Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
29 Oktoober 2008

Pärliuss nr.5 ehk rukkilillekee
Pärliuss nr.5

Pärliuss nr.5


Taas kord üks pärliussikee, oktoobrikuu pruun, sinise lisandiga! Ristisin ta rukkilillekeeks. Selle keega nägin nädal aega vaeva, muidugi mitte pidevalt. Vahepeal panin töö lihtsalt kõrvale laagerduma ja tegelesin muude asjadega. Alustasin lille heegeldamisest ja see oligi see kõige raskem osa. Õnneks olin just läbi lugenud saksa pärliheegelduse foorumi mõned vastavad teemad ja olin ootamatusteks ette valmistunud. Kuna mõnede helmeste augud (eriti need nn. odaotsad ja tilgad näiteks) on üsna teravate servadega, siis pidin ka paar korda lille üles harutama, sest lille kroonlehed olid iirisniidi läbi närinud ja lihtsalt kukkusid küljest ära! Peale paari katsetust ja ahastust otsisin esmalt teise heegelniidi, mingi veneaegse, iirisniidist suurema kera. Teiseks olin saanud saksa foorumist hea nipi, kuidas tamiiliga need kroonlehtede read läbi käia ja kokku tõmmata. Uhh, ometi sain lille valmis! Edasi läks juba lihtsamalt, kuigi veidi pusimist oli ka õienuppudega kee otstes. Tegingi need lõpuks oma äranägemise järgi, sest õpetuse järgi oleks liiga suured saanud. Ja ma ei õmmelnud neid külge, vaid heegeldasin otse ussi edasi. Nupukest alustasin siis 5 helmega ringis: 5-10-15-15-15-10-6- ja edasi tavaliselt 6 ringis. Lille heegeldamiseks on olemas skeem. Selle järgi siis tuleks helmed lükkida niidile, alustades skeemil ülevalt paremalt ja heegeldada, alustades alt vasakust nurgast, k - tähendab tilgakujulisi pärle ja d - odaotsi. Ülejäänud on tavalised seemnehelmed, mina olen kasutanud senini 9/0 suurust. Seekord kulus 1 pakk pronkspruune helmeid ja natuke läbipaistvaid helesiniseid, mis olid mul tellimusega koos kingitusena tulnud. Lisaks veel sinised tilgad, suured odaotsad (6x16mm), paar kellukest otstesse, natuke vaskset ketti, mõned ühendusrõngad ja vaskne kinnis. Pruun iirisniit ka ja lillele osaliselt natuke tugevamat heegelniiti ja tamiili. Lille sees on paberkuulike, pungad on piisavalt väiksed, et niisama vormi hoida. Kee kahe eraldi heegeldatud osa pikkused on ca 30,5 ja 32 cm. Lill on kinnitatud tamiiliga kee külge. Minu eeskujuks oli see kee. Kes neid heegeldatud pärliusse teeb ja pole veel registreerinud end www.perlenhaekeln.de lehele, siis soovitan soojalt. Te leiate sealt terve varanduse! Vähemalt pildid ja skeemid on eestikeelsed ja kui ikka veel aru ei saa, siis võib ju alati minu poole pöörduda!
Nüüd tahaks küll juba midagi villasemat teha!

Silpsolps postitas kell 16:46 - Link - kommentaarid (46)

26 Oktoober 2008

Pulmad!!!

Minu õeke läks sel laupäeval mehele! Ilus väike pulm oli ja pidu toimus Ants Tauli Torupillitalus Valgamaal. Registreerimine muidugimõista nende kodulinnas Viljandis. Selleks ilusaks sündmuseks andsin mina ka oma kätetööga väikse panuse.
Kõigepealt kutsed. Tahtsin teha päris ise, aga päris kiire oli nendega ja ma ei leidnud sobivat materjali. Pika surfamise peale leidsin netist ometi sobiva pildi ja printisin kutsed paberile, pärast kiletasin veel käsitsi. Sama pilt läks ka ümbrikutele. Tundub, et kõigile meeldis!

