Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 November 2010

Juubelikaart

Üle tüki aja jätkan jälle kaarditeemal, aga seekordne kaart läks kingituseks ämmale, kellel täna on juubel! 3-D materjal ja kaardi idee on pärit ajakirjast Kreativ mit Karten. Aega läks, aga asja sai! Aukude torkimine, tikkimine, detailide väljalõikamine ja kaardi kokkupanek võttis kõigest kolm tundi aega!

3-D kaart

3-D kaart

Silpsolps postitas kell 20:13 - Link - kommentaarid (10)

14 November 2010

Jõulukaardid

Nii vara pole ma veel kunagi jõulukaarte teinud. Tavaliselt teen asju ikka viimasel minutil. Või siis peale viimast minutit! Siis kui ''õige tunne'' käes on. Seekord tegime Käsitööklubis jõulukaarte ja saigi kodus ka veel mõned juurde tehtud.

Esimene kaart on 3-D. See materjal on pärit Soomest.

Kaart

Teise on isetegija jõulukaart. Mul oli täpselt selline ribake isetegija triibukangast ja see sai ära kasutatud.

Kaart

Ja veel kaks kaarti sinistes toonides. Kasutatud vanu kaarte. Neil on samuti kahepoolse teibiga tekitatud 3-D efekt.

Kaart

Kaart

Veelkord kõik kaardid koos:

Jõulukaardid

Silpsolps postitas kell 07:51 - Link - kommentaarid (19)

13 November 2010

Sokid

Soktoober juba ammugi läbi, jõudsin lõpuks valmis oma mehele sünnipäevaks mõeldud sokid, peaaegu kuuajase hilinemisega!

Sokid mehele

Sokid mehele

Sokid on kootud erinevatest lõngajääkidest 2,5 varrastega, 15 silma vardal. Muster pärit ''Suurest sokiraamatust''. Sääreosa on kootud raamatu järgi, edasi kombineeritud nii, kuis lõngadest välja tuli. Ma juba eelmine kord mainisin, et mehel on üpris peened sääred ja seetõttu saigi kootud mustriline sääreosa. See ei veni välja. Pöiaosa väike üleminekumuster peale kanda on kootud nr.3 varrastega, edasi jälle lõpuni 2,5. Kanna kudusin seekord tintsiku õpetuse järgi. Mustri ülemineku (ehk rea alguse) jätsin sääre siseküljele, pöiaosal aga talla alla. Seetõttu oli veidi mõtlemist, et saaks ikka parema ja vasaku jala sokk! Ja suurus on neil sokkidel 46!

Ma võitsin!

Tavaliselt mul õnnemängudes ja loosimistel ei vea. No kohe üldse mitte! Aga seekord tegi Rees oma blogis viktoriini ja oh õnne, mul õnnestus võita Haapsalu salli jagu lõnga! Olen nii üliõnnelik selle üle! Lõng on juba käes ja ootab salliks saamist! Seda aga arvatavasti uuel aastal.

Mis puutub viktoriinidesse, siis juba kooliajal ma võitsin neid ja sain igasuguseid auhindu. Meenub kohe inglise keele viktoriin ja ajalehes ''Säde'' korraldatud koerte viktoriin. Olin tol ajal hull koertearmastaja, nüüd olen koerad kasside vastu välja vahetanud! Nii nagu ka inglise keele saksa keele vastu. Ja siis, kui ilmusid esimesed ristsõnad, sain ma aeg-ajalt jälle esemelisi auhindu, mitte kunagi raha! Nii et, inimesed, korraldage viktoriine, siis on mul ka võimalus võita!

Silpsolps postitas kell 17:57 - Link - kommentaarid (23)

09 November 2010

Märkmikud

Täna sain valmis ka oma teise märkmiku ja näitan nüüd mõlemad ette. Esimene märkmik on paeltele õmmeldud. Kasutasin puuvillast Põlva triiburiiet. Märkmik läks kohe soojalt emale sünnipäevaks!

Paeltele õmmeldud märkmik

Paeltele õmmeldud märkmik

Teine märkmik on Long stitch binding ja see on nüüd küll täitsa Viki järgi tehtud! Köitmiseks kasutasin värviüleminekuga heegelniiti. Kaante sisekülgedele kleepisin sinise tugevama paberi. Märkmik käib kinni takjapaelaga, see on kaante külge kleebitud. Ja peal on kaunistuseks suur nööp. Nööbi peale liimisin pitsiriide ja värvisin üle akrüülvärvidega.

Long stitch binding

Long stitch binding

Mõlemad märkmikud on A6 formaadis ehk postkaardisuurused.

Silpsolps postitas kell 20:24 - Link - kommentaarid (17)

07 November 2010

Põlvakad köitsid märkmikke

Eile oli meil pikk ja põnev kursus Viki juhendamisel. Suur-suur tänu Vikile! Eelmisel aastal õpetas ta meile jaapani köidet, nüüd oli meil kavas Long stitch binding ja paeltele õmmeldud märkmik. Tegime kohe kaks märkmikku korraga!
Pilte polnudki aega väga teha, aga mõned siiski:Üks väike mosaiik ka tehtud töödest, niipalju kui neid pildile sain. Klikkides näeb suuremalt:Pilte näeb veel siit.

Oma märkmikke näitan lähemalt hiljem. Ühega on tarvis veel midagi ette võtta. Üks sai juba eile emale sünnipäevaks kingitud! Läksin ju kohe koosolemiselt ema sünnipäevale, jõudsin kodus veel 5 minutiga kaardi ka valmis teha:

Kaart

Silpsolps postitas kell 08:19 - Link - kommentaarid (6)

Sina oled 1316057 külastaja! Tule jälle!