Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
29 November 2009

KaisukiisudProjekti ''Põlvakate heategu'' raames võtsin oma hoole alla neli 4-5 aastast last. Kollase-valgetriibulised imepehmed kiisud on heegeldatud Sirdar Snowflake lõngast ja need on tüdrukutele. Poiste kirjude kiisude põhilõngaks on Caprice Color.

Kaisukiisud

Kaisukiisud


Lainepapist lilledega kaart

Sirvisin täna Selveris üht toredat laste meisterdamise raamatut. Koju jõudes tegin kohe ühe kaardi valmis, et hea idee meelest ei läheks. Hästi lihtne ja kiiresti saab valmis!

Kaart

Silpsolps postitas kell 22:17 - Link - kommentaarid (18)

26 November 2009

Kaardid

Eile oli meil Käsitööklubis järjekordne kokkusaamine ja seekord meisterdasime jõulukaarte. Mina tegin kokku 3 kaarti. Esimene sai kõige ilusam: tumesinisel taustal hõbedased detailid.

Jõulukaart

Teine polnud planeeritud, aga tahtsin proovida Annel kaasas olnud lõikurit, millega ilusat pitsilist serva teha saab. Kaardi peale tahtsin veel midagi (valget) lisada, aga senini pole ühtki head ideed pähe tulnud.

Jõulukaart

Ja kolmas - liivakaart kuivatatud taimedega - valmis ka Anne juhendamisel.

Kaart

Meie eilseid tegemisi ja Anne ilusaid kaarte saab näha Käsitööklubi albumis.

Silpsolps postitas kell 22:50 - Link - kommentaarid (12)

20 November 2009

Kõlavöö katsetus

Näitan nüüd teile ka viimasel põlvakate kokkusaamisel õpitud kõlavööd. Vööks teda päris nimetada ei saa - pikkust sai sel esimesel proovitööl 72 cm. Algus tuli laiem, siis sain natuke õpetust ja ülejäänu tuli juba enam-vähem ühtlane. Selle laiema otsa harutasin pärast ära. Kindlasti läheb see vööjupike kasutusse, kas kotisangana või mõtlen midagi muud välja. Head ideed kõlavööde kasutusaladest on teretulnud! Kõladega kudumine hakkas mulle kohe väga meeldima ja tahan edaspidigi sellega tegeleda. Kõigepealt aga pean endale kõlad hankima, selle vöö tegin ämma kõladega.

Esimene kõlavöö katsetus

Esimene kõlavöö katsetus

Kuna ma ise olen alati fotograafi rollis, siis tänu tintsikule, saan näidata ka paari pilti endast meie kõlavöö kursuselt! Kusjuures vähemalt 3 inimest märkisid ära, et mu vöö on riietusega sama värvi! See polnud mul küll plaanis ja märkasin oma suureks imestuseks, et ongi nii! Ju siis täiesti intuitiivselt valisin paljude lõngade hulgast, mis mul kaasa olid, just need ''oma'' värvid!

tintsiku fotod:

Silpsolps postitas kell 14:10 - Link - kommentaarid (6)

16 November 2009

Nukk ManniVot minu keel tõrgub oma Mannit kaltsunukuks nimetamast, kuigi tegin ta küll kõikvõimalikest jääkidest! Alguses oli mul plaanis teha ilus suur kaltsunukk, aga netist ideid otsides jäi silma hoopis Fancy Nancy lõige. Täpselt õpetuse järgi ei teinud. Pea sisse ei pannud pallikest ega keha sisse mingit ora. Liiva asemel täitsin pool kehaosa tatratanguga. See aitab nukul kenasti istuda. Ülejäänud osad on täidetud villaga. Seelik on paelast ja jalad trikotaažist, samuti pluus. Kehaosad kahekordsest õhukesest stretšist. Roosade salkudega juuksed on kunstkarusnaha jääkidest. Silmad ja suu tikitud tavalise rulliniidiga. Ja nii see Manni valmis saigi!

Nukk

Nukk

Nukk

Nukk

Nukk

Nukk

Manni pikkust on raske mõõta! Istuvas asendis ca 30 cm. Lõige on välja prinditud täpselt nii nagu ta A4 paberile mahtus. Midagi ei suurendanud. Päris armas nukk tuli välja, aga triibulistes põlvikutes jalad meeldivad mulle ikka kõige rohkem!

