Silpsolpsu käsitööpäevik
Minust...

vanus: 52
elan: Põlva

Minu teised blogid:Harutaja

Metsarahva memuaarid

Põlva Käsitööklubi


Arhiiv...


Otsingud...

Google Custom Search
30 November 2005

Müts valmis (1. versioon)

No nii, nüüd ma sain siis oma kuu aega tagasi alustatud mütsi ka lõpuks valmis! Aega läks, aga asja sai. Harutatud on küll rohkem kui kootud. Alustasin kõrvadest, siis lõin silmused vardale ja kudusin kahe vardaga edasi-tagasi kuni mustri lõpuni. Oran˛i lõngaga kootud osa on kootud ringselt ja seal on tehtud ka kahandused. Sees on fliisist vooder ja see lõpeb ära sirge osa peal (pealael voodrit pole). Serv on üle heegeldatud kinnissilmustega, siis sämpude (pikoo) rida ja lõpuks veel pikuti kaks ketti läbi heegeldatud: üks ühekordse lõngaga ja teine läbi sämpuderea kahekordse lõngaga.

Mütsi esimene versioon

Silpsolps postitas kell 00:56 - Link - kommentaarid (10)

15 November 2005

''Käsitöö''

Eile sain kätte oma kauaoodatud "Käsitöö" ajakirja ja lugesin kohe kaanest kaaneni läbi. Mulle meeldib. Kotte tahaks teha ja tuttidega sokke, klaasist küünlajalgu ja talviseid taimeseadeid. Vilditud päkapikud on eriti hinge peal - ei ole seda kunsti varem proovinud, aga nüüd tuli küll isu peale. Ideid sain piisavalt. Aga kust aega leida???

Müts on peaaegu valmis, aga voodrimaterjali kodunt ei leidnud. Pean laupäeval Tartusse sõitma. Siis nädalavahetusel loodan mütsi pilti ka näidata.

Silpsolps postitas kell 21:24 - Link - kommentaarid

07 November 2005

Emale

Emal oli eile sünnipäev ja selleks puhuks meisterdasin talle ise kaardi.

Kaart emale

Silpsolps postitas kell 14:24 - Link - kommentaarid (6)

02 November 2005

Haige

Käisin täna jälle arsti juures ja jälle ostsin turu pealt kaltsust lõnga. Tööle veel ei lubatud , aga eks siis seda rohkem nokitsen käsitöö kallal. Loodetavasti mõjub südamele hästi!Silpsolps postitas kell 22:26 - Link - kommentaarid (1)

01 November 2005

Lapid ema ja lapse varjupaiga tekile

Õmmeldud ruut Õmmeldud ruut Õmmeldud ruut

Eile tegin terve päeva ühise lapiteki lappe. Ei arvanudki, et see nii palju aega võtab . Ja mina veel mõtlesin kunagi endale suurt lapitekki teha ja mida kõike veel... Mõte liigub sinnapoole, et peaks endale ikka korralikud spets töövahendid muretsema. Täna said lapid posti pandud. Nüüd saab jälle mütsi edasi kududa.

Heategevuslikud lapitekid
Pildid tekkide üleandmisest

Silpsolps postitas kell 22:33 - Link - kommentaarid (2)

Sina oled 1320318 külastaja! Tule jälle!