Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
26 September 2007


Täna sain oma mänguasjad kätte! Super!!! Peab mainima, et ma natuke kartsin seda mänguasjavahetust. Ootasin, millal projekt käima lükatakse ja kui siis asi käima läks, oli pilt hoopis teine kui ma ise olin ette kujutanud... Enamus soovis mänguasja oma lapsele... Aga ma ikka tahtsin väga mänguasja saada ja lootsin salamisi, et saan ise ka ''suurele'' lapsele pakki saata. Vihjeks võin öelda, et mõlemad soovid täitusid! Teine pool projektist on küll veel tegemata, aga ise rõõmustan täna nagu väike laps: VAADAKE MIS MINA SAIN!!!Lausa kaks mänguasja sain, peale selle veel šokolaadi ja kaardi kasutusjuhiste ja heade soovidega Sniffilt! Sniff kirjutas: Tegin sulle STRESSI-JÄNESE. Puhuks , kui su käsitöömõtted on nii sassis, et ei suuda otsustada, millist lõnga valida, mis värvi lõnga valida, millise mustri järgi heegeldada, kududa või hoopis voolida , siis võta JÄNES ja mudi seda nii kaua kui mõte jooksma hakkab - ehk aitab...Ja kilpkonn - võta või kaissu kohe! Nii ilus ja armas! Mulle meeldivad kilpkonnad. See siin on täitsa eriline eksemplar:Aitäh, Sniff!!! Ja kui ma pikemat aega mingit käsitööd näidanud pole, siis teadke, et ma piinan jänest!

Silpsolps postitas kell 21:25 - Link - kommentaarid (16)

23 September 2007

Sokid

Oma esimesed sokid kudusin ma umbes 20 aastat tagasi. Raamatu järgi. Lõpuks sain teised ka valmis! Ikka raamatu järgi! Need on mehele, kes pidi ka aasta ootama, kuni ma julgen sukavardad kätte võtta. Polnudki midagi hullu. Isegi täitsa meeldis neid kududa ja kindlasti näeb sellel talvel siin blogis rohkem sokke.Kudusin Susa lõngapoe lõngast Yarn Art Crazy Color nr.3 varrastega. Sokisääred on palmikutega.

Silpsolps postitas kell 07:16 - Link - kommentaarid (19)

18 September 2007Kui ma olin eile töölt koju jõudnud, ootas mind ees pakiteade! Keerasin otsa ringi ja läksin kohe tagasi, et enne postkontori sulgemist pakk veel kätte saada. Oi kui õnnelik ma olin juba pakki nähes! Vot sellise paki sain!Ja kui ma koju jõudsin, läks mul teises toas kaks tundi kingituste imetlemiseks ja pildistamiseks. Nii et abikaasa arvas, et ma olen magama jäänud ja täna süüa ei saagi! Lõpuks tegin ikka süüa ka, tõmbasin pildid arvutisse... ja siis olin juba nii väsinud, et enam ei jõudnud blogitada...

Aga nüüd siis kingitustest. Kõigepealt tulid karbist välja randmesoojendajad. Sellised ilusad, pehmed ja soojad! Kui läksin neid mehele näitama, siis ta küsis lähemalt näha, tõmbas ühe endale kätte ja ütles: aitäh! Pilt saigi siis selline, kus üks kinnas minu, teine mehe käes! (Lubasin talle uued kududa!)Hästi ilusate sügiseste värvidega lõng:Soojade soovidega imeilus omatehtud kaart, hästi lõhnav seep, roheline tee, šokolaad ja kaneelilõhnaline küünal:Küünla ümber oli veel üks iludus:Lõpuks jäi veel väike valge kotike, milles paistsid olevat pärlid. Ja olidki! Aga mitte ainult! Sealt tuli välja kõigepealt üks superkena üllatus, mille järgi ma ka tegija tuvastasin:Ja siis muu kraam, mille hulgas ka kaks medikat! Neid on alati vähe ja nad on kadunud erinevatesse taskutesse (heal juhul). Need medikad läksid mulle kohe nii eriliselt hinge:Üks -kõik koos- pilt kah, šokolaad siit juba muidugi kadunud:
Lõpetuseks võiks öelda, et ma olin eile maailma õnnelikum inimene, tegin täna maailma pikima postituse ja mis kõige tähtsam: tahaks öelda maailma kõige ilusamad tänusõnad janalillele, kes mulle sellise imelise kingituse tegi!

