Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 November 2008

Pärlitest jõuluehted

Küll mina salamisi jälgisin tartukate kokkusaamise teemat ja mõtlesin ka minna pärlitest jõuluehteid valmistama. Aga teine üritus tuli vahele ja pidin ise pusima hakkama. Proovisin mõningaid võtteid raamatust Tähesära. Kinkisin need täna ämmale sünnipäevaks ja 1.advendiks. Soovin kõigile blogilugejaile samuti ilusat advendiaja algust!

Pärlitest jõuluehted

Pärlitest jõuluehted

Pärlitest jõuluehted

Pärlitest jõuluehted

Silpsolps postitas kell 18:12 - Link - kommentaarid (12)

29 November 2008

Esimene advendiingel ja veel muudkiOlen juba mitu head aastat mõelnud lumehelbeid heegeldada, aga kuidagi pole jõudnud niikaugele. Nüüd ingliprojektiga koos otsustasin asja käsile võtta. Teen igaks advendiks vajaliku arvu ingleid ja veel lisaks lumehelbeid ja muid heegeldatud jõulukaunistusi kuuse külge riputamiseks. Jõuluks peaks siis uhke valgeis ehteis kuusk mu toas seisma! Ingli heegeldasin Susa õpetuse järgi. Lisaks siis veel 3 lumehelvest (ajakirjast ''Minu käsitööd'' 12/2006) ja 4 kellukest. Kellukesed pärit siit ja muster järgmisel pildil parempoolne.

Heegeldatud jõulukaunistused

Ingel

Kellukesed ja lumehelbed

Kellukesed


Siidimaalimine

Täna saime kokku ka käsitööklubi rahvaga ja proovisime siidimaali erinevaid võimalusi. Esiteks katsetasime siin foorumis juba tuntud joogikõrtega värvimist. See proov õnnestus mul hästi. Esimesel pildil on mu riidetükike veel märjalt, teisel juba kuivalt (minu oma parempoolne). Kolmandal pildil on näha suuremat katsetust, mis esialgu tundus küll kena ja värvikirev, aga lõpuks ebaõnnestus. Arvatavasti sai värvi liiga palju, see segunes ja tulemus oli ebamäärast värvi tume riidetükk. Pealegi ei olnud aega värvil ära kuivada lasta. Lõpptulemust ma ei pildistanudki, aga ega seegi riidetükk prügikasti ei lähe. Ideed on juba olemas ja varsti näitan teile kuidas s...st siidi tehakse!

Kõrtega värvimine

Kõrtega värvimine

Siidimaali katsetused

Silpsolps postitas kell 18:55 - Link - kommentaarid (11)

25 November 2008

Küünlad, küünlad!!!

Mitte küll isetehtud. Täna käisin hoopis küünlanäitusel. Ei viitsinud küll hästi minna, aga sättisin siiski sammud kultuurikeskuse poole ja ei kahetse! Oma silmaga on ikka midagi hoopis muud näha kui pildilt vaadata. Eesti linnade küünlad on valmistatud Võhmas. Kokku 47 küünalt, mis on paigutatud Eesti kaardile. Iga küünal 10 kilo ja meeter kõrge. Maakonnakeskused on kõrgemale tõstetud. Kel huvi, saab lisa lugeda Gift Line´i lehelt. Põlvas on näitus avatud veel homme (kolmapäeval) ja nädalalõpus saab neid näha Jõgeval. Mina muidugi klõpsutasin rea pilte, et teilegi seda ilu näidata ja ehk heal juhul leiate oma linna ka üles! Kõiki pilte saab näha siit.

Küünlanäitus

Küünlanäitus

Küünlanäitus

Küünlanäitus

Silpsolps postitas kell 21:45 - Link - kommentaarid (13)

15 November 2008

Käsitööpäev Põlvas

Kevadel sai käidud käsitööpäeval Viljandis, seekord siis toodi kaup koju kätte! Läksin kindla eesmärgiga mitte midagi osta, aga ega päris ikka ei õnnestunud! Ühed seemnehelmed ja PowerNylon helmeniit leidsid tee mu kotti. Lõngade juures suutsin küll südame kõvaks teha, kuigi nii mõnigi tokk tahtis vägisi minuga kaasa tulla!
Tore oli näha tuttavaid. Mõned omakandi isetegijad ja kriuks2, keda ma esiotsa ei tahtnud ära tunda, aga kes õnneks minu ära tundis! Ta õpetas lille- ja lapikudumist:

Käsitööpäev Põlvas

Väga hea õpetaja oli, kuigi ma vaatasin vaid kõrvalt:

Käsitööpäev Põlvas

Ja see näidis oli vist kriuks2 tädi tehtud, kui ma ei eksi:

