Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
24 Oktoober 2009

Veel üks prossiga kaart

Töö juures oli taas sünnipäev ja teinegi sünnipäevalaps sai sarnase kaardi. Esimest vaata siit!

Kaart

Peale pihuloomade maratoni on tükk maad tühja vaikust olnud! Ega nüüd vist nii palju käsitööd enam tule ka nagu suvel. Saab jälle mõni aeg korralikult tööl käia - 5 päeva nädalas. Kevadest saati muidu olid meil enamuses 3-päevased töönädalad, sekka mõni päris vaba nädal ka. MASU on selle asja nimi.

Hetkel maadlen sokkidega. Kui mina peale jään, siis saab neid varsti näha. Ei ole tavalised sokid, neid ma ikka oskan kududa!

Silpsolps postitas kell 04:53 - Link - kommentaarid (16)

10 Oktoober 2009

Põlvakad köitsid albumeid

Täna (kella järgi küll juba eile) oli põlvakatel II kokkusaamine. Viki juhendamisel õppisime albumite köitmist. Üle 4 tunni tõsist tööd ja valmis nad saidki!kaire67, margis, Soer

Anett, kaisu ja Metsamammi

21 albumit

Kokku sai 21 albumit. Mina jäin ka enda omaga täitsa rahule. Esimene album ikkagi! Kodus lisasin veel mõned pärlid paelte otsa. Nüüd tahaks kohe uusi albumeid tegema hakata. Nii et võite arvata, mis siit lähiajal tulema hakkab!

Album

Minu tehtud pildid on näha Flickris.

Silpsolps postitas kell 21:52 - Link - kommentaarid (8)

09 Oktoober 2009

Pihuloom nr.8
Kollane kukk
Viimane! Esialgu aitab. Hiljem on plaanis veel mõned juurde teha. Kõik pihuloomad tikkisin täiesti vabalt - ei joonistanud-märkinud midagi ette. Tuli välja nii nagu tuli. Mustrid on kõik kihnu-mulgi ainelised, aga värvid vabalt valitud. Pihuloomade raamat oli muidugi kõige suurem eeskuju!

Pihukukk

Pihukukk


Loomade kokkutulek vanaema lilleaias

Lubasin küll loomaaeda, aga no ei raatsinud neid armsaid loomakesi puuri pista! Nad otsustasid hoopiski koguneda vanaema lilleaeda. Seal on palju lilli ja vanad õunapuud. Kiisu ja lammas tundsid ennast koduselt. Nad ju seal sündinud! Tiigis ujus kala ja vee kohal põrises kiil. Jänes ja karu olid metsast lärmi peale kohale tulnud! Õhus lendas liblikaid ja kukk istus pesas. Või oli see hoopis kana? Igatahes oli neil lõbus!

Pihuloomade kokkutulek

Pihuloomade kokkutulek

Pihuloomade kokkutulek

Pihuloomade kokkutulek

Üks väike minimaraton võib ju olla ka osa suuremast, seepärast osalen oma kodu- ja metsloomadega ka tikkimismaratonil:Silpsolps postitas kell 11:35 - Link - kommentaarid (27)

08 Oktoober 2009

Pihuloom nr.7
Pruun oinas
Lammas on lammas. Utt on emane lammas. Jäär on isane suguvõimeline lammas. Oinas (murdes päss) on kohitsetud jäär. Tall või voon on lamba poeg. Lihtsalt meeldetuletuseks! Ise olen tegelikult jäär!

Pihuoinas

Pihuoinas

Homme loodan näidata viimast loomakest ja kogu loomaaeda! Täna aga on mu blogil 4. sünnipäev! 4 aastat koos isetegijatega on olnud uskumatult tore aeg. Tavaliselt ei püsi ma ühe asja juures nii pikka aega. Aga käsitöös on nii palju erinevaid võimalusi, et pole üldse võimalik ära tüdineda. Aitäh kõigile, kellelt olen saanud inspiratsiooni ja uusi ideid! Aitäh teile kõigi nende ilusate sõnade eest, mida te olete kommentaaridesse jätnud! Aitäh kõigile külastajatele! Olete alati oodatud siia tagasi!

