Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
29 November 2011

Belgia peidetud piste ja karbi disainimine

Selline kursus toimus meie kandis, Himmaste seltsingus Nobedad Näpud. Õnnestus minulgi osaleda. Loomulikult oli meid õpetama tulnud Viki! Sain selgeks järjekordse köitmistehnika. Viki rääkis, et seda tehnikat kasutati juba 16.sajandil ürikute kokkuköitmiseks. Tänapäeval on ideaalne näiteks ajakirjade kokkuköitmiseks. Aga ka sellise armsa A5 formaadis märkmiku valmistamiseks:

Belgia peidetud piste

Belgia peidetud piste

Teiseks valmis karp. Kui märkmiku kaanepaberit valisin hoolikalt ja kaua, siis karbi puhul polnud valikuga üldse probleemi! Tundub, et samas stiilis karpe peab veel juurde tegema! Selle karbi mõõdud on 10x10x10 cm.

Karp

Karp

Veel veidi pilte pühapäevasest kursusest.

SatsisallMa olin üks neist vähestest, kes arvas kaljukindlalt, et ei hakka kunagi satsisalli kuduma! Siin ma nüüd siis olen! Ei saanud kiusatusest võitu ja järjest enam süvenes minus tahtmine üks sallike ikka ära proovida. Lõnga otsisin kaua ja põhjalikult. Kaalutlesin iga lõngaleti juures, kus taolisi lõngu müüdi ja valisin rohelisi toone! Kuni leidsin selle lõnga - pruunikas-punakad-oran˛ikad toonid, harmoneeruvad hästi mu juustega, aga ma pole kindel, kas ma ise seda salli kandma hakkan! Pildid ei tahtnud sugugi välja tulla, jälle on see pime aeg, kus pildistamisega on raskusi. Sall on juba 3 nädalat valmis, mitu fotosessiooni tehtud, aga ikka ei saanud õigeid värve pildile. Lõpuks siiski õnnestus - oli vaba päev ja valgust ka!

Satsisall

Satsisall

Lõng on Schachenmayr smc Frilly. Samalt lingilt saab alla laadida ka piltidega kudumisõpetuse. Saksakeelne kudumisõpetus on ka lõngavöö siseküljel. Kuigi kudumine tundub imelihtne, tekkis mul ikka mõni küsimus ja vaatasin YouTube´ist posu videosid läbi enne kuduma asumist. Leidsin ühe nipi, mida ka kasutasin. Kõigepealt triikisin paela sirgeks ja siis kerisin raamatu peale. Kududes oli lihtne pärast lõnga järjest lahti lapata ja lõng ei läinud keerdu. Sall sai ca 130 cm pikk ja lõnga kulus 1 tokk.

Luban, et satsisalle ma rohkem ei tee!

Silpsolps postitas kell 19:06 - Link - kommentaarid (20)

14 November 2011

Vaselised

Lühidalt öeldes on tegu pronksspiraalidega, mida kasutati muinasajal rõivaste kaunistamiseks. Eestis ehiti nendega naiste sõbasid, põllesid ja peakatteid ja vähemal määral ka meeste ja laste rõivaid. Vaselistest on kirjutatud ajakirjas Käsitöö Sügis 2008. Seal on ka mõned õpetused. Meie foorumis on samuti vaseliste teemal arutletud.

Ühel näputööliste kokkusaamisel sain minagi selle asja ära proovida. Osa traati keerutasin käsitsi, osa trelliga. Traat oli mul seekord kuldne ja jämedusega 0,4. Tegime võtmehoidja külge detaili Siksälä peapärjast. See traadikeerutamine hakkas mulle päris meeldima!

Vaselised

Silpsolps postitas kell 18:53 - Link - kommentaarid (7)

12 November 2011

Öökullimütsid

Mõne asjaga läheb ikka väga kaua aega! Pea aastase ootamise järel sai mu õde lõpuks oma mütsi! Alguses oli see müts, mis sai liiga väike. Siis oli vahepeal veel üks roheline öökullimüts, mis ei sobinud hästi värvi poolest ja arvatavasti läheb kerra tagasi.

Seda mütsi alustasin vast kunagi aasta algul. Täna lõpetasin!

Öökullimüts

Öökullimüts

Lõng on seekord tundmatu vanadest varudest + Baronesse mohair (50% Polyacryl, 50% Mohair).
Vardad 4,5.
Muster siin.

Lisatud hiljem:
Esimene müts sai peale pikka ootamist endale kaaslase. Lisaks sellele mütsile telliti veel teinegi samasugune ja nüüd peaksid nad koos kenasti kaunistama kaksikutest tüdrukute päid!

Öökullimütsid

Silpsolps postitas kell 22:32 - Link - kommentaarid (22)

06 November 2011

Kingitus emale

Täna (kella vaadates juba eile) oli mu ema sünnipäev! Mõtlesin üsna kaua, peaaegu viimase minutini, mida küll kingituseks teha. Lõpuks jäin pidama vilditud ehtekarbi juurde. Tuletasin foorumist meelde, kuidas viltimine käis ja pistsin pesumasinasse kohe 3 karpi korraga. Oma esimese ja seni ainsa karbi viltisin ma ju käsitsi! Lugesin karbiviltimise teema uuesti läbi ja panin kõrva taha mõned tarkade inimeste soovitused - pesumasinale aitab 40 kraadisest programmist ja enne käsitsi mingit eeltööd ka ei teinud. Lihtsalt suka sisse ja masinasse. Kaks karpi jäävad ootama kaunistamist.

Ehtekarp

Selle laeka sees oli vormiks võikarp. Seest mul pilti ei saanud, aga sisu on roosa. Ümber villa mähkisin risti-rästi veel sama tooni heiet. Rohkem aega kulus tikkimisele, õigemini väljamõtlemisele, kuidas karp kaunistada. Mõtteid oli erinevaid. Proovisin rokokoo roose tikkida. No ei tule nii ilusad kui Katjal! Sättisin siidililli karbi peale - ei olnud õige asi. Õige ja oma leidsin Paeltikandi piiblit sirvides. Emale meeldis ka väga!

Ehtekarp

Silpsolps postitas kell 22:19 - Link - kommentaarid (25)

Sina oled 1316453 külastaja! Tule jälle!