Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 Oktoober 2007Täna sai minu tehtud mänguasja kätte tsunaami! Mina panin talle nimeks Mää ja päris kahju oli tast lahkuda... Aga eks tuleb minu juurde mõni teine Mää. Ma tean, kuidas nad paljunevad! Siit sain teada!Tore tegemine oli! Mänguasjadega on selline lugu, et nad ju lausa elavad su käte vahel. Ärkavad elule ja sina aitad neil sündida. Kampsunile või sokipaarile ju nii väga ei ütle: ''Noh, näita, mis nägu sa oled!''


Silpsolps postitas kell 19:39 - Link - kommentaarid (12)

23 Oktoober 2007Nii, jälle sain paki! Ja jälle sniffilt! Sniffilt tuli ka eelmine, mänguasjavahetuse pakk. Mõlemad superlux pakid ja mulle palju rõõmu toonud! No täitsa selline tunne, et juba jõulud käes! Kuna õues on juba varakult pime ja päevavalgusega enam kodus olla ei saagi, siis pildid tulid nii nagu tulid. Alustame siis algusest! Ümbrikus oli 4 pakikest ja 5 kaarti! Kõik kaardid mitme paelaga suletud. Kuna ma esimesele pihkusattunud kaardile niisama lihtsalt ligi ei pääsenud, siis võtsin teise - see osutus õigeks ja sisaldas edasisi juhiseid. Koukisin kogu kraami maksiümbrikust välja. Selline pilt avanes:See tumekollane on juhtnööridega. Seal oli kirjas, et järgmisena võib avada pruuni kaardiga paki. Nonii, sokid!!!Nüüd tuli lahti pakkida kollase kaardiga karbike. Jälle sokid! Kui varba otsa ei mahu, siis riputa näiteks autosse! Ehhee! Kuna meil autot pole, siis see oli ainus asi, millega sniff puusse pani... Aga leian kindlasti auto asemel mingi erilise koha! Nii nunnud sokid ju, kastaneid ka puha täis:Veel üks kirsipunase kaardiga pakk. Sussid! Et kui veel külm peaks olema... Hästi ilusate värvidega sussid:Lõpuks jäi valge kaardiga heegeldatud kompsuke. Seal oli valge pärl, ikka sooja saamiseks ja külmetusest hoidumiseks:Huh, saigi kõik avatud! Päris tükk aega oli pusimist, sõlmede harutamist ja põnevust muidugi eelkõige! Aitähh, sniff!!! ''Päris'' sokkidest tegin veel mõned pildid, et sniff ikka näeks kui parajad sokid ta mulle tegi! Nagu oleks kohe salaja mõõtmas käinud. Ja soojad on nad ka. Ja ilusad!!!

Silpsolps postitas kell 23:47 - Link - kommentaarid (13)

20 Oktoober 2007

Molly Ringwald

Vest oli valmis juba eelmisel nädalal, täna said siis pildid ka tehtud. Kududa oli mõnus, kuigi kuni kokkuõmblemiseni kahtlesin, kas vest äkki väike pole. Soonik pettis vist ära. Minu Molly sai siis selline:Teiste tehtud vestid, mustri ja arutelud leiab foorumist Molly Ringwaldi kooskudumise teema alt. Originaal pärit ajakirjast Knitscene Fall 2006. Mina kudusin jämedamast lõngast, ALIZE Pure Wool Cashmira, nr 3,5 varrastega. Alustasin muidugi ilma proovilapita ja seetõttu pidin kolm korda alustama! Algul võtsin keskmise suuruse, siis number väiksema ja lõpuks kõige väiksema. Alustasin siis 95 silmaga. Alumises servas jätsin ära aukuderea. Muidu läks pihaosa mustri järgi. Enne ülemisi krookeid kudusin veel ilma kasvatamata 6 rida pikkuseks juurde. Kroogete juures rakendasin Muhvi meetodit: kudusin krooked reljeefsemad. Proovisin ka originaalvarianti, aga jah, siis nagu krookeid eriti näha polnudki. Varrukad kudusin ka täpselt esiosa kroogete mustri järgi. Pildi peal küll krookeid eriti näha pole, kuna lõng on kirju, tegelikult on nad ikka olemas. Siit pildilt ehk seletab midagi. Pean mainima, et ma pole kaua aega ühtki asja nii suure õhinaga teinud kui seda vesti ja tulemusega olen üsna rahul. Vaid mõned pisiasjad, mis oleks võinud veidi paremini olla, näiteks tunduvalt ilusam oleks ringvarrastega kootud pihaosa.

