Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
24 Oktoober 2010

SoktoobrisokidMinu sokid said just sellised nagu praegune sügis: lehed on juba kollakaspruunid, sekka veel veidi rohelist ka! Algselt pidin kuduma sokid mehele sünnipäevaks. Ta juba ammu ajas, et uusi sokke vaja. Aga ei tulnud midagi sellest heast plaanist. Mehega on selline lugu, et tal säär peenike nagu makaron ja siis sääl tank all! Harutasin sääreosa mitu korda, enne kui paras sai. Aga peale kanna kudumist tuli tõdeda, et see ei lähe mitte... Ei tea, mis mul küll arus oli, et 12 silma vardal saab mehele sokid! Nüüd ootavad sokid uut omanikku! Kui sa tunned, et sul oleks just selliseid sokke vaja, siis külasta minu oksjoni 26.-30.oktoobrini! Sokid on suurusele 39-40.

Soktoobrisokid

Soktoobrisokid

Lõng on Rainbow RAM (70% akrüüli/30% villa), värvikood 0032. Vardad 2,5. Sääreosa 1:1 keerdsilmustega soonik, edasi tavaline parempidine kude.

Uued sokid, seekord siis vast ikka mehele parajad, on juba varrastel, iseasi kas nad soktoobris valmis saavad...

Silpsolps postitas kell 22:39 - Link - kommentaarid (7)

21 Oktoober 2010

Kaardid

Paar väikest ja lihtsat kaarti. Mõõdud 8x11 ja 6x15 cm. Pildimaterjal pärit ikka ajakirjast Kreativ mit Karten.

Kaardid

Kaart

Kaart

Quote: ossu59 küsib:
Nii ilusad. Kas kohe selline raamat on, kust ilusaid kaarte lõigata?

See on ajakiri. Panin ülespoole ka lingi. Ilmub 4x aastas ja aastatellimus Eestisse maksab 22.90 eurot. Seal on vahel ka leheküljed lõikamiseks. Mina tellisin seda ajakirja vaid ühel aastal - nii et siis mul on kevade, suve, sügise ja talve number aastast 2006 ja materjali jätkub veel kauaks!

Silpsolps postitas kell 21:06 - Link - kommentaarid (13)

12 Oktoober 2010

Võitja on selgunud!

Kõigepealt suur tänu nii ilusate kommentaaride eest eelmises postituses! Loosikorvi läks neist 68. Loosimine ise toimus nii, et kõigepealt koostasin nummerdatud nimekirja ja siis kirjutasin numbrid paberilipikutele. Fortuunaks oli mu mees - nii et kiruge või tänage teda, mina olen süüst puhas! Ajasin loosirullid hoolega segamini ja palusin ühe välja tõmmata. Number 61!

Üllatuse loosimine

Ja vaatame kohe nimekirjast järgi...

Võitja on Erika!!! Palju õnne!

Quote: Erika kirjutas:
Elu on pusle moodi -
igas päevas on kirkaid kilde,
igas päevas on põnevaid leide
ja päikesesära
kui vaadata oskad ja pihust
ei lase neil lennata ära...

Blogi järgi tundub küll, et iga kinnipüütud päikesekiire paljundad ja peegeldad teisteni
Erika

Nüüd aga näitan ka auhinda täies hiilguses. Viimaste piltide järgi paljud vast juba aimasid, millega tegu. Nõelapadja valisin sellepärast, et seda läheb absoluutselt igal naisel vaja ja pole paha, kui neid ka mitu on!

Biscornu

Tänan kõiki osalemast ja ehk mõni teine kord jälle!

Silpsolps postitas kell 19:03 - Link - kommentaarid (11)

08 Oktoober 2010

Salapärane üllatus

Kallid käsitööhuvilised sõbrad! Täna saab minu blogi 5-aastaseks! Selle tähistamiseks ja tänutäheks paljude heade, imetlevate, julgustavate ja abistavate sõnade eest, mis siia blogisse on jäetud ja mis mind on innustanud, tahan teile omalt poolt teha väikese kingituse. Kuna mind on üks, teid aga palju, siis läheb kingitus loosimisele! Et oleks põnevam, siis ma esialgu kingitust ei näita. Alles lõpus saate teada kogu tõe! Iga päev lisan siia postitusse uue pildi ühe fragmendiga sellest asjakesest.

8.oktoober
Üllatus
9.oktoober
Üllatus
10.oktoober
IMG_2085c
11.oktoober
Üllatus
12.oktoober
Üllatus

Loosimisest osavõtmiseks jäta siia kommentaar. Mitte-isetegijad lisage oma nimi ja meiliaadress ja kui teil on käsitööblogi mõnes muus keskonnas, siis lisage selle aadress ka kodulehe lahtrisse. Nimekiri läheb lukku teisipäeva õhtul kell 17.00. Head loosiõnne!

Silpsolps postitas kell 15:01 - Link - kommentaarid (72)

06 Oktoober 2010

Kaardi asemel

Sünnipäevalapsele oli vaja raha ümbrikusse pista. Mõtlesin, et teeks midagi erilisemat kui tavaline ümbrik ja raha kaardi vahel. Leidsin sellise õpetuse. Minu tulemus ei saanud küll selline nagu ma ette kujutasin, aga vähemalt oma eesmärgi ta täitis - kingitus sai üle antud!

Kaart-kotike

Kaart-kotike

Kaart-kotike

Silpsolps postitas kell 20:28 - Link - kommentaarid (9)

02 Oktoober 2010

Värviline seto pits

Põlvakate uus hooaeg algas täna värvilise seto pitsi heegeldamisega. Õpetajaks oma ala meister Ulve Kangro. Kahju kohe, et meid täna nii vähe oli, aga need kes kohal olid, ei kahetse küll minutitki oma ajast! No vähemalt enda kohta võin seda 100% väita! Ega ma varem nii väga seto pitsi fänn ei olnud - pealtnäha küllaltki kirju ja kus sa seda ikka kasutad... Muidugi olin näinud Ulve kauneid kleite ja muid ilusaid asju. Tänagi oli ta näidiseid kaasa võtnud. Ulve põhjalik jutt, õpetus ja näitlik materjal pani aga fantaasia tööle ja ma hakkasin selles pitsis nägema midagi enamat! Väga palju nippe saime täna teada nii pitsi heegeldamisest kui ka selle kasutamisest tänapäevastel esemetel.
Pildid ei kippunud täna hästi välja tulema ja polnud mahti väga klõpsutada ka, aga mõned siiski. Ülejäänud siin.

Ulve KangroSilpsolps postitas kell 20:42 - Link - kommentaarid (18)

01 Oktoober 2010

Viljandi vahtraroosid

See nädal oli mul puhkus ja mõned päevad veetsin Viljandis õe pool. Kuna minek läks kiireks, käsitööd kaasa ei saanud, aga näpud ikka sügelesid, siis pidi ju midagi välja mõtlema kohalikust materjalist! Viljandis olid väga ilusad vahtralehed, mis lausa nõudsid roosideks võlumist! Mõned sügisesed vaated ka lisaks.

Vahtraroosid

Lõõts Viljandis

Sügis Viljandis

Sügis Viljandis

Silpsolps postitas kell 15:21 - Link - kommentaarid (9)

Sina oled 1315627 külastaja! Tule jälle!