Pulmakutsed

Pulmakutsed

Järgmisena valmis tiaara. Pole sellist asja varem teinud, jällegi veetsin palju aega internetis surfates ja ideesid otsides. Tegin seda ikka mitu korda ringi ja lisaks veel ühe lihtsa peavõru igaks juhuks, kui see ei peaks sobima. Õde ei tahtnud mingit suurt ''krooni''. Lõpptulemusena oleks võinud küll veidi rohkem püsti hoida, aga nii oli ka ilus.

Tiaara

Lihtne valgetest pärlitest kaelakee oli minu pulmadest veel alles. Viimasel päeval enne pulmi võtsin kätte ja tegin ikka uhkema. Lõpetasin pulmapäeva hommikul kell 5. Nii minulik! Tamiiliga polegi ma varem ehteid teinud, väga mõnus oli teha. Muidugi ei pääsenud seekordki harutamisest, kuna lugesin mustrit algul valesti. Kaelakee skeem on pärit kusagilt hiina lehelt, aga kaarte osa tegin omamoodi, et tiaaraga kokku sobiks. Nii tiaaras kui kaelakees kasutasin siniseid svarovski helmeid, sest pruudil peab ju midagi sinist ka olema!

Kaelakee

Kaelakee

Üks pilt siis pruudist ka minu tehtud ehetega:

Pruut

Meie kaart noorpaarile sai selline tagasihoidlik:Ja selle pika piltiderivi lõpetuseks näitan veel autokaunistust, mis on õe enda kätetöö:

Autokaunistus

Silpsolps postitas kell 22:49 - Link - kommentaarid (20)

21 Oktoober 2008

Pärliuss nr.4 ehk leopardikeeOlen praegu täitsa ehete tegemise lainel! Aega ka parasjagu palju käes. Juba kolmas nädal haiguslehel. Kui jalg ei tööta, siis seda enam lasen kätel käia! Seekord siis taas üks uss, mis algselt pidi küll tulema leopardi moodi, aga praegu tundub rohkem madu olema! Muide, leidsingi, et leopard snake on täitsa olemas! Nii et käsitööd tehes võib vabalt zooloogiat ka õppida!

Pärliuss nr.4

Pärliuss nr.4

Pärliuss nr.4

Materjal: mustad ja matid pruunid ja mahekuldsed seemnehelmed, pruun iirisniit, heegelnõel nr.1,5
Muster: siin

Äkki see sobib värvispektri pruuni alla ka? Ei oska kohe kuidagi ise otsustada...
Lisatud 28. oktoobril 2008: Vist ikka läheb... Päris pruun ikkagi!

Silpsolps postitas kell 16:03 - Link - kommentaarid (12)

19 Oktoober 2008

Liithelmestest kee

Ma sain hakkama! Mul oli ammu liithelme tegemise juhend välja prinditud, aga asja käsilevõtmiseks sain tõuke kui nägin oma silmaga Drex´i kauneid ehteid. Tegelikult polegi üldse keeruline ja kui algus tehtud, siis võib juba ise erinevaid helmeste kooslusi välja mõelda. Mina tegin liithelmed tamiiliga ja suuremale panin veel ühe ümmarguse helme keskele, sest see kippus muidu lössi vajuma... Amazonist sai tellitud ka traadikeerutamise raamat Bead on a wire, sealt siis proovisin teha neid vaskseid keerutatud traathelmeid. Ja tulemus siis selline:

Liithelmestest kee

Liithelmestest kee

Kee pikkus ilma ripatsita on 62 cm ja tagumises osas on rivis läbipaistvad vaskse sisuga helmed. Ise olen jube rahul ja natuke kodus ringi vaadates leidsin sobiva ''mannekeeni'' ka!

