Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
20 November 2006
Pole mul midagi uut ette näidata, sest kõik on esialgu salajane! Peale sala-asjade koon veel mehele kindaid. Üleüldse ei tunne ma enam ennast ära. Mina, kes ma suure suuga hõikasin, et ei tee kunagi mitut asja korraga, istun siin nüüd paljude poolikute tööde keskel ja imede-ime - mulle see täitsa meeldib! Tegelikult avastasin, et nii saab ikka palju rohkem tehtud: kui üks asi ei lähe, siis võtan teise kätte ja lõpuks saab mõni asi valmis ka. Mõned kuud tagasi kangaid revideerides tuli kapipõhjast välja üks kilekott pooliku töö ja lõngadega, mille olemasolu ma olin täitsa unustanud. Ma pakun, et 10+x aastat tagasi tegelesin ma sellise kudumiga:

Esitüki jõudsin valmis kududa, aga miks töö seisma jäi, enam ei mäleta. Muster mulle meeldib praegugi, aga valmis kuduma ma seda tööd ei hakka. Esiteks sellepärast, et ma ei kanna valget. Ja teiseks on see mulle silmnähtavalt liiga suur! Aga kahju nagu ära ka harutada... Nii et ma mõtlesingi teilt nõu küsida! Äkki on kellelgi mingi hea idee? (Mul endal on küll üks!) Muster peaks mul ka kusagil alles olema. Kui keegi tunneb huvi, siis ma otsin üles. Ja tookord sai proovitud ka teist mustrit, mis mulle praegu rohkemgi meeldib.
Silpsolps postitas kell 23:21 - Link - kommentaarid (4)

18 November 2006
Jõulud lähenevad seekord kuidagi eriliselt tohutu kiirusega. Kahe nädala pärast on juba I advent! Ja mul käis juba päkapikk! Ju ma siis hea laps olen! Minu lapsepõlves ei käinud päkapikud. Näärivana hoopis. Viimasel ajal olen millegipärast eriti tihti mõelnud ennast tagasi lapsepõlveaegadesse ja muuhulgas ka nendesse armsatesse asjadesse, millest nii mõnigi on siiani alles püsinud. Ma olen õnnelik, et mu vanaisa oli suur fotohuviline. Tundide kaupa istusin ta kõrval pimikus ja ootasin, millal järgmine pilt paberile ilmub. Nüüd on hea vaadata ja meenutada. Näiteks oli mul vanaema pool suur loomaaed. Ja siin on üks aastavahetuse pidupilt, millest tahaksin pikemalt rääkida:

Need riided - vest ja seelik - on mu ema jutu järgi tehtud minu vana-vana-vanaema rahvariidevööst. Küll ma olen otsinud, aga pole leidnud mingit viidet taolisele vööle. Kui keegi oskab sõna sekka öelda, siis oleksin tänulik! See pidi olema küllalt lai ja need narmad seal vesti allääres olidki nõndamoodi vöö ääres. Igatahes on see sajandivanune (ma ise arvan nii) materjal jõudnud ringiga tagasi minu kätte. Kahjuks väga halvas seisukorras. Aeg ja koid on teinud oma töö. Praegune pilt siis selline. Kangas lähemalt. Mulle tohutult meeldivad need värvitriibud. Eelmisel aastal oli see nähaolev pilt oma lähedastele jõulukaardiks! Meistedasin kahe poolega kaardid, kuhu kleepisin peale vanast ja uuest kokkumiksitud foto ja sinna veel mõned kuldsed tähekesed-kleepsud lisaks. Ilus sai ja meeldis kõigile!
Need riided ma hoian alles. Kahju küll, et keegi neid enam selga panna ei saa, aga ma vahel võtan kapist välja ja vaatan ja meenutan. Ah jaa, peaaegu oleksin unustanud: mu ema ise õmbles need mulle!
Silpsolps postitas kell 01:07 - Link - kommentaarid (10)

12 November 2006
Nädalavahetusel valmis abikaasale järjekordne triibumüts:

Eelmise aasta jõuludeks sai ta samasuguse. Nüüd siis isadepäevaks. Uue jope juurde uued värvid valis ta ise poes välja! Tumehall on Steinbach Wolle Jumbo ja oranž Novita Julia. Mõlemad lõngad võetud kahekordsena ja kootud 5,5 varrastega. Minu jaoks uus oli mütsi kokkukudumine, nagu eria oma blogis õpetas. Peale veidikest pusimist sain asjale pihta ka! Nüüd nuputan, kuidas samas stiilis kindaid teha.
Silpsolps postitas kell 18:14 - Link - kommentaarid (2)

09 November 2006
Kuna oma käsitööd ette näidata ei ole, siis jõulude eel riputan siia üles mõned pildid, mis ma Šveitsis ühes kodus tegin. See küünlaümbris oli perenaisele kingitud tema sõbranna poolt. Nõela ega niiti seal ei paistnud kasutatud olevat, kõik riidetükid olid volditud ja pisikeste nööpnõeltega kinnitatud. Piltide järgi saab tegemisest aimu küll!
Ise tegelen praegu projektidega, mida veel näidata ei saa...
Silpsolps postitas kell 00:09 - Link - kommentaarid (11)

Sina oled 1316064 külastaja! Tule jälle!