Silpsolps postitas kell 14:08 - Link - kommentaarid (6)

16 Oktoober 2007

Looduse värvid

Täna näitan teistmoodi käsitööd, õigemini parema käe tööd hiirega! Kuna olen juba nädalpäevi kodus haiguslehel olnud ja jaksu midagi suuremat teha ei ole, siis nokitsesin niisama arvutis. Täna sirvisin lapitöö blogisid ja leidsin selle! Minul Photoshop´i ei ole, aga Gimp on ja hakkasin ka katsetama seda värvidemängu. Ma Gimp´i eriti ei tunne, aga lõpuks sain ikka hakkama! Päris tore tegevus! Neid värvitriipe saab kasutada kus iganes käsitöös. Muidugi on peale lihtsate triipude võimalik arvutiprogrammidega teha ka keerulisemaid mustreid. Kunstnik Dan Olfe paistabki olevat selle idee autor. Siin ka tema koduleht. Minu tänased katsetused siis sellised:Paar päeva olen ka blogi putitanud. Tänu timpsule sain oma blogi laiuse liikuvaks. Avaldage palun ka arvamust, kas sellised suuremad pildid on OK või peaks vana suuruse juurde jääma. Mul endal on nüüd 19'' kuvar ja pole probleeme. Kas väiksema kuvari korral on midagi häirivat, peab blogi kerima vms...
Uuendatud 23:48 Muutsin pildid tagasi väiksemaks, nagu oli eelnevaltki.

Molly Ringwald vest on ka terve nädala juba valmis, aga pole must olnud pildistajat ega modelli. Nüüd küll tervis juba päris hea ja ehk saab paari päeva jooksul mingi pildi ka tehtud.

Silpsolps postitas kell 18:20 - Link - kommentaarid (17)

08 Oktoober 2007

Palju õnne...

...soovin oma blogile tänasel 2. sünnipäeval! Just parasjagu selline iga, kus ollakse juba kindlalt kahe jalaga maa peal. Mõnikord tuleb ette puterdamist, aga lutti pole enam vaja! Käsitöömaailmas on nii palju huvitavat avastada ja kohe kõike tahaks ise ka järele proovida!

Veel mõni aeg tagasi olin kindel, et enne uut asja ette ei võta, kui vana lõpetatud... Seegi aeg läks üle, sest siis ei saanud enam midagi uut alustatud! Nüüd on kõik kohad pooleliolevaid asju täis ja aeg-ajalt saab ikka midagi valmis ka. Kogusin pildile kokku mõned asjad, mis hinge peal. Nagu näha, mõni asi veel alustamatagi! Las siis olla siin mulle meeldetuletuseks! Ja neid on veel...Aitäh teile, kallid sõbrad, kes te olete mind innustanud ja inspireerinud!

Silpsolps postitas kell 19:23 - Link - kommentaarid (23)

05 Oktoober 2007

Leid raamatupoest ja Molly Ringwald

Käisin täna Tartus ja uurisin uusi käsitööraamatuid. Neid ilmub viimasel ajal nagu seeni pärast vihma! Viimati sai ostetud Kirglik lapitöö. Järgmiseks plaanis osta Heegeldatud äärised ja kaunistused. Seal oli täitsa huvitavaid asju sees. Aga täna sattusin sirvima rahvariideraamatuid ja ostsin hoopis Eesti vööd:Peaaegu aasta tagasi tegin siia blogisse ühe postituse vanast rahvariidevööst, millest ema mulle lapsena seeliku ja vesti õmbles. Nüüd ma lõpuks leidsin infot selle vöö kohta just sellest täna ostetud raamatust: tegu on Rõngu 19.saj. keskpaiga vööga. Kamlottvöö on ca 25-30 cm laiune ja kuni 3m pikkune. On teateid, et teda kanti kosja minnes ja kirikus käies, ta oli peigmehe pulmavööks veel 1879.a. Samuti uhkeldasid temaga harjuskid ja linakaupmehed. Tuleb välja, et selliseid vöösid kandsid mehed! Nüüd vaja edasi uurimistööd teha, kuidas selline vöö meie perre sattus!

Veel sai Tartust ostetud G-B Jil kirjut lõnga talvise komplekti jaoks (müts-sall-kindad). Panin end ka Molly Ringwaldi kudujate nimekirja:Aga eile käisin metsas, kah fotokaga seenel!

Silpsolps postitas kell 19:33 - Link - kommentaarid (1)

03 Oktoober 2007Minu jaoks siis see projekt sedakorda lõppenud. Täna sai minu paki Liiisu, kes oma blogis sellest ka juba kirjutanud. Vaja ikka oma blogisse ka jälg jätta, nii et mõned minupoolsed pildid siis ka:

Sall on kootud Vogue Emmebi lõngast nr 4,5 varrastega, lokkiv serv 3,5-ga. Lõnga kulus 1 tokk ja natuke teisest tokist. Õpetus pärit siit (pdf-fail!). Otsad tegin isemoodi, kuna mulle tundus, et jäi nagu lõpetamata mulje... Lihtsalt õmblesin pikad volangisabad keskele kokku. Samast lõngast sai tehtud veel pross, milleks inspiratsiooni sain Ehteraamatust. Kaart on ka isetehtud - trükitud!

Silpsolps postitas kell 14:00 - Link - kommentaarid (10)

Sina oled 1319616 külastaja! Tule jälle!