Silpsolps postitas kell 11:12 - Link - kommentaarid (12)

18 Oktoober 2008

Pärliuss nr.3

Materjal: punased ja roosad läbipaistvad seemnehelmed, punane iirisniit, heegelnõel nr.1,5

Pärliuss nr.3

Mustrikord: 20 roosat, 2 punast, 4 roosat, 1 punane, 1 roosa, 1 punane, 4 roosat, 2 punast (6 helmest ringis)

Pärliuss nr.3

Nagu pildilt näha, on lehed kinnitatud valmis keele. Tahtmine oli neid küll mustrisse heegeldada ja lehekesed olid mul kõik ülejäänud pärlitega kenasti niidi taha aetud, aga siis selgus, et lehed pööravad ennast risti ja sisseheegeldamiseks oleks vaja teistsuguse auguga lehti. Nagu näiteks siin. Selliseid lehti pole ma meie netipoodides märganud. Kuna niidiga kinnitamine jäi ka kole, siis traatisin lihtsalt lehed ära ja kinnitasin helmeste külge. Päris see pole, mida ma tahtsin, aga asja ajab ära.
Järgmised pärliussi ideed on juba valmis, neid tuleb veel!

Minu esimene kunstitöö

Mainisin siin veidi aega tagasi, et läksin kunstikooli. Nüüd siis esimene katsetus käes! Öeldakse, et esimene vasikas läheb aia taha ja ega ta minul nii oli kah. Tegelikult pidime tegema tahmatrükki (või kuidas seda nimetatigi...), kus tahmaprinteriga või koopiamasinaga kopeeritud pilt siirdatakse savile, aga minul vist polnud õige koopiamasin. Igatahes ahjust välja tulles polnud mu alusel pildist enam haisugi järel! Ega siis ei jäänudki muud üle, kui alus lihtsalt ära värvida. Sellega läks ka natuke nihu, pole ju varem sellist asja teinud. Aga tulemusel pole ju väga vigagi. Kõlbab küll küünlaaluseks või kommitaldrikuks. Ikkagi ise tehtud!

Savist alus

Silpsolps postitas kell 10:14 - Link - kommentaarid (17)

15 Oktoober 2008

Nõelapadjavahetus vol.2Sain just teada, et minu tehtud nõelapadi on ka uue omanikuni jõudnud, nii et võin nüüd oma kätetöö avalikustada. Tegin nõelapadja Piripiigale. Juba algusest peale seda tehes mõlkus mul meeles Punamütsikese korvike! Korvikese heegeldasin kahekordsest linasest niidist. Mustrit proovisin küll nii, küll naa, aga lõpuks leidsin korvile sobiliku mustri raamatust ''Tekstuursed heegelkirjad''. Sang on traadist ja lihtsalt kaks kihti niiti peale keritud. Korvikese kate on käsitöövildist ja rahvuslik motiiv pärit ühest ''Käsitöö'' ajakirjast. Päris lõbus oli vaba käega tikkida ja äkki isegi murran oma lubadust rahvuslikus projektis mitte neid arhailisi motiive kasutada! Kaardi tegin ka ise!

Nõelapadi Piripiigale

Nõelapadi Piripiigale

Nõelapadi Piripiigale

Silpsolps postitas kell 17:02 - Link - kommentaarid (23)

11 Oktoober 2008

Pärlipisik jõudis Põlvasse!

Meie Põlva Käsitööklubi kutsus külla Drex´i ja veel mõned huvilised (ka mõned isetegijad) ja üheskoos püüdsime paotada pärlimaailma ust. Enamus meist tegi seda esmakordselt ja huvi oli üle ootuste suur. Drex muidugi oma imeilusate töödega hullutas ka mitte vähe! Mina ei teinud küll suurt midagi peale pildistamise, seepärast näitangi pilte sellest, millega teised tegelesid.

Pärlipäev

Pärlipäev

Pärlipäev

Pärlipäev

Pärlipäev

Pärlipäev

Pärlipäev


Pilte näeb veel siit. Ja ka Drex´i blogist. Suur aitäh sulle, Drex, et tulid meid pärliusku pöörama! Suur aitäh kõigile, kes nii innukalt asjasse pühendusid! Minul oli küll väga tore päev!

Silpsolps postitas kell 23:34 - Link - kommentaarid (2)

04 Oktoober 2008

Nõelapadjavahetus vol.1


Mina sain täna nõelapadja! Hästi armsa, südamliku ja rõõmsa! Tegijaks yllep. Suur-suur tänu sulle, yllep! Kaart on ka väga kümnesse minusugusele kassihaigele!

Nõelapadjavahetus

Silpsolps postitas kell 18:15 - Link - kommentaarid (7)

Sina oled 1315618 külastaja! Tule jälle!