Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
31 Oktoober 2012

SoktoobrisokidSokid

Oktoobrikuu läks nii kiiresti mööda, et kõik mu sokiplaanid jäid teostamata. Ühed sokid on pooleli. Kuna oli selge, et ma neid tähtajaks valmis ei saa, võtsin appi varuplaani. Kudusin väiksed sokid õepojale. Sain ära kasutada eelmistest sokkidest järelejäänud lõnga ja lisasin ka peenikese mohääri. Said hästi mõnusad pehmed sokikesed.

Tehnilised andmed:
*lõng Yarn Art Crazy Color (25% villa, 75% akrüüli)
*bee˛ mohäär Multi Kido (71% mohääri, 29 % polüamiidi)
*vardad nr 3
*10 silma vardal
*sääreosa 1:1 keerdsilmustega soonik

Silpsolps postitas kell 21:59 - Link - kommentaarid (10)

28 Oktoober 2012

Looduslikust materjalist pilt

Ka meil Põlvas toimus eile käsitöökoda. Oli 4 suuremat õpituba ja mina jõudsin neist vaid ühte! Tahtsin veel Kaire juures tekstiilitrükki proovida, aga aeg sai enne otsa! Vast õnnestub enne suure lume tulekut veel mõni puuleht koguda ja ise katsetada!

Heino Hiiesalu õpitoas sain peaaegu valmis väikse maali. Mul tuli kohe meelde, et kodus peaks olema ammustest aegadest üks meritäht. Lisasingi kodus selle pildile juurde, veel paar teokarpi ja takuse nööri. Parajat raami mul ka polnud, lahendasin siis asja sinise paspartuuga. Pole küll päris see, mis ma mõtlesin, aga ajab asja ära. Tahtsin ju pilti valmis saada! Kindlasti teen selliseid pilte veelgi. Selleks tuleb aga koguda ja kuivatada samblikke, kasetohtu, puukoort ja muud huvitavat metsast.

Looduslikust materjalist pilt

Looduslikust materjalist pilt

Mis meil veel huvitavat tehti, saate lugeda ja vaadata Käsitööklubi blogist.

Silpsolps postitas kell 14:40 - Link - kommentaarid (15)

24 Oktoober 2012

Oktoober - pruun nagu raagus puudSeekord võtsin nõuks heegeldada kõrvarõngad. Kuna ma aga ei osanud valida, missuguseid helmeid kasutada, tegin kohe 2 paari! Pilte sai ka hästi palju!

Heegeldatud kõrvarõngad

Heegeldatud kõrvarõngad

Heegeldatud kõrvarõngad

Heegeldatud kõrvarõngad

Heegeldatud kõrvarõngad

Heegeldasin pruunist Red Heart pärlniidist, heegelnõel 1,5. Mõlemad helmed on puidust. Keskel on rõngas läbimõõduga 1,3 cm. Venekeelne tekst pakendil ütleb, et tegu on vaibarõngastega. Valmis kõrvarõnga läbimõõt on 5 cm. Helmed õmblesin pärast külge sellesama heegelniidiga.

Tärgeldasin esimest korda PVA liimiga. Kartsin küll algul, et äkki jääb mingi valge kiht peale või läheb muidu nihu, aga mu kartus oli asjata. Väga kenad jäävad nii. Üldiselt soovitatakse lahjendada PVA liim veega 1:2, st üks osa liimi ja kaks osa vett. Minul sai vett rohkem, aga ongi hea, pole kivikõvad, aga siiski tugevad.

Kui kellelegi meeldivad, siis need kõrvarõngad on saadaval! Hind 6 eurot. Ma ise olen neist üsna vaimustuses, aga endale ei sobi.

P.S. Esimesel pildil olevad kõrvarõngad (kandiliste helmestega) on müüdud! Aga muidugi on võimalik ka uued teha!

Silpsolps postitas kell 12:30 - Link - kommentaarid (21)

01 Oktoober 2012

MajakadMinul ei ole omateada merega mitte mingisugust seost ega ole ma ka üldse mereinimene. Ikka rohkem metsa poole! Aga mingi mere kutse on enamuses meist ikka olemas. Projekti kirja panema sundis mind üks ajakiri, kus on ilusad mereteemalised ristpistemustrid - saksakeelne Lena 6/2007. Neidsamu mustreid nägin just projekti algul poes ühes venekeelses väikeses käsitööajakirjas. Mina ei teinud majakatega peegliümbrist. Tikkisin hoopis kaks eraldi pilti, mis leidsid oma koha märkmike kaantel ja kolmandaks veel rooliratta, mis hetkel jääb ootama head ideed.

Märkmikud

Märkmikud

Tikand

Märkmikke ma ise ei köitnud. Mul oli nõuka ajast alles mõned head paksud märkmikud, tõmbasin neilt kaaned maha ja tegin uued kaaned. Ühe punasest ja teise siniseruudulisest kangast. Kaante siseküljele liimisin tumesinise paberi. Ma olen kangast liiminud senini ikka Moment Kristalliga. Esimesed, punased kaaned tegingi nii. Siis aga sai mõõt täis ja julgesin sinised kaaned liimida PVA-ga. Ma olen alati kartnud PVA-d. Olen näinud, et liim tuleb läbi riide ja rikub ilusa asja ära. Mul läks õnneks! Momendiga on see jama, et kuivab liiga kähku ära ja kulukaks läheb ka suurte pindade katmine. See tuub on ju nii väike. PVA-ga liimides jälle kuivab asi kauem. Mul olid märkmikud öö läbi vajutuse all. Mugavam on aga igatahes!

Silpsolps postitas kell 21:21 - Link - kommentaarid (20)

Sina oled 1315026 külastaja! Tule jälle!