Silpsolps postitas kell 00:42 - Link - kommentaarid (39)

14 November 2009

Põlvakad õppisid vöökudumist

Üks väga töine päev on seljataha jäänud. Põlvakad said taas kokku ja mõned tartukad olid ka platsis! Ühes toas käis kõladega kudumise, teises toas kirivöö kursus. Ja siis olid meil veel mõned pealtvaatajad-kohvikeetjad ja taustaheegeldaja! Väga mõnus ja kodune õhkkond. Mina igatahes ootan juba järgmist kokkusaamist!

rylee15, Remike, tintsik, Virmaline, õpetaja Ester

Triine, õpetaja skipper ja MetsamammiTriine vööteljed

Kuna ma kirivööd olen juba natuke õppinud, siis seekord proovisin kõlavööd kududa. Ja nüüd mul siis järjekordselt uus ''haigus'' juures! Lausa nii hull lugu, et peab endale ka vööteljed ostma. Oma katsetusest mul pilti polegi. Teen siis, kui valmis saan oma vööjupi. Teised pildid on siin.

Põlvakad, kes tahtsid tellida vöötelgesid, pange ennast meie kokkusaamise teemas nimekirja!

Silpsolps postitas kell 23:19 - Link - kommentaarid (8)

09 November 2009

Emale juubeliks

Nädalavahetusel tähistasime ema juubelit. Mul oli juba tükk aega plaanis emale üks raamat meisterdada. Aga mis teemal? Pika mõtlemise peale turgatas pähe - aiaraamat! Mis sobiks aiapidajale veel enam! Mu ema teab vist küll kõikide lillede-taimede nimesid ja sorte, mis tal aias kasvavad. Sama põhjalik, kui minagi! Või noh, tegelikult vastupidi! Raamatusse sai kujundatud ja välja prinditud tiitelleht, järgmise aasta kalender, 44 joonitud lehte väikeste pidikestega nurgas ja 13 paksemast paberist lehte fotodega ema aiast. Peal on kangas, atlaspael ja samast paelast roosid. Roosidega oli selline lugu, et mul olid kunagi ostetud valged roosid. Kinnitasin need albumile, aga siis vaatasin, et ei sobi kohe üldse. Mis nüüd saab? Võtsin ühe paelajupi, hakkasin katsetama ja tulid täitsa samasuguse roosid välja nagu poe omadki! Justkui kogemata uus oskus omandatud! Nüüd ei pea enam ühtki roosi ostma. Plastmassist lillekujulised helmed tellisin kunagi ammu Helmehaldjast. Nüüd leidsin ka neile rakendust. Aga nüüd siis pildid:

Märkmik

Märkmik

Märkmik

Ema aiaraamat

Kaardi tegin ka. 3-D kaardimaterjal on pärit ajakirjast Kreativ mit Karten, mida ma tellisin mõned aastad tagasi.

Kaart emale

Kaart emale

Silpsolps postitas kell 00:12 - Link - kommentaarid (32)

04 November 2009

Salvrätitehnikas laastumaal

Eile õppisime käsitööklubis salvrätitehnikat. Aasta tagasi katsetasin ka sama tehnikat, aga tookord spetsiaalse salvrätilakiga lõuendile. Nüüd tegime PVA liimiga ja laastule. Akrüülvärvid lisaks. Minu pilt sai küll värvidega nii kaetud, et salvrätikut pole praktiliselt nähagi! Arenguruumi on veel küllaga... Ise väga rahule ei jäänud.

Salvrätitehnikas laastumaal

Põlvakate heategu

Kuna ma tean, et paljud isetegijad ei käigi eriti foorumit lugemas (aga minu blogi küll!), siis kutsun ka siin põlvakaid üles abistama abivajajaid ja tegema rõõmu neile, kel ehk mõnikord ei lähe nii hästi kui meil. Meil on siis foorumis päevakorral projekt: Põlvakate heategu. Üks väike isetehtud kingitus lapsele jõulupakki. Lähemalt saab juba lugeda foorumist. Kui keegi soovib kampa lüüa, andke teada! Ka mulle võib kirjutada!Silpsolps postitas kell 21:04 - Link - kommentaarid (7)

Sina oled 1320318 külastaja! Tule jälle!