Silpsolps postitas kell 09:40 - Link - kommentaarid (25)

06 Oktoober 2009

Kuidas ma prossist kaardi tegin

Kui sul on kole kiiresti kaarti vaja ja kodus ei ole ühtegi ja poodi ka enam ei jõua, siis hakkab mõte tööle. Ja siis veel tahaks, et kingisaajal oleks natuke rohkem rõõmu kui üks ümbrikusse pistetud rahatäht. Sellisel juhul võta üks organzast lillepross, mis sul juba varem on valmis tehtud, kinnita see ilusa paela külge ja seo pael kaarditooriku külge. Nii lihtne ongi. Kaardi siseküljele paela vahele mahub kenasti ümbrik rahatähega. Ja teisele poole soojad soovid. Sünnipäevalaps saab prossi hiljem rinda panna. Või kardina külge. Või kuhu iganes kaunistuseks.

Kaart

Silpsolps postitas kell 20:52 - Link - kommentaarid (12)

05 Oktoober 2009

Pihuloom nr.6
Roosa jänku
Nüüd siis on asjalood nii, et tänase päeva loom tuli eile ette ära teha. Ikka selleks, et päevavalguses pildistada saaks. Hommikul tööle minnes on veel hämar, õhtul 5-6 paiku on veel natuke päevavalgust. Varsti pole enam sedagi.

Pihujänku

Pihujänku

Kaks koduloomakest ongi veel jäänud!

Silpsolps postitas kell 16:41 - Link - kommentaarid (8)

04 Oktoober 2009

Pihuloom nr.5
Kiil-Sinitiib
Kommentaarides tuli jutuks tikkimine. Mina tikin jah juba valmis õmmeldud loomale, nii nagu ka raamatus õpetab. Alguses kahtlesin küll, kuidas see välja tuleb, aga asjatu kartus! Väga mugav on täistopitud loomale tikkida. Ei mingit probleemi! Isegi vast lihtsam kui riidetükile tikkimine, sest käes on midagi toekamat, millest kinni hoida ja pärast pole muret, et äkki kusagilt kisub.

Pihukiil

Pihukiil

Silpsolps postitas kell 20:29 - Link - kommentaarid (7)

03 Oktoober 2009

Pihuloom nr.4
Roheline kala
Peale väikest puhkust jätkan taas pihuloomadega. Veel 4 toorikut ootab tikkimist. Seekord siis kala.

Pihukala

Pihukala

Silpsolps postitas kell 07:32 - Link - kommentaarid (13)

02 Oktoober 2009

Käsitöine reis Lätimaale

Täpselt selle sügise esimesel päeval võttis meie Käsitööklubi väike reisiseltskond ette teekonna Lätimaale. Oh, kuidas ma ootasin seda reisi ja ei pidanud pettuma! Sai ju viimati Lätis käidud vähemalt 20 aastat tagasi. On tollest ajast ilusad mälestused ja nüüdsed värsked elamused jäävad ka kindasti pikaks ajaks meelde.
Riia vanalinn on väga ilus. Üks hoone uhkem kui teine.Meie ''giidiks'' oli Linda Rubena. Nii mõnedki mäletavad teda kindlasti Käsitööliidu juubelipidustustelt ''Estonia'' kontserdisaalis. Linda on siis taolise ühenduse juht Lätis, rahvusliku käsitöö ekspert. Sama hästi oskas ta ka iga maja kohta midagi huvitavat rääkida. Ühte käsitöösalongi Senā Klēts, kus ta ka ise kunagi oli töötanud, viis ta meid vaatama Läti rahvarõivaid. Sealt sai kohe neid osta terve komplektina või üksikuid detaile. Või tellida. Meil Eestis vist sellist poodi pole, et lähed sisse ja küsid näiteks Põlva naise kostüümi? Või kus oleks vähemalt väljapanek Eesti erinevate piirkondade rahvarõivastest. Meie igatahes jäime sinna salongi tükiks ajaks imetlema. Kõike muud oli seal ka - kindaid-sokke, vöösid, keraamikat. Läti kaardi kujuline kinnaste väljapanek oli väga vahva.

