaid lõngast, mis tuleb läbi helme. Ja parem on seda teha nii, et ühendad esialgu lõdvalt, jättes niidid pikaks - umbes-täpselt nii nagu õpetuses joonisel B näha on. Kui kohe niidiga tugevalt ussi otsad kokku tõmmata, ei pruugi enam aru saada, missugune see järgmine helmes on. Siis nõela abil pingutasin lõnga, sõlmisin niidiotsad kokku ja peitsin töö sisse.

Kõige peadmurdvamaks osutus hoopis selline häiriv ja ettenägematu asi, et need lapikud helmed pöörasid ennast pärliringi sees risti. Nii kuis ise tahtsid. Kui keegi teab head nippi, kuidas need helmed sinna liikumatult kinnitada, siis andke aga teada! Praegu just hakkasin mõtlema, et kas 4 auguga helmeid ka olemas on? Selliseid lapikuid. Mina lahendasin asja ära, kuigi ei pea seda heaks variandiks. Ei pruugi püsida ka. Tegin helme servad liimiseks ja rihtisin paika. Tagumise poole peal on natuke liimijälgi näha, seetõttu saan kanda keed vaid ühtepidi. Aga see pole ju probleem! Mul ongi väga hoolikalt need 3 mustrit kokku sobitatud. Iga helmes on teisest erinev ja veel mõlemalt poolt erineva mustriga.

Ussitamise isu on ikka veel peal, aga vahepeal tuleb vist muude asjadega ka tegeleda... Mõned väiksemad ja suuremad projektid on käsil!

Silpsolps postitas kell 19:07 - Link - kommentaarid (35)

27 September 2010

Sügisene sünnipäev

Küll on tore - üks sünnipäev on mul kevadel, aga teine sügisel. Eile sain 5-aastaseks isetegijaks! Seda võib vabalt nimetada ka taassünnipäevaks, kuna ma enne isetegija ajaarvamist olin aastateks käsitöö unarusse jätnud... Nüüd aga ei saa ilma sellleta enam eladagi! Isetegija on peale käsitöösõltuvuse tekitanud kaasnähuna ka arvutisõltuvuse! Vahepeal hakkab teine isegi esimest segama! Aitäh teile, kallid foorumi loojad ja kaasvõitlejad! Praegu teile kõigile tänutäheks üks virtuaalne sügisene värvirõõmus kimbuke! Blogi sünnipäeva paiku, mis ka kohe tulemas, teen ühe väikse päris-üllatuse!

Sügis

Salme Kattai lapitekkide näitus

Meie käsitööklubi alustas uut hooaega Salme Kattai lapitekinäituse avamisega. Sellest saate lugeda meie klubi blogist ja pilte vaadata galeriist.

Salme lapitekke saab näha 3.oktoobrini Põlva Kultuurikeskuse salongis. Tulge vaatama!

Silpsolps postitas kell 10:02 - Link - kommentaarid (11)

19 September 2010

Sokid

Poolteist nädalat tagasi andis sügis endast märku tilkuva nina ja kraapiva kurgu näol. Siis tekkiski äkki vastupandamatu soov hakata sokke kuduma. Ei jõudnud Soktoobrini ära oodata!

Sokid

Sokid

Sokilõngaks on Alize Pure Wool Cashmira. Kudusin varrastega 2,5, kuigi lõngavöö soovitas millegipärast vardaid 4,5-5. Sokkide muster on ajakirjast Sabrina Socken S1234.

Seenel käisin ka täna - fotokaga!

Silpsolps postitas kell 21:01 - Link - kommentaarid (24)

11 September 2010

Kaardid

Täna oli põhjust kaarte meisterdada. Üks mu õetütardest sai hiljuti 20 ja teine saab kohe 21. Neile tegingi kaardid ja üks neist sai kingiks kaelakee, mida näitasin eelmises postituses!

Kaardid

Kaart

Kaart

Silpsolps postitas kell 17:43 - Link - kommentaarid (20)

05 September 2010

Palvehelmed

Telliti minult selline kee! Juba tükk aega tagasi, aga alles nüüd sain kõik komponendid kokku. Kee pikkus 67 cm + ripatsiga osa pikkus 15,5 cm.

Palvehelmed

Palvehelmed

Silpsolps postitas kell 21:21 - Link - kommentaarid (4)

01 September 2010

Oma raamatMul olid suured plaanid oma raamatuga - suur, ilus, paks raamat paljude piltide ja jutuga sinna juurde - ise pildistan, lõikan kleebin, kirjutan... Mitmesuguste vahendite puudusel jäi see esialgu teostamata. Aga kindlasti tuleb ükskord. Siis olid veel väiksemad varuvariandid. Neist valisin välja ühe - mulle südamelähedase indiaani teema. Nooremana ma fännasin indiaanlaste jutte ja filme, nüüd on lisandunud nende muusika ja käsitöö! Pean kohe mainima, et mulle ei meeldi mitte absoluutselt kõik indiaanlaste juures, aga nende värvirõõmus käsitöö paelub küll! Mu raamat ongi kokku pandud erinevatest indiaani käsitöö liikidest. Materjali otsisin kokku internetist. Algul tundus vähe olevat, aga nüüd võiks juba teise raamatu ka välja anda! Ajuti tundus, et teen mingit suurt uurimustööd! Palju targemaks sain küll ja nüüd vaja vaid leitut praktiseerima hakata!

Minu raamatus on 104 lehekülge ehk 52 prinditud lehte. ''Pehme köide''. Suurus 21x21 cm.

Oma raamat

Oma raamat

Sisuks on tekste eesti, inglise ja vene keeles, õpetusi seminole lapitehnikast, ristpistes pildikesi, indiaani sümboleid ja mõni lihtsalt ilus pilt, natuke kudumist ja peyote helmestehnika algõpetus. Natuke veel näpuotsaga seda ja teist. Minu suurimaks leiuks oli ehk Mola aplikatsiooni tehnika, kus mitmed kihid erivärvilisi kangaid pannakse üksteise peale ja järjest lõigatakse kujundid välja. Seda tahaks kohe proovida. Õpetus on olemas ka ''Käsitöö entsüklopeedias''.

Väga hea projekt oli, suured tänud Susale!

Silpsolps postitas kell 17:45 - Link - kommentaarid (29)

Sina oled 1320320 külastaja! Tule jälle!