Silpsolps postitas kell 18:03 - Link - kommentaarid (19)

12 September 2007

Päikeseline nööbikee kalendrikonkursile

Mina proovisin ka esimest korda kalendrisse pääseda! Ei pääsenud, aga olen igati rahul! Võidutööd olid minu lemmikud!

Nööbikee mõte tuli eelmise postituse mummukeed tehes. Heegeldasin spiraali kee tagumise osa jaoks, aga ei meeldinud see variant. Siis tekkiski mõte spiraalile nööbid vahele pista. Et mind kergesti ei tuvastataks, heegeldasin kindluse mõttes uue spiraali teist värvi lõngast! Sõlmeline kett tuli töö käigus lihtsalt ''õhust''. Kindlasti on keegi kunagi kusagil selle juba enne mind leiutanud! Kui kee valmis sai, siis avastasin, et täitsa isetegija värvid ju! Täitsa kogemata! Lisan mõned pildid ja õpetuse ka:

Vaja läheb: mitte rohkem kui pool kera iirisniiti, heegelnõel, peotäis erinevaid nööpe (ca 30 tk)

1. Heegelda 200 kettsilmust.

2. Heegelda igasse silmusesse 3 kinnissilmust. Saad spiraali.

3. Nüüd heegelda veel üks sõlmeline kett. Selleks tee 2 kettsilmust, kinnissilmus esimesse silmusesse, jällegi 2 kettsilmust, kinnissilmus esimesse silmusesse jne kuni kett on soovitud mõõdus – st mahub üle pea.

4. Aja nööbid sellele ketile ja kinnita kett ringiks. Ühenduskoht jäta nööpide alla.

5. Võta heegeldatud spiraal ja hakka seda kerima nööpide ümber, ikka nööp ja spiraalikeerd vaheldumisi või nii nagu sulle rohkem meeldib. Lükka nööbid ja keerud üsna üksteise ligi, et kee laiali ei keerduks. Kinnita heegelspiraali otsad ja õmble mõne pistega ka sõlmelise keti külge kinni. Valmis!


Silpsolps postitas kell 23:03 - Link - kommentaarid (6)

03 September 2007

Oksjon

Niisiis minu esimene oksjon. Väike värin on sees ja ootan põnevusega pakkumisi! Eks ta natuke hiljaks jäi, suvel oleks sellisel kaubal ehk rohkem minekut, aga vananaistesuvi ju veel ees! Idee tekkis puhtjuhuslikult ja algselt polnud sugugi plaanis oksjonil osaleda. Lihtsalt ühel hetkel oli vajadus midagi näpu vahel veeretada ja nii need kirjud mummud silma jäidki. Kuna endal pole sellise kee jaoks vastavat värvi riietust, siis tekkiski mõte, et äkki... meeldib kellelegi!Veel üks pilt.
Selles kees on kasutatud erinevaid puupärle, osa neist üle heegeldatud, iirisniiti ja kahekordse osa sees ka tugevduseks tamiili.

Silpsolps postitas kell 23:30 - Link - kommentaarid (3)

02 September 2007

VihjeSellest tuleb midagi mulle endale. Veel ei ütle, mis see on. Võite arvata!

Leidsin täna hommikul ka mõned head lehed, mida isegi ei jõudnud veel põhjalikumalt uurida. Panen need siia endale ja teile silma alla:

Ildi's Freeform - Gallery
Juju Loves Polka Dots sewing
Hip To Piece Squares

Silpsolps postitas kell 07:26 - Link - kommentaarid (10)

Sina oled 1316049 külastaja! Tule jälle!