Käsitööpäev Põlvas


Minu lubadus mitte midagi osta oli tingitud sellest, et olen juba 1,5 kuud kodus haiguslehel istunud. Lihtsalt ühel päeval lõi valu jalga ja nii ma siis lonkasin siin selle aja. Nüüd siis ostsin korralikud ortopeedilised jalanõud töötamiseks ja esmaspäevast üritan jälle raha teenima hakata. Loodetavasti õnnestub. Jala ristvõlv olla ära vajunud. Peale selle ootab detsembris ees veel jalgade süvaveenide uuring ja vot seda tulemust ma kohe kardan teada saada! Hea siiski, et lõpuks ometi midagi uuritakse!

Lõpuks ka veel üks hea uudis - olen nüüd Ravelry liige. Mõned on mind sealt juba leidnud!

Silpsolps postitas kell 20:52 - Link - kommentaarid (2)

10 November 2008

KirikindadKui eelmisel korral jõudsin valmis ühe kinda, siis seekord sain kahega hakkama! Algul oli küll hoopis mütsi idee, aga siis leidsin ajakirjast Käsitöö Talv 2007 kaunid kihnukirja kudumid. Tükk aega pusisin kahevärvilist kihnu vitsa ülesloomist, kuni lõpuks sain pihta - sellesama ajakirja joonise järgi. Kudumi keskele olen seda teinud, aga algusse mitte. Randmeosa sai päris pikk, kuigi ma isegi harutasin seda tublisti lühemaks. Eks selle pikkuse tingis mu üsna jäme lõng: Jil Color (100% Schurwolle). Lisaks on üks tundmatu päritolu ja koostisega hele rohekas lõng. Neid kumbagi kulus täpselt 1 tokk + natuke sinist randmeosas. Vardad valisin seekord nr.2 ehk siis hoopis peenemad kui lõng nõudis. Poleks ju muidu saanud mingit korralikku mustrit kasutada. Mustrit hakkasin alles siis otsima, kui üks randmeosa valmis. Mõtlesin, et äkki ma ei jõuagi randmesoojendajatest kaugemale! Aga näe, jõudsin! Jõudsin isegi Eestimaa ühest otsast teise - Kihnust Setumaale, üsna kodu ligidale! Labakinda osa setu muster on raamatust Eesti kindakirjad. Tegelikult Aino Praakli Kirikinnaste raamatuid lehitsedes leidub selliseid pitsilisi randmeid paljudes Eesti piirkondades, ka Setumaal.

Kirikindad

Kirikindad

Viimasel ajal on Setumaa mind paelunud, kuigi ise sealt pärit pole, aga no üsna lähedalt siiski. Abikaasa juured ulatuvad küll Setumaale. Setu käsitööd tahaks küll edaspidigi tundma õppida, eriti setu pitsi ja tikandit. Järgmiseks rahvusliku projekti tööks aga saab olema müts kinnaste juurde.
Lõpetuseks panekski paar pilti illustreerima mu rahvuslikke kindaid - üks pilt siis Kihnu Virve pereansambli liikmetest ja teine Setu laulunaistest:

Kihnu laulunaised

Setu laulunaised

Silpsolps postitas kell 18:40 - Link - kommentaarid (14)

07 November 2008

Kaelussall

Minu emal oli eile sünnipäev ja ta sai kingiks sellise sooja kaelussalli:

Kaelussall

Alustasin sellega juba eelmisel aastal, aga siis lõppes talv enne ära, kui sall valmis sai! Tegelikult tahtsin kogu salli kududa ja kombineerisin üht liniku mustrit sooniku otsa. Aga ei tulnud midagi välja, jäi liiga lokkima ja et sall emale sünnipäevaks ikka valmis saada, siis läksin kergema vastupanu teed ja heegeldasin alumise osa. Lillekese ka, mida saab ka iseseisvalt prossina kasutada. Prossi peal on veidi pärleid ka sädelemas. Kaelus käib kinni nööpidega, et soonik mitte välja ei veniks ja soeng sassi ei läheks salli üle pea ajamisega! Emale igatahes väga meeldis ja sobib tema talveriietusega. Lubas toas ka kanda, kui kõri haige või tuba külm. Sall on tõesti hästi pehme ja soe!
Lõng on pärit Susa lõngapoest Feza Cyprus Mohair ja kulus seda 2 kera. Vardad nr.4,5 ja heegelnõela peal on märge SIZE H U.S.A. See on üks väga hea heegelnõel juba nõuka-ajast.

Silpsolps postitas kell 18:34 - Link - kommentaarid (12)

Sina oled 1316442 külastaja! Tule jälle!