Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
28 September 2008

Bee˛ linik ja vahtraroosidÕnnestus mul augustibee˛ linik ikka õigeks ajaks valmis saada! Kui algus venis, siis viimase poole linikust tegin pea ühe õhtuga (ja ööga) valmis. Pidin ruttu tegema, enne kui lõng otsa saab! Heledat bee˛i heegelniiti kulus täpselt 2 kera, pruuni 1 peaaegu. Mul oli kunagi ammu nõuka-ajal ostetud heegelniidid, igat värvi 2, mõnda 3 kera, vot sellised! Liniku viimasele motiivile tuli umbes 3 cm mustri jagu niiti puudu, aga kuna esimesest kerast oli järele jäänud ca 20 cm, siis sõlmisin selle sinna lõppu ja saingi ülima täpsusega liniku valmis! No mis seal salata, viimased motiivid heegeldasin veidi tugevamini ka, aga õnneks pole seda üldse aru saada! Muster on pärit saksakeelsest ajakirjast Häkel-Deckchen 4/2008.
Täna kahe vihmasaju vahepeal linna poolt tulles korjasin ilusaid vahtralehti ja katsetasin ka vahtraroosid ära. Esimesed said nigelad, aga lõpuks hakkas juba minema.
Nüüd siis pildid:

Bee˛ linik

Vahtraroosid

Vahtraroosid

Silpsolps postitas kell 15:46 - Link - kommentaarid (37)

25 September 2008

Oran˛id nõelapadjadKuna mulle tundub, et eelmine oran˛ töö sai liiga lihtne, bee˛iga jõuan ka loodetavasti õigeks ajaks lõpule, kuna meil on käimas ka nõelapadjavahetus, siis - neist ja veel mõnest põhjusest ajendatuna sündisid oran˛id nõelapadjad! Need pole küll veel nõelapadjavahetuse jaoks tehtud, pigem näpusoojendus! Eelmises oran˛is postituses ma juba mainisin, et mul oli kunagi lemmikkleit. Otsisin oma mustikamustriga kleidi üles ja otsustasin, et sellele tuleb uus elu anda. Alustuseks siis pisidetailid nõelapatjadel. Projekti tarvis surfasin mitu õhtut internetis ja otsisin nõelapatjade ideid. Kellel veel ideed pole, siis ainuüksi Flickr´ist leiab üle 15000 nõelapadja!!! Ma tegin alustuseks ühe hästi lihtsa ja maailmas ühe populaarseima. Õpetus on ka olemas, kui keegi peaks vajama. Ja teiseks parandasin ära oma igivana karbiga nõelapadja, millel kunagi oli peal olnud poroloon, nüüd aga pikki aastaid kasutuna kapinurgas vedelenud. Mu nõelad olid siiani penoplasti tüki sisse torgatud! Aga nõelu mul jätkub ja vahetusprojekti nõelapadi, kui see ükskord saabub, läheb ka kindlasti käiku!

Nõelapadjad

Nõelapadi

Nõelapadi

Piltide taustaks ongi mustikamustriga oran˛ kleit.

Varsti loodetavasti hakkab mu blogis näha olema ka veidi teistlaadset käsitööd. Nimelt oli meil eile kunstikooli esimene koosolek ja edaspidi hakkame igasuguseid põnevaid asju tegema! Aga sellest siis juba edaspidi.
Praegu on mul puhkusenädal ja naudin ilusat päikeselist sügist!