Esimesel päeval külastasime nukunäitust Riia Mustpeade Majas. Sõna ''nukunäitus'' tõi mulle silme ette erinevad puped, millega väikesed tüdrukud mängivad! Aga võta näpust, ei olnud seal titenukke. Olid rohkem sellised suurte inimeste nukud. Väga huvitavad, omanäolised, kunstnike tehtud nukud. Eestlaste tehtuid oli seal ka.

Õhtul sõitsime Ogresse. Kõigepealt oli meil muidugi vaja ära käia Ogre tehase lõngapoes. Tegelikult oli seal rohkem trikotaa˛tooted ja väike nurgake lõngadega ka. Selle Ogre lõngatootmise kohta saime ikka väga vastukäivaid ütlusi, aga tõsi on see, et haapsalu salli lõnga ma sealt ei saanud ja müüjanna ütles, et valget pole neil ammu enam olnud. Seinal olid küll suured poolid ilusate värviliste lõngadega ja ma peaaegu juba valisin ühe helerohelise endale välja, aga siis selgus, et see polegi peenvillane, vaid hoopis 50:50 akrüüliga pooleks. Sallilõnga oli vaid 4 pooli ja need olid must, tumehall, tumesinine ja veel mingi tume värv. Naised muidugi ostsid sealt ilusaid erinevaid lõngu, mida müüdi tavalistes tokkides ja kerades.
Ogres oli meil kohtumine kohalikus käsitööringis. Uudistasime seal, mida huvitavat lätlased teevad. Kaks ruumi olid täis topitud kangastelgi. Vist igale ringiliikmele teljed! Kangakudumist harrastatakse seal kõvasti. Mulle meeldis üks hästi lai rahvariide vöö, mille muster ei kordu, vaid iga osa on oma kindlate märkidega, milledel on omakorda kindel tähendus.Teise päeva veetsime taas Riias. Dekoratiivkunsti ja -disaini muuseumis külastasime Viktoria ajastu moenäitust. Oh seal oli vaatamist ja imetlemist! Kuidas on võimalik, et naisel on nii peen piht või nii peened sõrmed? Ja missugused peened tikitud pärlitööd! Ma pole nii tillukesi helmeid näinudki, suuremad kui 1 mm nad kindlasti polnud. Kleidid olid muidugi uhked ja kangaga ei koonerdatud.Ühes käsitööettevõttes (Tīnes) käisime. Imetlesime seal Läti kinda- ja sokimustreid. Mu meelest on need kuidagi erksamad ja rõõmsamad kui meie omad. Eks nad ole lõunapoolsem rahvas ka! Aga silma jäi see, et paljud mustrid on eestlastele tuttavad. Ostsin sealt endale randmesoojendajad.Enne kojusõitu käisime veel Lidos. Imeilus oli. Kogu reis. Nüüd tahaks Läti kindaid kuduma hakata! Ja veel palju muud! Ideid on päris palju. Mõned ideed said poolvargsi fotokasse püütud, et ikka meeles püsiks.

Kui te nüüd selle pika jutu jõudsite läbi lugeda, siis on veel võimalus aega raisata piltide vaatamiseks. Neid on päris palju! Näitused said ka suures osas üles pildistatud.

Silpsolps postitas kell 00:23 - Link - kommentaarid (18)

Sina oled 1315621 külastaja! Tule jälle!