Silpsolps postitas kell 11:09 - Link - kommentaarid (13)

24 September 2008

Pronksikarva komplekt

Olen alati imetledes vaadanud ehtemeistrite vase- ja pronksikarva töid. Kasvõi mdm Beadalot või Linca, kelle töödest olen kindlasti saanud palju inspiratsiooni. Mul polnud just palju materjali, aga ühe komplekti sain siiski tehtud. Kasutasin ära ühe 50 cm vaskse keti, 10 ehtenõela traadi aseainena, mõned ühendusrõngad, laiakslitsutud pärlikapslid, karabiinhaagi ja sinised pronksiga helmed.
Sellest vähesest sain kaelakee ja kokkuhoidlikult tegutsedes isegi kõrvarõngad sinna juurde:

Vasekarva komplekt

Vasekarva komplekt

Veel mõned pildid:
1. lähemalt
2. päikesepaistel
3. ripats

Silpsolps postitas kell 14:33 - Link - kommentaarid (6)

14 September 2008

Oran˛ käevõruOran˛ on ilus rõõmus värv! Kuigi ei tule meelde, et mul ühtki oran˛i riideeset oleks, tegin ma septembrikuu tööks eelpainutatud traadil käevõru. Kunagi, umbes 20 aastat tagasi, oli mul küll oran˛i põhjaga riidest kleit, ise õmmeldud, mis oli mu lemmikkleit aastaid! Huvitav oleks kohe teada, kuidas mul nüüd oran˛i värviga suhted on. Peaks proovima! Mõned oran˛id mõtted on mul veel, aga pole kindel, kas jõuan värvispektri raames. Kogu võhm läheb augusti bee˛i peale, võtsin natuke suurema töö ette ja loodetavasti jõuan ikka kuu lõpuks valmis.

Oran˛ käevõru

Oran˛ käevõru

Üks septembrikuine oran˛ pilt ka:

Oran˛ september

Silpsolps postitas kell 20:17 - Link - kommentaarid (1)

13 September 2008

Kindakirjas lammasAlgas kõik sellest, et tahtsin endale kududa kirikindaid. Proovisin üht mustrit, teist, kolmandat... Nädal sai mööda ja mul polnud ikka miskit. Lõpuks sain aru, et kirikinnaste jaoks on mul oluliselt peenemat ja hoopis teist värvi lõnga tarvis ja rohkem aega! Siis tuli meelde kunagi kusagil nähtud eesti kindakirjas käpiknukud. Asusin otsinguile. Leidsin! Estonian Hand Puppet Sheep - õpetus avaldatud ajakirjas Spin-Off Summer 2006. Muidugi mul polnud seda ajakirja. Sukeldusin Flickrisse ja leidsin palju pilte. Muuseas ka Muhvi ja Ampsaku lambad! Tänud siinkohal Muhvile, kes mulle mõned head näpunäited jagas, kuigi ka tema oli piltide järgi kudunud. Minagi sain hakkama! Kui kaht kinnast ei jõua, tee üks! Pealegi saavad selgeks ka kõik olulised sokikudumise võtted!
Täna läksime lambaga metsa jalutama ja tegime palju pilte. Meil oli päris lõbus!

Kindakirjas lammas

Kindakirjas lammas

Kindakirjas lammas

Kindakirjas lammas

Kindakirjas lammas

Kohtasime oravat tammetõruga...

Orav tammetõruga

...ja meile meeldis puid vaadata:

Metsas

Lõpuks olime päris väsinud:

Kindakirjas lammas

Natuke tehnilist infot ka. Lõngad olid kodus olevad jäägid Novita Florica ja Steinbach Wolle Sockenwolle. Vardad nr 2,5 ja kindakiri on raamatust Eesti kindakirjad. Pea kudumisega tekkis kõige rohkem raskusi. Kuigi töö sai tähtajaks kenasti valmis, polnud ma sellega ikka päris rahul ja eile õhtul otsisin välja pildi vanaema lammastest ja tegin oma lambukesele uue näo! Nüüd on täitsa lamba nägu, enne oli rohkem roti moodi! Ja need vanaema lambad andsid mu tööle minuarust selle miski, mis oligi veel puudu:

Vanaema lambad

Mõned pildid on veel Flickr´i fotoalbumis.

Silpsolps postitas kell 15:24 - Link - kommentaarid (44)

Sina oled 1315627 külastaja! Tule jälle!